28000, м.Олександрія, вул.Користівське шосе, 2
Тел: 7-86-00, Факс: 4-06-03, e-mail: stanislav_kg@ukr.net
Головна » Архів матеріалів

                В районі в цьому році зафіксовано сім випадків сказу тварин.

Сказ, або водобоязнь — особливо небезпечне, гостре, заразне, надзвичайно важке і невиліковне захворювання, яке неминуче закінчується смертю. Хворіють на нього люди і всі теплокровні тварини як свійські, так і дикі. Особливо небезпечні лисиці. Джерелом збудника сказу є хворі тварини, які виділяють вірус зі слиною. Збудник сказу є в слині і мозку хворої тварини або клінічно здорової вже за 10 днів до появи ознак хвороби, тобто, на перший погляд, цілком здорової тварини. Зараження сказом відбувається в основному через укуси чи внаслідок потрапляння слини хворої тварини на свіже поранення, подряпини шкіри або слизових оболонок. Джерелом збудника сказу є хворі тварини, які виділяють вірус зі слиною. Збудник сказу є в слині і мозку хворої тварини або клінічно здорової вже за 10 днів до появи ознак хвороби, тобто, на перший погляд, цілком здорової тварини. Зараження сказом відбувається в основному через укуси чи внаслідок потрапляння слини хворої тварини на свіже поранення, подряпини шкіри або слизових оболонок.

В цьому році вражає захворювання на сказ тварин. На сьогоднішній день зареєстровано 7 неблагополучних щодо сказу пунктів в таких населених пунктах, як с. Ульянівка, с. Степанівка, с. Ізмайлівка, с. Бандурівка, с. Сонине, с. Травневе, с. Головківка. Захворювання на сказ зареєстровано як у диких тварин (лисиці, єнотовидна собака), так і домашніх тварин (собаки, дрібна рогата худоба та велика рогата худоба). Останній випадок захворювання зареєстровано у великої рогатої худоби (корова) в с. Головківка, яка, до речі, не була застрахована і людина втратила тварину і не отримала ні копійки. А, можливо було і компенсувати кошти застрахувавши тварину.

У перебігу хвороби розрізняють 3 стадії: передвісників, збудження і паралічів. У першій стадії, яка триває 1-3 дні, у місці укусу з’являються неприємні відчуття (біль, печіння, заніміння, свербіння), почервоніння і набряк. Провідним у цей час є симптомокомплекс неспокою, страху, занепокоєння: хвора тварина пригнічена, відмовляється від їжі, погано спить, уникає людей. Стадія збудження характеризується розвитком нападів гідрофобії (водобоязні) — дуже болючих спазмів глотки і гортані з шумним диханням і навіть його зупинкою. Також виникають судоми у відповідь на посилений рух повітря (аерофобія), боязнь яскравого світла (фотофобія), голосного звуку. Через 2-3 дні стадія збудження змінюється на стадію паралічів (м’язів кінцівок, язика, глотки).

Як діяти людям, яких покусала тварина? Перш за все необхідно якомога швидше промити рану водою з господарським милом, обробити краї 5-відсотковим розчином йоду, накласти стерильну пов’язку і звернутись у травматологічні пункти (відділення) лікарні за медичною допомогою, або до найближчого лікувально-профілактичного закладу. У разі укусів дикими, безпритульними тваринами треба за порадою лікаря-травматолога пройти курс антирабічних щеплень у стаціонарному відділенні медичного закладу. Ці щеплення на сьогодні єдиний ефективний засіб профілактики, щоб не померти від сказу.

Тварину, яка вкусила, в жодному разі не слід вбивати. Її варто ізолювати, встановити за нею нагляд, попередити ветеринарного працівника, який протягом 10 днів, тобто максимального терміну появи клінічних ознак сказу, буде проводити клінічний огляд тварини.

Для запобігання виникнення сказу потрібно регулярно проводити щеплення домашніх улюбленців проти сказу, а якщо з’явилися клінічні ознаки захворювання, доправити тварину для огляду у ветеринарну установу. Слід дотримуватися правил утримання та вигулу домашніх собак і котів, не створюючи небезпеки оточенню.

Протягом року працівниками Олександрійської районної державної лікарні ветеринарної медицини здійснюються профілактичні подвірні щеплення собак та котів проти сказу. Сподіваємося, що власники домашніх тварин із розумінням поставляться до цієї проблеми і всіляко сприятимуть працівникам ветеринарної служби у профілактиці такого небезпечного захворювання, як сказ. Особливо звертаємо увагу людей, які з власної доброти беруть безпритульних тварин (собак, кішок) до себе до дому, що перед тим, як принести тваринку до дому, для власної безпеки її потрібно доставити у ветеринарну установу для клінічного огляду та профілактичної вакцинації проти сказу в епізоотологічному вогнищі.

Тож оберігайте тварин і себе від небезпечної хвороби.

 

Спеціалісти Держпродспоживслужби

С. Лумяник

Є. Сичов

Категорія: Новини ветеринарної служби | Переглядів: 13 | Додав: stanislav4450 | Дата: 13.09.2018

        До Головного управління Держпродспоживслужби в Кіровоградській області надійшло звернення від споживача. Заявник придбав ковбасні вироби у продуктовому магазині та був незадоволений запахом ковбаси. Також чоловік звернув увагу на порушення температурного режиму зберігання харчової продукції, санітарний стан приміщення та обладнання, порушення товарного сусідства.

За зверненням заявника спеціалісти Держпродспоживслужби області проведели позаплановий захід у формі інспектування, під час якого виявили порушення вимог законодавства:

- санітарний стан приміщення та обладнання незадовільний (в закладі продовольчої торгівлі відсутні дезінфікуючі та миючі засоби для обробки технологічного обладнання);

- температурний режим не дотримується (відсутні засоби для вимірювання температури, необхідної для харчових продуктів).

Керуючись Законами України «Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності України», «Про державний контроль за дотриманням законодавства про харчові продукти, корми, побічні продукти тваринного походження, здоров’я та благополуччя тварин» та відповідно до вимог Закону «Про основні принципи та вимоги до безпечності та якості харчових продуктів» оператору ринку вручено припис щодо вжиття заходів, направлених на усунення порушень вимог чинного законодавства, складено протокол та винесено постанову, відповідно до якої фізичну особу-підприємця притягнуто до адміністративної відповідальності у вигляді штрафу на суму більше 22 тис. грн.

Переглядів: 21 | Додав: stanislav4450 | Дата: 13.09.2018

           Державні інспектори Головного управління Держпродспоживслужби в Кіровоградській області проводять моніторингові перевірки щодо реалізації масла селянського солодковершкового виробників ПВП «Молокозавод-Карпати», ТОВ «Техмолпром», ТОВ «Гадячсир», ТОВ «Лозинський молочний завод» та ТОВ «Полтавамолпрод», що нині не здійснюють виробничої діяльності. Відповідно, масло солодковершкове, яке зараз реалізується у торгових мережах на території України під маркою зазначених підприємств, фальсифіковане і відповідно до Закону «Про основні принципи та вимоги до безпечності та якості харчових продуктів» є небезпечним харчовим продуктом, який має шкідливий вплив на здоров’я людини та є непридатним для споживання.

Моніторингові перевірки Держпродспоживслужби області охопили 945 закладів торгівлі, 12 закладів громадського харчування та 8 об’єктів іншого типу. За результатами обстежень масла перелічених виробників у закладах на території області не виявлено.

Головне управління Держпродспоживслужби в Кіровоградській області звертає увагу реалізаторів та торгових агентів: реалізацію масла селянського солодковершкового необхідно проводити при наявності товарно-транспортної накладної та відповідного маркування.

Споживачів молочної продукції просимо не купувати масло на стихійних ринках та звертати увагу на маркування і склад продукту. В разі виявлення споживачами продукції вищезазначених виробників чи невідповідностей в маркуванні просимо звертатися на гарячу лінію Головного управління Держпродспоживслужби в Кіровоградській області за тел.: (0522) 32 26 38 або на електронну пошту за адресою: gudpss@kr.consumer.gov.ua.

Моніторингові перевірки Держпродспоживслужби області тривають.

Категорія: Новини ветеринарної служби | Переглядів: 9 | Додав: stanislav4450 | Дата: 13.09.2018

       В Україні продовжує поширюватись африканська чума свиней, лише з початку 2018 року зареєстровано всього 109 випадків.З початку 2012 року на території України зареєстровано 420 випадків АЧС. Станом на 31 серпня 2018 року карантин продовжує діяти у 36 неблагополучних пунктах по АЧС – в 10 областях України (Одеській (14), Херсонській (4), Донецькій (4), Сумській (4), Полтавській (3), Черкаській (2), Рівненській (2), Запорізькій (1), Миколаївській (1) та Київській (1)).Втрати від цього «мору» не обмежуються збитками окремих домогосподарств та бюджету. До цього додаються ще й зниження експорту свинини та інвестиційної привабливості сектора. Враховуючи динаміку поширення захворювання впродовж 2014–2018 років – це здатність вірусу АЧС за короткий проміжок часу поширюватися на значні території.

Категорія: Новини ветеринарної служби | Переглядів: 14 | Додав: stanislav4450 | Дата: 10.09.2018

         За останніми даними, від початку цього року в Україні на кір захворіли понад 24 тисячі людей, переважно це діти; від ускладнень хвороби померло 12 людей: восьмеро дітей і четверо дорослих.

Кір — це інфекційна хвороба, збудником якої є вірус. Найчастіше на неї хворіють діти, яким з тих чи інших причин не зробили щеплення. Але також можуть хворіти й дорослі, яким не робили вакцинацію.

Вірус кору дуже легкий і може розноситися потоком повітря, тому заразитися можна, перебуваючи в одному приміщенні з хворим. Вірус швидко гине в зовнішньому середовищі і не передається через побутові предмети (постіль, одяг, предмети побуту) або третіх осіб, які контактували з інфікованими. На кір хворіють лише люди, і зараження відбувається тільки від людини до людини. Перші півроку після народження дитина має материнський імунітет від кору, але ближче до року він слабшає і необхідна вакцинація. Якщо ж мати дитини не хворіла й не робила щеплення, дитина імунітету не матиме.

Інкубаційний період, тобто період від початку захворювання до появи перших ознак триває в середньому 8-14 днів. Пацієнт вважається не заразний після 5 дня висипань.

Зазвичай на кір хворіють один раз. Повторні випадки трапляються вкрай рідко. Заразитися може будь-яка людина, що не має імунітету. Симптомами кору спочатку нагадують застуду: висока температура, нежить, кашель, іноді блювання й пронос, згодом на 4-5 день з’являється висип на слизових оболонках, а далі на шкірі. Найчастіше кір ускладнюється пневмонією, крупом (стенозом гортані), а також може викликати ураження головного мозку.

Вірус кору послаблює імунітет і знижує здатність організму боротися з іншими хворобами.

Специфічного лікування не існує. Антибіотики в даному випадку марні. Лікування проводиться під контролем лікаря, ні в якому разі самолікуванням при такому важкому захворюванні займатися не можна.

За даними ДУ «Кіровоградський обласний лабораторний центр МОЗ України» всього з початку року на Кіровоградщині зареєстровано 277 вірусологічно підтверджених випадків кору, серед них 111 випадків у дітей та 3 випадки у вагітних жінок.

На території Олександрійського району ситуація з захворюванням на кір залишається стабільною. З початку 2018 року зареєстровано 1 випадок кору – у чотирирічної дитини, яка не була щеплена.

Єдиним надійним захистом від кору є вакцинація. Згідно з Календарем щеплень, затвердженим наказом МОЗ України від 16 вересня 2011 року № 595 «Про порядок проведення профілактичних щеплень в Україні та контроль якості й обігу медичних імунобіологічних препаратів» планові щеплення проти кору проводяться дітям у віці 12 місяців та 6 років.

Відповідно до інформації департаменту охорони здоров’я Кіровоградської обласної державної адміністрації всі лікувально-профілактичні заклади Кіровоградщини забезпечені вакциною проти кору. Також дану вакцину можливо придбати в аптечній мережі під замовлення.

 

 

Заступник начальника Олександрійського районного управління

Головного управління Держпродспоживслужби в Кіровоградській області А.Чижик

Категорія: Новини ветеринарної служби | Переглядів: 10 | Додав: stanislav4450 | Дата: 10.09.2018

        5 вересня, у сесійній залі районної ради під головуванням першого заступника голови районної державної адміністрації Юрія Коваля відбулася семінар-нарада з сільськими та селищними головами.

Про епізоотичний стан в Олександрійському районі охарактеризував у своєму виступі начальник Олександрійського районного управління Головного управління Держпродспоживслужби у Кіровоградській області Станіслав Лум’яник. Він наголосив на тому, що протягом 2018 року на території району зареєстровано 7 випадків захворювання тварин на сказ у селах: Улянівці, Степанівці, Бандурівці, Ізмайлівці, Сониному, Головківці, Травневому. Єдиним ефективним засобом боротьби із цим небезпечним захворюванням, як відзначив спеціаліст, є проведення щеплення тварин та знищення бродячих собак та котів. І взагалі, бродячих тварин не повинно бути у населених пунктах, адже вони є розповсюджувачами різних інфекційних, інвазійних хвороб.

Також він звернув увагу сільських та селищних голів на те, що в Україні продовжує поширюватися африканська чума свиней (АЧС). Лише з початку цього року зареєстровано 109 випадків. І закликав присутніх у разі виявлення на своїх територіях випадків захворювання свиней на АЧС негайно повідомляти районне управління Головного управління Держпродспоживслужби в Кіровоградській області для вживання невідкладних заходів, спрямованих на ліквідацію АЧС.

Крім того, Станіслав Лум’яник довів до відома учасників наради  інформацію про стан проведення лабораторного контролю якості питної води та торкнувся у своїй доповіді й питання паспортизації місць видалення відходів.  У свою чергу, Юрій Коваль акцентував увагу сільських та селищних голів на важливості паспортизації наявних сміттєзвалищ та необхідності активізації проведення роботи у відповідному напрямку.

Категорія: Новини ветеринарної служби | Переглядів: 8 | Додав: stanislav4450 | Дата: 10.09.2018

        Стихійна торгівля давно вже стала невід’ємним атрибутом життя. Зазвичай, стихійні ринки підтримуються певною частиною суспільства, тобто це явище має соціальне походження і випливає з бажання людей зекономити та поласувати чимось домашнім.

Здавалося б, що поганого в тому щоб зранку вийти на стихійний ринок та купити свіже молоко, зручно і швидко. Але не завжди безпечно. Досить часто олію чи молоко реалізують у пластикових пляшках невідомого походження. Торгівля на стихійних ринках заборонена, оскільки існує небезпека забруднення харчових продуктів. Такі продукти можуть викликати кишкові захворювання і серйозні харчові отруєння. Особливо м’ясні продукти та продукти, які вимагають особливих умов зберігання.

На виникнення і розповсюдження кишкових інфекцій впливає рівень санітарної культури населення, санітарний стан об’єктів підвищеного епідемічного ризику, до яких належать і ринки. Закон вимагає: м`ясо та інші продукти забою тварин підлягають обов`язковій ветеринарно-санітарній експертизі, яку проводять тільки в державних лабораторіях ветеринарно-санітарної експертизи. Це і є гарантією придбання якісної і безпечної продукції для споживача. На стихійних ринках немає гарантії, що реалізатори своєчасно вилучають з продажу та утилізують продукти, термін реалізації яких вийшов і які можуть бути заражені патогенною мікрофлорою.

Але хто б за це не відповідав, за своє здоров’я і здоров’я своїх рідних перш за все відповідаємо ми самі.

Обов’язково звертайте увагу на температурний режим та не соромтеся перевірити маркування на ящиках. Якщо вам відмовляють – йдіть звідси. Економія на власному здоров’ї кошту дуже дорого. Не втрачайте пильність навіть у магазинах та спеціалізованих ринках. І там бувають дуже непередбачувані випадки.

Купувати овочі та фрукти на ринках – справа не така вже ризикована, як м’ясо, яйця чи молочні продукти. Але теж не зволікайте – уважно придивляйтеся, як виглядають продавці, на яких поверхнях викладають товар, у яких умовах зберігають продукти. І ще дуже важливий момент – що відбувається за прилавком чи під ним.

Також хочеться нагадати стихійним торгівцям, що стихійна торгівля відноситься до адміністративних правопорушень передбачених ст. 160 Кодексу України про адміністративні правопорушення – «торгівля з рук у невстановлених місцях» і ст. 164 цього ж Кодексу – «порушення правил підприємницької діяльності». Торгівлі з рук на вулицях, площах, у дворах, під’їздах, скверах та в інших невстановлених місцях загрожує накладенням штрафу від одного до семи неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з конфіскацією предметів торгівлі або без такої. Торгівля з рук у невстановлених місцях промисловими товарами тягне за собою накладання штрафу від шести до п’ятнадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.»

 

С.В.Лумяник , В.О.Чередниченко

Олександрійське районне управління

Головного управління ДПСС в Кіровоградській області

Категорія: Новини ветеринарної служби | Переглядів: 10 | Додав: stanislav4450 | Дата: 04.09.2018

Г рафік проведення особистого прийому
громадян, юридичних осіб та працівників
Г оловного управління Держпродспоживслужби в Кіровоградській області
завідувачем сектору з питань запобігання корупції

Категорія: Новини ветеринарної служби | Переглядів: 13 | Додав: stanislav4450 | Дата: 17.08.2018

      Упродовж останнього часу в Україні спостерігається збільшення кількості закладів громадського харчування, до яких можна віднести не лише ресторани чи кав’ярні, але й кіоски з продажу вуличної їжі. Відповідно, питання безпечності придбаних там страв та захист прав споживачів набуває все більшої актуальності, зокрема в контексті зростаючої динаміки спалахів харчових отруєнь.

Тому для розуміння процесу організації громадського харчування та основних обов’язків суб’єктів господарювання, які займаються такою діяльністю, ми узагальнили основні норми законодавства.

Категорія: Новини ветеринарної служби | Переглядів: 12 | Додав: stanislav4450 | Дата: 06.08.2018

      За даними Міністерства охорони здоров’я України останніми роками почастішали випадки отруєння дикорослими грибами. Аналіз випадків отруєнь грибами в Україні свідчить, що більшість отруєнь обумовлені вживанням пластинчатих отруйних грибів (насамперед, блідої поганки), які помилково сприймаються за їстівні печериці та сироїжки.При певних умовах отруєння також можуть спричинити умовно їстівні та їстівні гриби.

В Кіровоградській області протягом липня 2018 року було зареєстровано три випадки отруєння дикорослими грибами.Перший випадок був зареєстрований 26 липня 2018 року, отруїлися 46-річна та 19-річна мешканки с.Дмитрівка (мати й донька), які назбирали печериць на власному подвір’ї, поласували ними 25 липня, а наступного дня звернулися за медичною допомогою ів стані середньої важкості були госпіталізовані до відділення інтенсивної терапії КЗ «Знам’янська міська лікарня». Другий випадок було зареєстровано 29 липня 2018 року. Жителька м. Кропивницький вживала в їжу дикорослі гриби (дощовики), які власноручно зібрала в лісосмузі району автовокзал №1 м. Кропивницький. Наступного дня потерпіла потрапила на лікування в інфекційне відділення центральної міської лікарні з діагнозом отруєння дикорослими грибами. Третій випадок стався наступного дня. Як повідомляє ДУ «Кіровоградський обласний лабораторний центр МОЗ України» 15 – річна дівчинка, мешканка м. Кропивницький, зі слів матері, 30 липня з’їла сушений гриб, привезений із Західної України. Через добу по виклику швидкої допомоги встановлений діагноз «отруєння грибами».

На території Олександрійського району в поточному році отруєння дикорослими грибами не реєструвалися. Проте, з огляду на таку сумну динаміку Олександрійське районне управління Головного управління Держпродспоживслужби в Кіровоградській області закликає мешканців Олександрійського району дотримуватися простих правил, які допоможуть Вам зберегти своє здоров’я або навіть життя:

- відмовтеся від споживання дикорослих грибів. Замініть їх грибами, що вирощують штучно, підлягають контролю;

- не купуйте гриби на стихійних ринках;

- уважно оглядайте гриби. Якщо у вас виникають найменші сумніви – відмовтеся від споживання грибів;

- збирайте лише добре знайомі вам гриби. За найменшого сумніву одразу викиньте гриб, не залишаючи його поряд з іншими;

- не беріть занадто молоді чи старі гриби. Їх легко переплутати з отруйними;

- не збирайте гриби поблизу трас, підприємств, забруднених територій. Гриби вбирають в себе отруйні речовини, в тому числі важкі метали;

- не збирайте гриби в посушливу погоду. У цей час гриб пересихає, віддаючи воду і збільшуючи концентрацію токсинів;

- ніколи не куштуйте сирі гриби;

- вдома ще раз ретельно перевірте гриби. Усі сумнівні слід викинути;

- готуйте гриби протягом першої доби після збирання;

- варіть гриби не менше трьох разів, щоразу в свіжій підсоленій воді не менше 30 хвилин;

- зберігайте страви з грибами в холодильнику в емальованому посуді не більше доби.

Якщо після споживання грибів почуваєтесь погано чи помітили нездорові ознаки у своїх близьких (нудота, блювота, головний біль, галюцинації, біль у животі): не займайтеся самолікуванням, негайно зверніться до лікаря! Чим більше токсинів потрапить у кров, тим важчим буде перебіг отруєння. Бережіть своє здоров'я та життя, рідних і близьких Вам людей!

 

Заступник начальника Олександрійського районного управління Головного управління Держпродспоживслужби в Кіровоградській області А.Чижик

Категорія: Новини ветеринарної служби | Переглядів: 12 | Додав: stanislav4450 | Дата: 02.08.2018

« 1 2 3 4 ... 24 25 »
Форма входу
Категорії розділу
Новини ветеринарної служби [231]
Пошук
Календар
«  Жовтень 2018  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031
Сайти
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0