28000, м.Олександрія, вул.Користівське шосе, 2
Тел: 7-86-00, Факс: 4-06-03, e-mail: stanislav_kg@ukr.net
Головна » Архів матеріалів

Згідно з розподілом видатків у проекті Державного бюджету України на 2018 на державну підтримку галузі тваринництва заплановано виділити 2 млрд 300 млн грн. Тому Агентство з ідентифікації і реєстрації тварин нагадує власникам тварин, що бюджетні дотації надаються лише на тварин, які ідентифіковані та зареєстровані у встановленому порядку. Адже ідентифікація тварин сприяє контролю за обліком та переміщенням худоби, що дає можливість контролювати епізоотичний стан в тваринництві, забезпечити належну охорону і профілактику здоров’я худоби і як наслідок здоров’я людей. Наявність у власника цих тварин та їх відповідність даним Єдиного державного реєстру тварин може перевірятися відповідними контролюючими органами.

Відповіднодо Постанови Кабінету Міністрів України від 23 квітня 2012 р. № 342, у 2018 році бюджетні кошти можуть бути спрямовані на державну підтримку галузі тваринництва шляхом здійснення таких виплат:

1) спеціальної бюджетної дотації фізичним особам за утримання та збереження молодняку великої рогатої худоби;

2) часткове відшкодування:

- вартості закуплених племінних телиць, нетелей та корів молочного, м'ясного і комбінованого напряму продуктивності;

- витрат на закупівлю установки індивідуального доїння;

3) за вирощені та продані на забій і переробку суб'єктам господарювання, які мають власні (орендовані) потужності для забою тварин, молодняк великої рогатої худоби та свині (крім свиноматок і кнурів) (фізичним особам, фізичним особам - членам виробничих або обслуговуючих сільськогосподарських кооперативів, а також фермерським господарствам);

4) спеціальної бюджетної дотації за поголів'я корів м'ясного напряму продуктивності.

Для уникнення непорозумінь при проведенні таких перевірок власники тварин мають дотримуватися законодавства України з ідентифікації та реєстрації тварин:

- своєчасно реєструвати господарства з розведення, утримання, забою, утилізації тварин у Єдиному державному реєстрі тварин;

- своєчасно ідентифікувати усіх тварин у господарстві;

- вчасно подавати дані для реєстрації тварин, усіх переміщень між господарствами, а також про забій, утилізацію та падіж тварин.

Проідентифікуйте власну тварину та отримайт за нее гроші!

 

Начальник Олександрійського районного управління

Головного управління Держпродспоживслужби

в Кіровоградській області

Лум'яник С.В.

Категорія: Новини ветеринарної служби | Переглядів: 46 | Додав: stanislav4450 | Дата: 08.11.2017

        Щороку по всій Україні реєструються випадки отруєння дикорослими грибами. Не виключенням є і наша область. Так, в серпні місяці поточного року зареєстрований перший випадок отруєння грибами в Кіровоградському районі з 2 потерпілими. Як бачимо, актуальність отруєнь грибами серед жителів нашої області не втрачається. Тому обізнаність населення щодо профілактики та попередження виникнення отруєнь грибами дуже важлива.

Причинами отруєнь грибами залишаються: недостатній рівень знань у населення видової належності грибів; недостатні навички та знання щодо їх збору; потенційно небезпечні місця збирання грибів (лісосмуги, лісові насадження біля населених пунктів, присадибні ділянки, біля автотрас); порушення правил збирання і приготування грибів; безвідповідальне ставлення людей до свого здоров’я.

Аналіз випадків отруєнь грибами в області свідчить, що більшість отруєнь обумовлені вживанням пластинчатих отруйних грибів (насамперед, блідої поганки), які помилково сприймають за їстівні сироїжки.

Отруєння також можуть спричинити їстівні гриби, які зіпсовані або не пройшли належної термічної обробки, виросли на забруднених територіях чи вздовж транспортних магістралей. Крім того, є люди, які страждають на алергію від грибів. І нарешті, гриби в наш час можуть містити небезпечні для здоров'я важкі метали і радіоактивні речовини: вони накопичуються в їх плодових тілах.

Гриби можуть завдати серйозної шкоди шлунку і печінці. Найбільш типовими симптомами отруєння є блювота, болі в животі, діарея. Важливо знати, що симптоми отруєння грибами схожі з симптомами звичайного харчового розладу, але є значно складнішими. Тому, якщо після вживання грибів у вас виникли характерні ознаки отруєння – не гайте часу, звертайтесь за медичною допомогою.

Слід пам'ятати, що гриби не відносяться до продуктів харчування, які є незамінними в раціоні харчування людей, однак можуть бути чинником небезпеки для здоров'я, а то й життя. Страви з грибів важкі для травлення. Тому їх взагалі не можна вживати дітям, а також людям із захворюваннями шлунково-кишкового тракту, печінки чи хронічними захворюваннями інших внутрішніх органів.

Також не варто купувати лісових грибів на ринку, уздовж автошляхів та інших місцях. Стихійна торгівля несе в собі потенційну небезпеку для здоров'я людей, в тому числі при продажу дикорослих грибів.

Держпродспоживслужба  вкотре звертається з проханням до жителів району замислитись над питанням - чи не варто взагалі відмовитися від дикорослих грибів, в крайньому випадку замінивши їх на вирощені в теплицях печериці та гливи.

Ознайомитися з пам'ятками за відповідною тематикою можна, перейшовши за посиланням.

Переглядів: 99 | Додав: stanislav4450 | Дата: 04.10.2017

Суб’єкт господарювання оштрафований за відсутність державної реєстрації

 

Відповідно до статті 25 Закону України "Про основні принципи та вимоги до безпечності та якості харчових продуктів" та з метою реалізації норм наказу Мінагрополітики від 10 лютого 2016 р. № 39 "Про затвердження Порядку проведення державної реєстрації потужностей, ведення державного реєстру потужностей операторів ринку та надання інформації з нього заінтересованим суб’єктам", зареєстрованого в Мін'юсті 12 березня 2016 року за № 382/28512 всі суб’єкти господарювання – оператори ринку (юридичні особи, фізичні особи – підприємці, фізичні особи), які провадять діяльність на будь-якій стадії виробництва та/або обігу харчових продуктів, зобов’язані зареєструвати потужність:

- заклади громадського харчування (ресторан, бар, кафе, їдальні (шкільні, дошкільних навчальних закладів, лікарень (амбулаторій) та ін..);

- заклади роздрібної торгівлі харчовими продуктами;

- потужності, які здійснюють виробництво харчових продуктів, інгредієнтами яких є виключно продукти рослинного походження та /або перероблені продукти тваринного походження (олійниці, млини та ін..);

- оператори ринку, які провадять діяльність, пов’язану з первинним виробництвом та/або транспортуванням та/або зберіганням та/або продажем харчових продуктів, які не потребують дотримання температурного режиму та можуть зберігатися при температурі вище 100 С, залишаючись придатними для споживання людиною (сільськогосподарські підприємства, елеватори та ін..).

Первинне виробництво – виробництво та вирощування продукції, у тому числі збір врожаю, доїння, розведення тварин до моменту забою, полювання на тварин, рибальство та збір врожаю диких рослин.

У вересні місяці 2017 року в Івано-Франківському окружному адміністративному суді відбулося судове засідання у справі про застосування адміністративно-господарської санкції у вигляді штрафу розміром 25600 грн. до суб’єкта господарської діяльності фізичної особи-підприємця за порушення вимог ст. 25 Закону України «Про основні принципи та вимоги до безпечності та якості харчових продуктів» - нездійснення державної реєстрації потужності з виробництва та/або обігу харчових продуктів, на які не вимагається отримання експлуатаційного дозволу.

Відповідальність за порушення вимог ст. 25 Закону України «Про основні принципи та вимоги до безпечності та якості харчових продуктів» передбачена п. 2 ч. 1 ст. 64 зазначеного вище Закону.

Олександрійське районне управління Головного управління Держпродспоживслужби в Кіровоградській області звертає увагу суб’єктів господарювання на необхідність здійснення державної реєстрації потужностей з виробництва та/або обігу харчових продуктів, на які не вимагається отримання експлуатаційного дозволу .

 

 

С.Лумяник, В.Чередниченко

Олександрійське районне управління Головного управління

Держпродспоживслужби

в Кіровоградській області

Категорія: Новини ветеринарної служби | Переглядів: 101 | Додав: stanislav4450 | Дата: 04.10.2017

          Від колективу Олександрійського районного управління ГУ ДПСС в Кіровоградській області та від себе особисто сердечно вітаю вас зі святом — Днем незалежності України! 

В цей святковий день зичу вам міцного здоров’я, щастя, родинного добробуту, душевної рівноваги та впевненості в майбутньому. 

Бажаю, щоб ваша важлива праця на благо рідної Батьківщини та українського народу завжди була плідною та натхненою і дарувала вам лише радість та задоволення.

                                              Начальник управління  С.Лум'яник

Категорія: Новини ветеринарної служби | Переглядів: 221 | Додав: stanislav4450 | Дата: 24.08.2017

Шановні

працівники ветеринарної медицини!!!

 

Шановні ветерани

ветеринарної медицини!!!

 

Від усього серця вітаю вас з професійним святом –

 

Днем працівників ветеринарної медицини!

 

Щиро вдячний Вам за сумлінне виконання Ваших професійних обов’язків: забезпечення епізоотичного благополуччя, продовольчої безпеки та охорони довкілля.

Нехай благословенними будуть Ваші дороги, і завжди супроводжують успіхи, радують друзі, колеги, надихають нові справи, окриляє любов, зігріває родинне тепло!

Нехай кожна мить життя радує своєю неповторністю. Хай усе добре, зроблене з душею і натхненням, повертається до Вас сторицею!

Всім зичу міцного здоров'я, щастя і благополуччя, миру і злагоди в сім'ях, виробничих і творчих успіхів у самовідданій, натхненній праці на благо рідної України!

Дякую Вам за досягнуті успіхи, за працелюбність і щедрість душі, теплоту сердець!

 

 

З повагою ,

в.о. начальника Управління

Держпродспоживслужби

в Олександрійському районі

С.Лумяник

 

 

 

 

Категорія: Новини ветеринарної служби | Переглядів: 218 | Додав: stanislav4450 | Дата: 11.08.2017

Категорія: Новини ветеринарної служби | Переглядів: 220 | Додав: stanislav4450 | Дата: 07.08.2017

    У зв'язку зі спекотними погодними умовами не характерними для клімату України гігієністи-науковці та практики рекомендують для послаблення несприятливої дії високої температури в житлових та громадських будинках,  офісних приміщеннях здійснення ряд заходів.

Категорія: Новини ветеринарної служби | Переглядів: 234 | Додав: stanislav4450 | Дата: 02.08.2017

  Незважаючи на неодноразові заклики фахівців різних служб, щодо небезпечності для здоров’я вживання в’яленої риби, з якою пов’язують непоодинокі випадки захворювань на ботулізм серед жителів України, захворювання на ботулізм продовжують реєструватись.

За даними Міністерства охорони здоров'я, протягом останніх трьох місяців в Україні зареєстровано 62 випадки захворювання на ботулізм, 9 з них – зі смертельним результатом. Не оминуло захворювання і жителів Кіровоградської області.

Переглядів: 269 | Додав: stanislav4450 | Дата: 14.07.2017

  В Україні ситуація щодо сибірки досить складна, пов'язана з наявністю старих неблагополучних захоронень тварин, що створює постійну потенційну загрозу відносно появи хвороби серед тварин і людей . Так відповідно до офіційного повідомлення Держпродспоживслужби в Сумській області в с.Миропілля , Краснопільського району в трупах овець виявили – сибірку.

Категорія: Новини ветеринарної служби | Переглядів: 286 | Додав: stanislav4450 | Дата: 14.07.2017

 

ПАМ'ЯТКА ДЛЯ СПОЖИВАЧА щодо захисту від недостовірних результатів вимірювань

Державна служба України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів, у зв’язку з численними інформаційними запитами та зверненнями споживачів щодо порядку повірки законодавчо регульованих засобів вимірювальної техніки, що перебувають в експлуатації, та оплати за ці послуги, інформує про наступне. Відповідно до частини 1 статті 17 Закону України «Про метрологію та метрологічну діяльність» від 05.06.2014 № 1314-VIІ (далі – Закон), законодавчо регульовані засоби вимірювальної техніки (далі – ЗВТ), що перебувають в експлуатації, підлягають періодичній повірці та повірці після ремонту. Відповідно до частини 5 статті 17 Закону повірка законодавчо регульованих ЗВТ, що перебувають в експлуатації, проводиться: науковими метрологічними центрами, які мають міжнародно визнані калібрувальні та вимірювальні можливості за відповідними видами та підвидами вимірювань, та/або із застосуванням національних еталонів; науковими метрологічними центрами, метрологічними центрами та повірочними лабораторіями, уповноваженими на проведення повірки відповідних засобів. Перелік уповноважених підприємств, установ та організацій на право проведення повірки ЗВТ розміщено на офіційному сайті Мінекономрозвитку www.me.gov.ua (розділ Діяльність/Технічне регулювання/Метрологія). Суб’єкти господарювання зобов’язані своєчасно з дотриманням встановлених міжповірочних інтервалів подавати законодавчо регульовані ЗВТ, що перебувають в експлуатації, на періодичну повірку. Перелік категорій законодавчо регульованих ЗВТ, що підлягають періодичній повірці, затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 04.06.2015 № 374. Міжповірочні інтервали законодавчо регульованих ЗВТ, що перебувають в експлуатації, затверджено наказом Мінекономрозвитку від 13.10.2016 № 1747, який зареєстрований в Міністерстві юстиції України від 01.11.2016 за № 1417/29547. Слід зазначити, що відповідно до частини 4 статті 17 Закону періодична повірка, обслуговування та ремонт (у тому числі демонтаж, транспортування та монтаж) ЗВТ (результати вимірювань яких використовуються для здійснення розрахунків за спожиті для побутових потреб електричну і теплову енергію, газ і воду), що є власністю фізичних осіб, здійснюються за рахунок суб’єктів господарювання, що надають послуги з електро-, тепло-, газо- і водопостачання. Відповідальність за своєчасність проведення періодичної повірки, обслуговування та ремонту (у тому числі демонтаж, транспортування та монтаж) ЗВТ (результати вимірювань яких використовуються для здійснення розрахунків за спожиті електричну і теплову енергію, газ і воду), що є власністю фізичних осіб, покладається на суб’єктів господарювання, що надають послуги з електро-, тепло-, газо- і водопостачання. Періодична повірка проводиться за рахунок тарифів на електро-, тепло-, газо- і водопостачання. Порядок подання ЗВТ на періодичну повірку, обслуговування та ремонт затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 08.07.2015 № 474. Відповідно до статті 22 Закону Держпродспоживслужба при здійсненні метрологічного нагляду за законодавчо регульованими ЗВТ, що перебувають в експлуатації, проводить перевірку суб’єктів господарювання щодо: стану та дотримання правил застосування ЗВТ; додержання вимог до періодичної повірки ЗВТ; застосування дозволених одиниць вимірювання під час експлуатації ЗВТ.

    У разі порушення Ваших прав на безкоштовну періодичну повірку, обслуговування та ремонт (у тому числі демонтаж, транспортування та монтаж) ЗВТ (результати вимірювань яких використовуються для здійснення розрахунків за спожиті для побутових потреб електричну і теплову енергію, газ і воду), що є власністю фізичних осіб, достовірність результатів вимірювань, в тому числі при:

 забезпеченні захисту життя та охорони здоров’я громадян;

 контролі якості та безпечності харчових продуктів і лікарських засобів;

 контролі стану навколишнього природного середовища;

 контролі безпеки умов праці;

 контролі безпеки дорожнього руху та технічного стану транспортних засобів;

 топографо-геодезичних, картографічних та гідрометеорологічних роботах, роботах із землеустрою;

 торговельно-комерційних операціях та розрахунках між покупцем (споживачем) і продавцем (постачальником, виробником, виконавцем), у тому числі під час надання транспортних, побутових, комунальних, телекомунікаційних послуг, послуг поштового зв’язку, постачання та/або споживання енергетичних і матеріальних ресурсів (електричної і теплової енергії, газу, води, нафтопродуктів тощо);

 обчисленні сум податків і зборів, податковому та митному контролі;

 виконані робіт, пов’язаних з визначенням параметрів будівель, споруд і території забудови;

 робіт з використанням апаратури глобальних супутникових навігаційних систем;

 реєстрації національних і міжнародних спортивних рекордів,

Ви маєте право звернутися до територіальних органів Держпродспоживслужби України (адреси та телефони територіальних органів Держпродспоживслужби можна знайти на сайті www.consumer.gov.ua у розділі Контакти).

     Держпродспоживслужба та її територіальні органи розглядають усі звернення споживачів, права яких було порушено, у встановлений чинним законодавством термін. Згідно зі статтею 5 Закону України «Про звернення громадян», звернення може бути усним чи письмовим. Усне звернення викладається громадянином на особистому прийомі або за допомогою засобів телефонного зв’язку через визначені контактні центри, телефонні «гарячі лінії» та записується (реєструється) посадовою особою. Письмове звернення надсилається поштою або передається громадянином до відповідного органу, установи особисто чи через уповноважену ним особу, повноваження якої оформлені відповідно до законодавства. Письмове звернення також може бути надіслане з використанням мережі Інтернет, засобів електронного зв’язку (електронне звернення). У зверненні має бути зазначено прізвище, ім’я, по батькові, місце проживання громадянина, викладено суть порушеного питання, зауваження, пропозиції, заяви чи скарги, прохання чи вимоги. Письмове звернення повинно бути підписано заявником (заявниками) із зазначенням дати. В електронному зверненні також має бути зазначено електронну поштову адресу, на яку заявнику може бути надіслано відповідь, або відомості про інші засоби зв’язку з ним. Застосування електронного цифрового підпису при надсиланні електронного звернення не вимагається. У тексті звернення необхідно вказати найменування та місцезнаходження суб’єкта господарювання. Без зазначення цієї інформації неможливо здійснити перевірку. Ця інформація є у фіскальному чеку й у книзі скарг та пропозицій, що міститься у куточку споживача закладу та має бути надана на вимогу споживача.

При зверненні до Держпродспоживслужби подаються наступні документи:

– звернення;

– копія звернення до суб’єкта господарювання;

– копія документу, який засвідчує факт придбання продукції;

– копія технічного паспорта чи іншого документа, що його замінює, з позначкою про дату продажу;

– інші документи, які стосуються розгляду звернення. 

Категорія: Новини ветеринарної служби | Переглядів: 365 | Додав: stanislav4450 | Дата: 07.07.2017

« 1 2 3 4 5 ... 21 22 »
Форма входу
Категорії розділу
Новини ветеринарної служби [205]
Пошук
Календар
«  Травень 2018  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031
Сайти
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0