28000, м.Олександрія, вул.Користівське шосе, 2
Тел: 7-86-00, Факс: 4-06-03, e-mail: stanislav_kg@ukr.net
Головна » Архів матеріалів

          Постановою Кабінету Міністрів України від 07 лютого 2018 року №107 затверджено Порядок використання коштів, передбачених у державному бюджеті для підтримки галузі тваринництва.

Звертаємо увагу сільгоспвиробників на п.п.3, 4 п.4 зазначеного Порядку: спеціальна бюджетна дотація за утримання корів молочного, молочно-м’ясного та м’ясного напряму продуктивності; спеціальна дотація за вирощування молодняка великої рогатої худоби, який народився в господарствах фізичних осіб.

Згідно з п.9 Порядку дотація за молодняк надається на безповоротній основі фізичним особам за утримання ідентифікованого та зареєстрованого в установленому порядку молодняка великої рогатої худоби до тринадцятимісячного віку, який народився у господарствах фізичних осіб у поточному році.

Дотація за молодняк надається за кожні чотири місяці його утримання наростаючим підсумком з урахуванням віку молодняка у розмірі:

за період утримання молодняка віком від 1 до 5 місяців — 300 гривень за голову;

за період утримання молодняка віком від 5 до 9 місяців — 700 гривень за голову;

за період утримання молодняка віком від 9 до 13 місяців — 1 500 гривень за голову.

Загальний обсяг дотації за молодняк не може перевищувати 2 500 гривень із розрахунку на одну голову молодняка.

Для отримання дотації за молодняк фізичні особи подають за місцезнаходженням господарства до відповідної (далі — органи місцевого самоврядування) копії таких документів:

паспортів великої рогатої худоби, виданих у встановленому порядку, а у разі утримання 10 і більше голів молодняка — виданий в установленому порядку витяг з Єдиного державного реєстру тварин;

паспорта громадянина України;

довідки або договору про відкриття рахунку в банку;

документа, що засвідчує реєстрацію у Державному реєстрі фізичних осіб — платників податків (крім фізичних осіб, які через свої релігійні переконання відмовляються від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та повідомили про це відповідному органу доходів і зборів і мають відмітку в паспорті).

Категорія: Новини ветеринарної служби | Переглядів: 25 | Додав: stanislav4450 | Дата: 12.03.2018

          Вода – є безперечною умовою для самого існування людини на нашій планеті. Проблема водопостачання залежить від наявності води в населеному пункті від її доступності кожному та її безпеки. На безпеку води, звичайно, впливає з якого джерела ми ЇЇ беремо.

 

Переглядів: 30 | Додав: stanislav4450 | Дата: 02.03.2018

           В Компаніївському (1 випадок) та Новгородківському ( 2 випадки) районі виявлені три випадки трихінельозу, які були виявлені в червоних лисицях. Захворювання одне із найнебезпечніших інвазійних хвороб тварин та людей. Люди не вживають м'ясо лисиць , але лисиці можуть бути проміжною ланкою в зараженні домашніх тварин м'ясо яких споживає людина. Найбільшу небезпеку для людини є вживання не перевіреного м’яса свиней зокрема диких кабанів, нутрій.

Тому з оглядом на ситуацію, яка склалась з трихінельозом необхідно дотримуватись рекомендацій які дають спеціалісти державною служби ветеринарної медицини а саме - не вживати м'ясо , яке придбане в місцях стихійної торгівлі , та м'ясо яке не було перевірене службою ветеринарної медицини , а особливо м'ясо впольованих диких кабанів.

 

 

Довідково: Трихінельоз - гостре захворювання людини та ссавців, що викликається дрібним паразитичним хробаком трихінели. Основний носій трихінели - кабан, але хворіти можуть і собаки, свині, кішки, лисиці, куниці, рисі, ведмеді, кроти та ін. Людина і тварини заражаються, поїдаючи м'ясо, в якому знаходяться личинки паразита. Ознаки хвороби з'являються в перші години: розлад шлункового тракту, нудота, відрижка, блювота, біль в області кишечника, головний біль, відчуття тяжкості в кінцівках, слабкість, лихоманка; до 9-10 дня температура досягає 40-41 градуси обличчя і повіки набрякають, м'язи стають твердими і болючими. При зараженні великою кількістю личинок може настати смерть в результаті паралічу дихання або пневмонії.

Олександрійське районне управління Головного управління Держпродспоживслужби в Кіровоградській області закликає громадян купувати м'ясо та м’ясну продукція лише в відповідних місцях де служба ветеринарної медицини проводить ветеринарно – санітарну експертизу.

 

 

 

Начальник

Олександрійського районного управління

Головного управління ДПСС в Кіровоградській області С. Лум’яник.

Лестница на второй этаж с поворотом 90 градусов. - "КУЗНЯ-САКУРА" кузнечная мастерская в Кременчуге

Категорія: Новини ветеринарної служби | Переглядів: 29 | Додав: stanislav4450 | Дата: 21.02.2018

                 ПАМ’ЯТКА ДЕКЛАРАНТА  

Шановні декларанти! З 1 січня 2018 року розпочався черговий етап подання декларацій особами, уповноваженими на виконання функцій держави або місцевого самоврядування. Просимо Вас відповідально поставитись до змісту інформації, яку ви зазначаєте у декларації. 

Переглядів: 59 | Додав: stanislav4450 | Дата: 07.02.2018

     Загальні рекомендації при роботі з Єдиним державним реєстром декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування (далі - Реєстр)

Категорія: Новини ветеринарної служби | Переглядів: 54 | Додав: stanislav4450 | Дата: 07.02.2018

         З 01.01.2018 року в Україні розпочався черговий етап електронного декларування, який триватиме до 01.04.2018 року.

Категорія: Новини ветеринарної служби | Переглядів: 242 | Додав: stanislav4450 | Дата: 07.02.2018

         30 січня у районному управлінні Держпродспоживслужби в Кіровоградській області підбили підсумки роботи ветеринарної служби району за 2017 рік. 

Відкрив нараду начальник цього управління Станіслав Васильович Лум’яник. Він, зокрема, зазначив, що протягом 2017 року епізоотична ситуація в районі була благополучна, виконані протиепізоотичні заходи в повному обсязі, за винятком тих, на які були відсутні діагностикуми та біопрепарати. 

Додам, що, крім підсумків, говорили і про основні завдання Держпродспоживслужбі на поточний рік. 

Участь у підсумковій нараді взяв перший заступник голови Олександрійської райдержадміністрації Юрій Леонідович Коваль.

За доброю традицією цього дня відзначили кращих працівників галузі. Напередодні роботу державної дільничної лікарні, дільниць та пунктів ветеринарної медицини підсумували за 25 рейтинговими показниками. Як результат, перше місце посіла Звенигородська дільниця ветеринарної медицини (завідувач Н.В.Олійник), друге місце за Червонокам’янською дільницею (завідувач С. В. Шпурик) та третє місце - Олександрівська дільниця (завідувач Ю. А. Татаров). Переможці відзначені почесними грамотами та дипломами. І по завершенню заходу уже традиційно з ними зробили спільне фото на згадку.

Категорія: Новини ветеринарної служби | Переглядів: 36 | Додав: stanislav4450 | Дата: 07.02.2018

        Служба ветеринарної медицини району останні кілька років переживає нелегкі часи. Довелося поборотися з африканською чумою свиней, випадками сказу тварин; пройти етапи реформування служби та входження її в склад Державної служби України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів. Саме про процес реорганізації служби та минулорічні результати роботи напередодні традиційної підсумкової наради ми поспілкувалися із начальником районного управління Головного управління Держпродспоживслужби в Кіровоградській області Станіславом Лум’яником.

Категорія: Новини ветеринарної служби | Переглядів: 62 | Додав: stanislav4450 | Дата: 29.01.2018

   

        Закупівля молока у населення буде продовжуватись після набуття чинності у липні 2018 р. нового стандарту ДСТУ 3662:2015 «Молоко-сировина коров'яче. Технічні умови». Однак молоко другого сорту буде використовуватись тільки в певних цілях.

Про це, цитуючи заступника міністра аграрної політики та продовольства України Олену Ковальову, повідомляє прес-служба відомства.

«Розуміючи необхідність поступового переходу, Мінагропрод ініціював відстрочення набуття чинності оновленого стандарту до липня 2018 р. Фактично ця відстрочка буде використана для формування ступеневої системи трансформації вимог до якості молока-сировини, гігієнічним вимогам до молока і молочних продуктів при виробництві та переробці», - пояснила О.Ковальова.

За її словами, проект відповідного наказу Мінагропроду в січні буде представлений на громадське обговорення. Після прийняття цей документ стане обов'язковим для виконання і, фактично, замінить всі діючі стандарти.

«Проектом наказу передбачається, що використання молока другого класу для технологічних процесів виробництва харчових продуктів після дворічного перехідного періоду буде обмежено, проте дозволено у виробництві нехарчових продуктів, наприклад, кормів для тварин або казеїну. Таким чином, закупівля молока у господарств населення буде продовжуватися», - сказала О.Ковальова.

За словами заступника міністра, підвищення якості молока від другого ґатунку до першого не вимагає значних витрат. Йдеться про дотримання гігієни персоналу і самих тварин.

«Виробникам молока доцільно працювати над поліпшенням санітарно-гігієнічних умов праці. Молоко вищої якості коштує більше, ніж другого, різниця в середньому сягає 2 грн і більше. А молоко-сировина екстра-класу користується підвищеним попитом. Зараз його частка в структурі закупівлі складає 15,5%, а рік тому - 13,8%. Більше того, саме молоко екстра-класу загалом є базою для виробництва молочних продуктів, призначених на експорт», - зазначила О.Ковальова.

За її словами, впровадження кожного наступного кроку із зміни вимог до молока буде супроводжуватися аналізом розвитку ринку і ефективності державної підтримки. Кінцева мета - поступове приведення вимог до якості молока-сировини до більш високих норм, до так званого стандарту 100/400, який відповідає європейським положенням.

Довідково: Раніше передбачалося, що Державний стандарт України 3662:2015 вступить в силу з 1 січня 2018 р. Оператори ринку побоювалися, що дане рішення може привести до непередбачуваних наслідків, як для молочної галузі в цілому, так і для такого соціального шару, як населення в селах. Близько третини молока, що надходить на переробку, в даний момент приймається другим сортом, а велика частина цього обсягу якраз і є сировина від населення.

Ключовими показниками якості молока є кількість умовних одиниць мезофільних аеробних і факультативно анаеробних мікроорганізмів на один кубічний сантиметр (100 в молоці екстра ґатунку), соматичні клітини в одному кубічному сантиметрі молока (400 тисяч у молоці екстра ґатунку). 100/400 - це порогові значення, при яких молоко допускається в переробку в країнах ЄС. Норми 1997 року, встановлені чинним стандартом, передбачають в рази більше допустиме забруднення для молока другого класу.

Категорія: Новини ветеринарної служби | Переглядів: 32 | Додав: stanislav4450 | Дата: 16.01.2018

Останнім часом захворювання на нодулярний дерматит ВРХ, яке раніше було характерне для країн Африки, набуло широкого поширення в Європі і існує ризик занесення вірусу нодулярного дерматиту на територію України.

  • вузликовий дерматит великої рогатої худоби – це хвороба яка вражає велику рогату худобу будь якого віку (також можуть хворіти вівці, кози та дикі жуйні тварини) і характеризується лихоманкою, пригніченням, утворенням на шкірі вузликів і набряків, збільшенням лімфатичних вузлів, а також утворенням вузликів на слизових оболонках, виділеннями з носової порожнини і очей, набряками на кінцівках та кульганням. Продуктивність корів падає в рази, бугаї можуть ставати стерильними, інфіковані тільні корови абортують або народжують телят, уражених НД. Люди ЗВД не хворіють.

Вірус передається при укусах комах-переносників (комарі, мухи, кліщі тощо), занесених із зараженої зони (території) вітром або в транспортних засобах та через контаміновані ін'єкційнї голки. Занесення контамінованих (заражених) переносників відбувається в теплу пору року, коли цьому сприяють умови (температура, волога тощо). Збудник захворювання може також поширюватися через забруднені корми, воду, обладнання та інвентар. Діагноз встановлюється за результатами лабораторних досліджень (зразків крові і тканини ушкодженої шкіри).

Лікування заразного вузликового дерматиту ВРХ не розроблено.

Для недопущення занесення і розповсюдження хвороби необхідно чітко дотримуватись Інструкції щодо профілактики та боротьби із заразним вузликовим дерматитом великої рогатої худоби.

Тварин слід купувати лише з благополучних районів. Для уникнення поширення вірусу на територію району заборонено ввоз тварин та продукції з них з неблагополучних країн, де зафіксовані випадки захворювання. Станом на сьогодні така заборона діє для 16 країн: Албанії, Вірменії, Болгарії, Бурунді, Македонії, Греції, Іраку, Казахстану, Кувейту, Чорногорії, Мозамбіку, Намібії, Російської Федерації, Саудівської Аравії, Сербії, Туреччини.

У разі виявлення хворих або підозрілих у зараженні тварин на ЗВД ізолюють, уточнюють діагноз лабораторними методами. У період знаходження хворих в ізоляторі запобігають проникненню до них колючих комах. Комплексні оздоровчі заходи включають також суворе карантинування неблагополучних стад, вакцинацію здорових тварин, проведення дезінсекції, поточної та заключної дезінфекції всіх місць і предметів, що були в контакті з хворими. Також необхідно припинити випасання тварин в період масової активності кровосисних комах.

У разі виникнення цього захворювання на території району будуть проводиться жорсткі заходи із карантинуванням вогнища інфекції (проводять стемпінг -аут – забій і знищення худоби) та посилюють ветеринарно-санітарний нагляд у зоні можливого занесення збудника.

Щоб уберегти своє господарство і уникнути великих економічних збитків необхідно регулярно проводити клінічний огляд всіх тварин.

При будь-яку підозру на захворювання слід негайно сповістити лікаря ветеринарної медицини, який обслуговує дану місцевість.

 

Начальник Олександрійського районного

управління ГУ ДПСС в Кіровоградській області

С.Лум’яник

Категорія: Новини ветеринарної служби | Переглядів: 48 | Додав: stanislav4450 | Дата: 24.11.2017

« 1 2 3 4 5 ... 22 23 »
Форма входу
Категорії розділу
Новини ветеринарної служби [217]
Пошук
Календар
«  Серпень 2018  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031
Сайти
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0