28000, м.Олександрія, вул.Користівське шосе, 2
Тел: 7-86-00, Факс: 4-06-03, e-mail: stanislav_kg@ukr.net
Головна » Архів матеріалів

           В Компаніївському (1 випадок) та Новгородківському ( 2 випадки) районі виявлені три випадки трихінельозу, які були виявлені в червоних лисицях. Захворювання одне із найнебезпечніших інвазійних хвороб тварин та людей. Люди не вживають м'ясо лисиць , але лисиці можуть бути проміжною ланкою в зараженні домашніх тварин м'ясо яких споживає людина. Найбільшу небезпеку для людини є вживання не перевіреного м’яса свиней зокрема диких кабанів, нутрій.

Тому з оглядом на ситуацію, яка склалась з трихінельозом необхідно дотримуватись рекомендацій які дають спеціалісти державною служби ветеринарної медицини а саме - не вживати м'ясо , яке придбане в місцях стихійної торгівлі , та м'ясо яке не було перевірене службою ветеринарної медицини , а особливо м'ясо впольованих диких кабанів.

 

 

Довідково: Трихінельоз - гостре захворювання людини та ссавців, що викликається дрібним паразитичним хробаком трихінели. Основний носій трихінели - кабан, але хворіти можуть і собаки, свині, кішки, лисиці, куниці, рисі, ведмеді, кроти та ін. Людина і тварини заражаються, поїдаючи м'ясо, в якому знаходяться личинки паразита. Ознаки хвороби з'являються в перші години: розлад шлункового тракту, нудота, відрижка, блювота, біль в області кишечника, головний біль, відчуття тяжкості в кінцівках, слабкість, лихоманка; до 9-10 дня температура досягає 40-41 градуси обличчя і повіки набрякають, м'язи стають твердими і болючими. При зараженні великою кількістю личинок може настати смерть в результаті паралічу дихання або пневмонії.

Олександрійське районне управління Головного управління Держпродспоживслужби в Кіровоградській області закликає громадян купувати м'ясо та м’ясну продукція лише в відповідних місцях де служба ветеринарної медицини проводить ветеринарно – санітарну експертизу.

 

 

 

Начальник

Олександрійського районного управління

Головного управління ДПСС в Кіровоградській області С. Лум’яник.

Лестница на второй этаж с поворотом 90 градусов. - "КУЗНЯ-САКУРА" кузнечная мастерская в Кременчуге

Категорія: Новини ветеринарної служби | Переглядів: 25 | Додав: stanislav4450 | Дата: 21.02.2018

                 ПАМ’ЯТКА ДЕКЛАРАНТА  

Шановні декларанти! З 1 січня 2018 року розпочався черговий етап подання декларацій особами, уповноваженими на виконання функцій держави або місцевого самоврядування. Просимо Вас відповідально поставитись до змісту інформації, яку ви зазначаєте у декларації. 

Переглядів: 54 | Додав: stanislav4450 | Дата: 07.02.2018

     Загальні рекомендації при роботі з Єдиним державним реєстром декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування (далі - Реєстр)

Категорія: Новини ветеринарної служби | Переглядів: 48 | Додав: stanislav4450 | Дата: 07.02.2018

         З 01.01.2018 року в Україні розпочався черговий етап електронного декларування, який триватиме до 01.04.2018 року.

Категорія: Новини ветеринарної служби | Переглядів: 50 | Додав: stanislav4450 | Дата: 07.02.2018

         30 січня у районному управлінні Держпродспоживслужби в Кіровоградській області підбили підсумки роботи ветеринарної служби району за 2017 рік. 

Відкрив нараду начальник цього управління Станіслав Васильович Лум’яник. Він, зокрема, зазначив, що протягом 2017 року епізоотична ситуація в районі була благополучна, виконані протиепізоотичні заходи в повному обсязі, за винятком тих, на які були відсутні діагностикуми та біопрепарати. 

Додам, що, крім підсумків, говорили і про основні завдання Держпродспоживслужбі на поточний рік. 

Участь у підсумковій нараді взяв перший заступник голови Олександрійської райдержадміністрації Юрій Леонідович Коваль.

За доброю традицією цього дня відзначили кращих працівників галузі. Напередодні роботу державної дільничної лікарні, дільниць та пунктів ветеринарної медицини підсумували за 25 рейтинговими показниками. Як результат, перше місце посіла Звенигородська дільниця ветеринарної медицини (завідувач Н.В.Олійник), друге місце за Червонокам’янською дільницею (завідувач С. В. Шпурик) та третє місце - Олександрівська дільниця (завідувач Ю. А. Татаров). Переможці відзначені почесними грамотами та дипломами. І по завершенню заходу уже традиційно з ними зробили спільне фото на згадку.

Категорія: Новини ветеринарної служби | Переглядів: 31 | Додав: stanislav4450 | Дата: 07.02.2018

        Служба ветеринарної медицини району останні кілька років переживає нелегкі часи. Довелося поборотися з африканською чумою свиней, випадками сказу тварин; пройти етапи реформування служби та входження її в склад Державної служби України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів. Саме про процес реорганізації служби та минулорічні результати роботи напередодні традиційної підсумкової наради ми поспілкувалися із начальником районного управління Головного управління Держпродспоживслужби в Кіровоградській області Станіславом Лум’яником.

Категорія: Новини ветеринарної служби | Переглядів: 53 | Додав: stanislav4450 | Дата: 29.01.2018

   

        Закупівля молока у населення буде продовжуватись після набуття чинності у липні 2018 р. нового стандарту ДСТУ 3662:2015 «Молоко-сировина коров'яче. Технічні умови». Однак молоко другого сорту буде використовуватись тільки в певних цілях.

Про це, цитуючи заступника міністра аграрної політики та продовольства України Олену Ковальову, повідомляє прес-служба відомства.

«Розуміючи необхідність поступового переходу, Мінагропрод ініціював відстрочення набуття чинності оновленого стандарту до липня 2018 р. Фактично ця відстрочка буде використана для формування ступеневої системи трансформації вимог до якості молока-сировини, гігієнічним вимогам до молока і молочних продуктів при виробництві та переробці», - пояснила О.Ковальова.

За її словами, проект відповідного наказу Мінагропроду в січні буде представлений на громадське обговорення. Після прийняття цей документ стане обов'язковим для виконання і, фактично, замінить всі діючі стандарти.

«Проектом наказу передбачається, що використання молока другого класу для технологічних процесів виробництва харчових продуктів після дворічного перехідного періоду буде обмежено, проте дозволено у виробництві нехарчових продуктів, наприклад, кормів для тварин або казеїну. Таким чином, закупівля молока у господарств населення буде продовжуватися», - сказала О.Ковальова.

За словами заступника міністра, підвищення якості молока від другого ґатунку до першого не вимагає значних витрат. Йдеться про дотримання гігієни персоналу і самих тварин.

«Виробникам молока доцільно працювати над поліпшенням санітарно-гігієнічних умов праці. Молоко вищої якості коштує більше, ніж другого, різниця в середньому сягає 2 грн і більше. А молоко-сировина екстра-класу користується підвищеним попитом. Зараз його частка в структурі закупівлі складає 15,5%, а рік тому - 13,8%. Більше того, саме молоко екстра-класу загалом є базою для виробництва молочних продуктів, призначених на експорт», - зазначила О.Ковальова.

За її словами, впровадження кожного наступного кроку із зміни вимог до молока буде супроводжуватися аналізом розвитку ринку і ефективності державної підтримки. Кінцева мета - поступове приведення вимог до якості молока-сировини до більш високих норм, до так званого стандарту 100/400, який відповідає європейським положенням.

Довідково: Раніше передбачалося, що Державний стандарт України 3662:2015 вступить в силу з 1 січня 2018 р. Оператори ринку побоювалися, що дане рішення може привести до непередбачуваних наслідків, як для молочної галузі в цілому, так і для такого соціального шару, як населення в селах. Близько третини молока, що надходить на переробку, в даний момент приймається другим сортом, а велика частина цього обсягу якраз і є сировина від населення.

Ключовими показниками якості молока є кількість умовних одиниць мезофільних аеробних і факультативно анаеробних мікроорганізмів на один кубічний сантиметр (100 в молоці екстра ґатунку), соматичні клітини в одному кубічному сантиметрі молока (400 тисяч у молоці екстра ґатунку). 100/400 - це порогові значення, при яких молоко допускається в переробку в країнах ЄС. Норми 1997 року, встановлені чинним стандартом, передбачають в рази більше допустиме забруднення для молока другого класу.

Категорія: Новини ветеринарної служби | Переглядів: 28 | Додав: stanislav4450 | Дата: 16.01.2018

Останнім часом захворювання на нодулярний дерматит ВРХ, яке раніше було характерне для країн Африки, набуло широкого поширення в Європі і існує ризик занесення вірусу нодулярного дерматиту на територію України.

  • вузликовий дерматит великої рогатої худоби – це хвороба яка вражає велику рогату худобу будь якого віку (також можуть хворіти вівці, кози та дикі жуйні тварини) і характеризується лихоманкою, пригніченням, утворенням на шкірі вузликів і набряків, збільшенням лімфатичних вузлів, а також утворенням вузликів на слизових оболонках, виділеннями з носової порожнини і очей, набряками на кінцівках та кульганням. Продуктивність корів падає в рази, бугаї можуть ставати стерильними, інфіковані тільні корови абортують або народжують телят, уражених НД. Люди ЗВД не хворіють.

Вірус передається при укусах комах-переносників (комарі, мухи, кліщі тощо), занесених із зараженої зони (території) вітром або в транспортних засобах та через контаміновані ін'єкційнї голки. Занесення контамінованих (заражених) переносників відбувається в теплу пору року, коли цьому сприяють умови (температура, волога тощо). Збудник захворювання може також поширюватися через забруднені корми, воду, обладнання та інвентар. Діагноз встановлюється за результатами лабораторних досліджень (зразків крові і тканини ушкодженої шкіри).

Лікування заразного вузликового дерматиту ВРХ не розроблено.

Для недопущення занесення і розповсюдження хвороби необхідно чітко дотримуватись Інструкції щодо профілактики та боротьби із заразним вузликовим дерматитом великої рогатої худоби.

Тварин слід купувати лише з благополучних районів. Для уникнення поширення вірусу на територію району заборонено ввоз тварин та продукції з них з неблагополучних країн, де зафіксовані випадки захворювання. Станом на сьогодні така заборона діє для 16 країн: Албанії, Вірменії, Болгарії, Бурунді, Македонії, Греції, Іраку, Казахстану, Кувейту, Чорногорії, Мозамбіку, Намібії, Російської Федерації, Саудівської Аравії, Сербії, Туреччини.

У разі виявлення хворих або підозрілих у зараженні тварин на ЗВД ізолюють, уточнюють діагноз лабораторними методами. У період знаходження хворих в ізоляторі запобігають проникненню до них колючих комах. Комплексні оздоровчі заходи включають також суворе карантинування неблагополучних стад, вакцинацію здорових тварин, проведення дезінсекції, поточної та заключної дезінфекції всіх місць і предметів, що були в контакті з хворими. Також необхідно припинити випасання тварин в період масової активності кровосисних комах.

У разі виникнення цього захворювання на території району будуть проводиться жорсткі заходи із карантинуванням вогнища інфекції (проводять стемпінг -аут – забій і знищення худоби) та посилюють ветеринарно-санітарний нагляд у зоні можливого занесення збудника.

Щоб уберегти своє господарство і уникнути великих економічних збитків необхідно регулярно проводити клінічний огляд всіх тварин.

При будь-яку підозру на захворювання слід негайно сповістити лікаря ветеринарної медицини, який обслуговує дану місцевість.

 

Начальник Олександрійського районного

управління ГУ ДПСС в Кіровоградській області

С.Лум’яник

Категорія: Новини ветеринарної служби | Переглядів: 39 | Додав: stanislav4450 | Дата: 24.11.2017

У кінці жовтня в особистому підсобному господарстві у с.Сабатинівці Благовіщенського району захворіла, а за кілька днів загинула корова.

Після підтвердження діагнозу сказ у Кіровоградській регіональній державній лабораторії ветеринарної медицини була проведена дезінфекція господарського приміщення, де, крім загиблої корови, утримувалася й інша худоба, цим тваринам провели вимушену вакцинацію. Також проведено подвірні обходи в селі для звірки щеплених тварин.

Коло контактних з цією твариною налічує 16 осіб – господарі, ветеринарні фахівці, односельці, а також мешканець Одеської області. Усім їм належало звернутися до центральної районної лікарні щодо визначення ступеня ризику інфікування збудником сказу і необхідності проведення курсу профілактичних щеплень.

Довідково: З початку року в Кіровоградській області зафіксовано 37 випадків захворювань на сказ серед тварин: 5 випадків - у собак, 6 – у великої рогатої худоби, 2 – у дрібної рогатої худоби, 12 - у котів та 12 випадків зараження лисиць.

Ситуація щодо сказу тварин характеризується як складна, але контрольована завдяки заходам, спрямованим на недопущення захворювання тварин. Держпродспоживслужба області приділяє особливу увагу профілактиці і ліквідації захворювання тварин на сказ у населених пунктах.

Детальніше прочитати про це небезпечне, спільне для людей і тварин, захворювання можна на нашому сайті, перейшовшиза посиланням.

Переглядів: 41 | Додав: stanislav4450 | Дата: 08.11.2017

   Найбільший ризик занесення на територію району цього вірусу, в основному, відбувається через міграцію диких кабанів, які є носіями захворювання. Вірус також може поширюватися з м’ясом, м’ясними виробами, шкурами від хворих тварин та кормами, що завезені з небезпечної зони.

 

Африканська чума свиней — найнебезпечніша хвороба свиней, від якої не існує ліків і вакцин. Єдина можливість припинення міграції збудника захворювання — повне знищення всього поголів’я в епіцентрі інфекції. Хворих свиней і тих, які контактували з хворими тваринами, забивають безкровним методом, трупи свиней спалюють. Відповідно це призводить до непомірних збитків для сільгосппідприємств.

За повідомленнями Державної служби України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів спалахи які реєструвались в Україні з 2012 року все збільшуються так в 2012 році 1 випадок, 2014 – 16 випадків, 2015 – 40 випадків, 2016 – 91 випадок, 2017 – 131 випадків всього на сьогоднішній день 279 випадків АЧС . Як видно з кожним роком загроза враження нових об’єктів становить все більше і більше.

Власникам свиней та керівникам свиногосподарств для збереження свого поголів’я, недопущення виникнення захворювання і загибелі свиней необхідно виконувати такі застережні заходи:

- забезпечити роботу свиногосподарств в режимі «закритого типу»;

- обов’язкове карантинування свиней під контролем спеціаліста ветеринарної медицини при будь-якому міжгосподарському переміщенні;

- не допускати контакту свиней з іншими тваринами;

- забезпечити безвигульне утримування свиней;

- не допускати вільного спаровування;

- виключити використання кормів тваринного походження без термічної обробки для годівлі свиней;

- не купувати живих свиней в місцях несанкціонованої торгівлі без ветеринарних супровідних документів, які підтверджують благополуччя місця вивозу свиней і наявність вакцинацій;

- забій свиней проводити тільки на спеціалізованих бойнях, не допускати подвірного забою тварин.

При виявленні перших ознак захворювання або загибелі свиней (як диких так і домашніх) негайно повідомляти спеціаліста державної ветеринарної медицини який обслуговує відповідний населений пункт або Олександрійське районне управління Головного управління Держпродспоживслужби в Кіровоградській області тел. 0507420128, Олександрійську районну державну лікарню ветеринарної медицини тел. 0661086598 , Олександрійську міжрайонну державну лабораторію ветеринарної медицини тел. 0507535670.

Як уже відомо що розповсюдження африканської чуми свиней в Україні відбувається за участю диких кабанів для яких не існує кордонів, і постійно циркулює в дикій фауну. Тому особливу увагу необхідно приділити стану готовності задіяних сил і засобів зацікавлених служб, сільських, селищних рад, агроформувань, та власників свиней в особистих селянських домогосподарствах. Це стосується наявності техніки, паливо-мастильних матеріалів, дезустановок, деззасобів, спецодягу, засобів для безкровного умертвіння свиней, (шприци Шилова настойку чемериці,формалін та ін.) підготувати розбірні дезбар’єри, запас тирси, бочки для дезрозчинів, мішки для вилученої продукції тваринного походження, опалювальні та освітлювальні будиночки для виставлення ветеринарно-поліцейських постів, створити бригади по обліку, обмірюванню свиней, бригади по прибиранню та утилізації трупів загиблих свиней та забезпечити їх засобами для спалювання. Сільським та селищним головам привести в належний ветеринарно-санітарний стан біотермічні ями. Слід звернути особливу увагу на виконання вимог Закону України «Про ветеринарну медицину» ст.19 Державний ветеринарно-санітарний контроль та нагляд під час полювання п.2 в якому зазначено : користувачі мисливських та рибальських угідь повинні інформувати державного інспектора ветеринарної медицини про підозрілу (невластиву) поведінку тварин та підозрілі випадки загибелі тварин.

 

 

 

 

 

Начальник Олександрійського районного

управління Головного управління

Держпродспоживслужби в Кіровоградській області С.В. Лум’яник

 

 

Категорія: Новини ветеринарної служби | Переглядів: 42 | Додав: stanislav4450 | Дата: 08.11.2017

« 1 2 3 4 ... 21 22 »
Форма входу
Категорії розділу
Новини ветеринарної служби [205]
Пошук
Календар
«  Травень 2018  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031
Сайти
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0