28000, м.Олександрія, вул.Користівське шосе, 2
Тел: 7-86-00, Факс: 4-06-03, e-mail: stanislav_kg@ukr.net




Головна » Архів матеріалів

           В Олександрійському районному управлінні Держпродспоживслужби області відбулися урочистості з нагоди дня пам'яті та примирення, що відзначається 8 травня. Ветеранів війни і праці, які працювали в сфері ветеринарної медицини, привітав начальник Олександрійського районного управління Держпродспоживслужби області Станіслав Лум’яник. Він подякував за сумлінну службу та здобутки, які має ветеринарна галузь сьогодні:

«Ви проявили професіоналізм і пронесли крізь роки свого життя прагнення змінити та вдосконалити ветеринарну медицину, демонструючи найкращі результати і тим самим надихаючи інших на нові здобутки», - зазначив Станіслав Лум’яник. Він побажав ветеранам здоров’я, довголіття, натхнення та побільше щасливих моментів, вручив квіти та подарунки.

Категорія: Новини ветеринарної служби | Переглядів: 224 | Додав: stanislav4450 | Дата: 09.05.2019

       Спеціалістами ветеринарної медицини Олександрійської районної державної лікарні ветеринарної медицини у квітні-червні 2019 року буде проводитись Весняний комплекс проведення діагностичних та профілактичних заходів тваринам, що утримуються в особистих підсобних господарствах населення. Як говорив Сергій Євсеєнко «Медицина оберігає людину, ветеринарна медицина - людство».
Весняний комплекс проведення діагностичних та профілактичних заходів - це профілактика захворювань, виявлення схильності до захворювань, рання діагностика хвороб тварин. Вона дає можливість виявити захворювання на ранній стадії його розвитку, що служить передумовою успішного лікування. Нам потрібно виставляти заслін хворобам якомога раніше - до їх появи. Навіть якщо у власника тварини немає скарг, перевіряти стан її здоров'я все одно необхідно обов»язково. Саме профілактична спрямованість зможе забезпечити успіхи в боротьбі з хворобами. Адже економічно вигідніше попередити захворювання, ніж лікувати хвороби та їх наслідки.Обов'язково кожен громадянин повинен щепити тварин (велику рогату худобу, дрібну рогату худобу та коней) проти сибірки.

На підставі Закону України «Про ветеринарну медицину» ст.37 п.7 господар повинен представити тварину та забезпечити її надійну фіксацію для проведення ветеринарного огляду, діагностичних, профілактично-лікувальних обробок, включаючи дослідження та щеплення.
Спеціалісти державної установи обстежують умови утримання, доїння, годівлі, проводять клінічний огляд тварини, адже від цих факторів залежить якість молока. Сухе, тепле, чисте приміщення з природною вентиляцією, годівля доброякісними кормами, своєчасне прибирання гною є запорукою здоров'я тварин та збереження їх продуктивності. Фахівці рекомендують власникам проводити дегельмінтизацію (звільнення організму від паразитичних червів) та копрологічні дослідження ( при не якісній дегельмінтизації можливе неякісне проведення діагностичних досліджень на туберкульоз – тобто при наявності гельмінта в організмі дає позитивний результат на туберкулін ) ,а також дослідження зіскрібка шкіри на акарози ( підшкірні кліщі). Дегельмінтизація проводиться з урахуванням медикаменту. Адже при враженні тварин гельмінтозами спостерігається схуднення, зниження м'ясної та молочної продуктивності до 30%.

Лум’яник С.В.

Олександрійське районне управління

Головного управління Держпродспоживслужби

в Кіровоградській області.

Категорія: Новини ветеринарної служби | Переглядів: 232 | Додав: stanislav4450 | Дата: 02.04.2019

            Сказ - надзвичайно небезпечна інфекційна хвороба, яка супроводжується тяжкими ураженнями центральної нервової системи і завжди закінчується смертю. Згідно з оцінкою ВООЗ ця хвороба входить в п’ятірку антропозоонозів, що завдають найбільших соціальних та економічних збитків. Джерелом збудника сказу є хворі тварини, дикі тварини, безпритульні домашні тварини, та тварини які не щеплені проти сказу.

Для боротьби зі сказом необхідно :

- вплив на джерело збудника інфекції (відстріл червоної лисиці) та відлов бродячих тварин;

- вплив на сприйнятливих до даної інфекції (свійські собаки, коти, покусані люди та тварини);

- вплив на механізм передачі даної інфекції (своєчасно проводити знищення гризунів на полях району).

Категорія: Новини ветеринарної служби | Переглядів: 239 | Додав: stanislav4450 | Дата: 21.02.2019

        Ідентифікація та реєстрація тварин належить до сфер, в яких Україна має зобов’язання щодо імплементації актів ЄС.

Впровадження обов’язкової ідентифікації та реєстрації домашніх тварин (котів, собак тощо), в цілому відповідає підходу, який передбачено законодавством ЄС (зокрема, Регламентом ЄС 998/2003 Європейського Парламенту та Ради від 26 травня 2003 р. щодо вимог до здоров’я тварин, які застосовуються до некомерційного перевезення, домашніх тварин та до Директиви Ради 92/65/ЄС) та нормам Європейської конвенції про захист домашніх тварин, яку Україна ратифікувала 18 вересня 2013 року.

Категорія: Новини ветеринарної служби | Переглядів: 296 | Додав: stanislav4450 | Дата: 11.02.2019

                      Щороку в період масових обробок полів навесні на території області реєструються випадки отруєння бджіл отрутохімікатами. Рекордним у цьому питанні був 2018 рік – бджолосім’ї загинули в Бобринецькому, Долинському, Добровеличківському, Олександрійському та Олександрівському районах. Про це на засіданні обласної державної надзвичайної протиепізоотичної комісії під керівництвом заступника голови облдержадміністрації Світлани Лобанової повідомив начальник управління безпечності харчових продуктів та ветеринарної медицини Головного управління Держпродспоживслужби в Кіровоградській області Юрій Травкін.

Категорія: Новини ветеринарної служби | Переглядів: 281 | Додав: stanislav4450 | Дата: 11.02.2019

        Олександрійське районне управління Головного управління Держпродспоживслужби в Кіровоградській області провело нараду за підсумками роботи за 2018 рік. Захід пройшов під головуванням начальника районного управління Станіслава Лум’яника. У нараді взяв участь перший заступник голови Олександрійської районної державної адміністрації Юрій Коваль.

С. Лум’яник окреслив основні напрямки діяльності управління, зупинився на підсумках роботи працівників ветеринарної медицини району та завданнях на 2019 рік.

Олександрійський район є благополучним щодо захворювання тварин на туберкульоз, лейкоз, сибірку. Планується приділити значну увагу недопущенню африканської чуми свиней на території району, проведенню щеплень великої рогатої худоби, дрібної рогатої худоби та коней проти сибірки, поголів’я птиці – проти хвороби Ньюкасла.

Актуальним питанням визначено боротьбу зі сказом тварин. Доповідач зазначив, що вакцина наявна в достатній кількості, тож необхідно забезпечити проведення щеплень усього поголів’я котів та собак у районі.

заході взяли участь спеціалісти Олександрійського районного управління Держпродспоживслужби області, а також представники Олександрійської районної державної лікарні ветеринарної медицини та Олександрійської міжрайонної державної лабораторії Держпродспоживслужби.

Категорія: Новини ветеринарної служби | Переглядів: 271 | Додав: stanislav4450 | Дата: 04.02.2019

          Головне управління Держпродспоживслужби в Кіровоградській області звертає увагу суб’єктів господарювання на розміри штрафів за порушення законодавства про харчові продукти та корми у 2019 році. Закон «Про державний контроль за дотриманням законодавства про харчові продукти, корми, побічні продукти тваринного походження, здоров'я та благополуччя тварин» від 18.05.2017. №2042-VIII встановлює жорсткі санкції за правопорушення у сфері безпечності харчових продуктів. Зокрема сума штрафу для юридичних осіб може сягати 208 тис. грн залежно від скоєного правопорушення.

Категорія: Новини ветеринарної служби | Переглядів: 295 | Додав: stanislav4450 | Дата: 18.01.2019

        Скоро велике свято різдвяно-новорічного циклу – Хрещення Господнє. В Україні на це свято освячують воду. Іноді освячення проводиться прямо на водоймах у спеціально пробитих ополонках, в які, після освячення, віряни занурюються. Здавна вірили, що хворі зможуть одужати від води під час купання. Наші предки вважали, що вода у Водохресну ніч набирає цілющу силу.

Категорія: Новини ветеринарної служби | Переглядів: 273 | Додав: stanislav4450 | Дата: 16.01.2019

           Начальник Олександрійського районного управління Головного управління Держпродспоживслужби в Кіровоградській області Станіслав Лум’яник взяв участь в нараді з епізоотичних питань. Він проаналізував епізоотичну ситуацію щодо захворювання тварин на сказ, зазначивши зокрема, що з метою недопущення поширення захворювання з 18 жовтня по 14 листопада в Олександрійському районі було проведено пероральну вакцинацію диких м’ясоїдних тварин, регулярно проводяться й інші профілактичні заходи. Доповідач зазначив, що основним носієм захворювання є червона лисиця. Вона заражає бродячих тварин, які потім переносять збудник до домогосподарств.

Нарада відбулася під головуванням першого заступника голови районної державної адміністрації Юрія Коваля. У заході також взяли участь голова президії Олександрійської районної організації Українського товариства мисливців та рибалок Володимир Гордовий, в.о. начальника Олександрійської міжрайонної державної лабораторії Держпродспоживслужби Галина Живанова та спеціалісти ветеринарної медицини Держпродспоживслужби.

Довідково. Сказ - це надзвичайно небезпечна інфекційна хвороба, яка супроводжується враженням центральної нервової системи й завжди закінчується смертю. Зараження людини сказом відбувається в основному через укуси хворою твариною чи внаслідок попадання її слини на свіжі поранення, подряпини шкіри або слизових оболонок.

Основним методом боротьби зі сказом є щеплення. Його необхідно робити щорічно всім домашнім улюбленцям, починаючи з 3-місячного віку. Вакцина проти сказу є безкоштовною, оплатити треба лише необхідні витратні матеріли (шприц тощо). Для проведення щеплення проти сказу для тварин необхідно звернутися до державної лікарні ветеринарної медицини в області.

Запобігти захворюванню на сказ можна за умови виконання простих, але важливих правил:

  1. Якщо вас вкусила тварина, її в жодному разі не треба вбивати. Тварину слід тримати ізольовано і спостерігати за нею протягом 10 днів або доставити для спостереження до державного закладу ветеринарної медицини. У разі укусу домашньою твариною з’ясуйте її господаря та адресу. Це допоможе уникнути щеплень, оскільки за твариною можна встановити ветеринарний нагляд.
  2. Слід пам'ятати, що кожна дика тварина, яка поводить себе незвично (наближається до людей, тварин, населеного пункту) є підозрілою щодо захворювання на сказ. У разі виявлення таких тварин необхідно обов’язково сповістити територіальний орган Держпродспоживслужби.
  3. Купівля, продаж, показ на виставках і виводках, а також перевезення в інші населені пункти всіма видами транспорту собак, котів та інших тварин можливі тільки за наявності ветеринарного паспорта з відміткою про імунізацію проти сказу, що проведена не більше 12 місяців тому і не менше 30 днів до вивозу.
  4. Якщо під час укусу був пошкоджений одяг на людині, його слід обробити гарячою праскою.
Категорія: Новини ветеринарної служби | Переглядів: 257 | Додав: stanislav4450 | Дата: 19.12.2018

                         За 10 місяців поточного року на території Олександрійського району на вітряну віспу захворіло 106 осіб, що на 7 % більше, ніж за аналогічний період минулого року. Найчастіше захворювання реєструвалось в дітей, які відвідують організовані колективи.

Вітряна віспа (вітрянка) – це гостре інфекційне захворювання, що спричиняється вірусом та характеризується підвищенням температури тіла і плямисто - пухирцевим висипом на шкірі та слизових оболонках. Вірус дуже летючий, особливо комфортно почуває себе в закритих, малопровітрюваних, теплих приміщеннях, де знаходиться велика кількість людей. Джерелом інфекції є хворий на вітряну віспу, починаючи з 1 – 2-го дня інкубаційного періоду і до 6-го дня після останньої появи висипу. Джерелом захворювання може бути також хворий на оперізуючий лишай.

Механізм передачі при вітряній віспі – повітряно-краплинний, передається на відносно далекі відстані (через сусідні кімнати і квартири). Внаслідок малої стійкості збудника через третю особу та предмети, з якими стикався хворий, не передається. Інкубаційний період триває від 10 до 21 дня, найчастіше 14 днів. Хвороба розвивається швидко, з’являється такі симптоми як температура, млявість, головний біль і висип.

Вітряну віспу прийнято вважати дитячим захворюванням, адже більшість людей хворіє нею у віці 5-10 років. У цей період дитина легко справляється з цим захворюванням і набуває імунітет на все життя. У підлітків і дорослих інфекція може протікати вже у більш важкій формі та з непередбачуваними наслідками. Тому при виявлені перших ознак вітрянки у дорослому віці необхіоно негайно звернутись до лікаря для встановлення діагнозу та призначення лікування.

Для попередження розповсюдження вітряної віспи в колективі необхідно вживати протиепідемічні заходи:

- недопущення хворої дитини в заклад, а у разі підозри – ізоляція хворої дитини;

- обмежувальні протиепідемічні заходи в організованих колективах вводять для дітей до 7 років, які були в контакті з хворим на вітряну віспу і не хворіли на вітряну віспу, термін від 11 до 21 дня від моменту контакту.

- під час карантину проводять постійне спостереження за контактними особами;

- проводять вологоге прибирання в приміщеннях з частим провітрюванням.

Крім того, батьки повинні також проводити профілактичні заходи (прибирання, провітрювання) та спостерігати за дитиною: проводити огляд шкіри та слизових оболонок на наявність висипань, вимірювання температури тіла, з метою своєчасного виявлення захворювання.

Для специфічної профілактики вітряної віспи застосовують живу атенуйовану вакцину, проте в Україні планову імунопрофілактику вітряної віспи не проводять.

 

 

 

Відділ державного нагляду за дотриманням санітарного

законодавства Олександрійського районного управління

Головного управління Держпродспоживслужби в Кіровоградській області.

Категорія: Новини ветеринарної служби | Переглядів: 278 | Додав: stanislav4450 | Дата: 09.11.2018

« 1 2 3 4 5 6 ... 28 29 »
Форма входу
Категорії розділу
Новини ветеринарної служби [270]
Пошук
Календар
«  Березень 2024  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
Сайти
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0