28000, м.Олександрія, вул.Користівське шосе, 2
Тел: 7-86-00, Факс: 4-06-03, e-mail: stanislav_kg@ukr.net




Головна » Архів матеріалів

       Торгівля у непристосованих місцях безпосередньо забороняється та вважається стихійною. Стихійна торгівля давно вже стала невід’ємним атрибутом життя. Зазвичай, стихійні ринки підтримуються певною частиною суспільства- бажання людей зекономити та поласувати чимось домашнім.Здавалося б, що поганого в тому щоб зранку вийти на стихійний ринок та купити -свіже молоко, сир,сметану зручно і швидко. Але не завжди безпечно. Досить часто молоко реалізують у пластикових пляшках невідомого походження, не виключено, що їх було знайдено на смітниках, можливо, використовували для різних хімічних засобів. Молоко та молочні продукти продається від тварин ,які не проходять щорічні діагностичні дослідження та щеплення можуть бути хворими на небезпечні хвороби спільні для людей та тварин такі як лейкоз та туберкульоз.

Ринки відіграють важливу роль у задоволенні потреб споживачів, особливо у сільськогосподарських продуктах їх продаж здійснюється з додержанням ветеринарно-санітарних правил.

На ринках дозволяється продавати молоко і молочну продукцію, отриману від власних чи фермерських господарств, за наявності відповідних ветеринарних документІв, що підтверджують їх якість і безпеку (ветеринарна довідка чи ветеринарне свідоцтво - форма №2, які видаються один раз на місяць) де зазначається клінічний огляд тварини, дослідження на мастит,результати щорічного проведення діагностичних досліджень та щеплень та благополуччя,щодо епізоотичного стану місцевості - виданої спеціалістом ветеринарної медицини державної установою ветеринарної медицини за місцем вироблення продукції. Згідно п.5.7 ветеринарно-санітарних правил для ринків молоко, масло, сметана, сир повинні доставлятися для продажу в чистому посуді (скляному, глиняному, глазурованному, алюмінієвому, емальованому), щільно закритому кришками.

Бережіть здоров’я своє та близьких людей.

Начальник Олександрійської районної державної лікарні ветеринарної медицини

 Дробот О.В.

Категорія: Новини ветеринарної служби | Переглядів: 293 | Додав: stanislav4450 | Дата: 07.11.2018

       До Головного управління Держпродспоживслужби в Кіровоградській області надходять скарги від мешканців області щодо погіршення самопочуття у зв’язку з тим, що їхні сусіди, односельці, інші жителі населених пунктів спалюють сухе листя, траву та сміття.

Осінь – пора збирання врожаю та прибирання на присадибних ділянках та городах. Однак деякі громадяни після такого прибирання спалюють листя та суху рослинність на городах. Особливло полюбляють це робити у вечірній час. Внаслідок цього інші жителі задихаються від диму й смороду.

Під час горіння сухої трави, листя виділяється безліч шкідливих речовин, від яких потерпають всі, хто змушений вдихати ці речовини. Це також завдає величезної шкоди довкіллю, створює загрозу для життя рослинного і тваринного світу.

Держпродспоживслужба області застерігає: під час прибирання присадибних ділянок і городів утримуйтесь від спалювання листя, рослинності, сухостою тощо. Нагадуємо, що такі дії заборонені законодавством України та передбачають адміністративну та кримінальну відповідальність з накладанням штрафів.

У разі виникнення задимленості рекомендуємо:

- обмежити перебування на відкритому просторі, тримати зачиненими вікна, дверні та віконні отвори завішувати вологою тканиною;

- частіше проводити вологе прибирання в приміщеннях та використовувати ємності з водою, щоб підвищити вологість повітря;

- промивати ніс і горло;

- у разі виникнення симптомів гострого захворювання або нездужання (утруднене дихання, задишка, кашель, безсоння) необхідно звернутися до лікаря;

- не забудьте потурбуватися і про своїх улюбленців: якщо у вас є собака чи кішка, тримайте їх у закритому від диму приміщенні.

Пам’ятайте, спалюючи листя, ви шкодите довкіллю, людям та порушуєте закон!

 

За матеріалами сайту Головного управління ДПСС в Кіровоградській області

Категорія: Новини ветеринарної служби | Переглядів: 274 | Додав: stanislav4450 | Дата: 26.10.2018

       Головне управління Держпродспоживслужби в Кіровоградській області звертає увагу суб’єктів бізнесу у сфері продажу товарів, громадського харчування та послуг на виконання Постанови Кабміну від 29.09.2010 року № 878, відповідно до якої суб’єкти господарювання повинні здійснити перехід на обов’язкове приймання спеціальних платіжних засобів для здійснення розрахунків.

Винятками є заклади з торговельною площею до 20 квадратних метрів (крім автозаправних станцій); торгові точки у населених пунктах, де проживає менше 25 тис. осіб; заклади громадського харчування закритого типу, які обслуговують учнів, студентів, викладачів вищих, професійно-технічних чи загальноосвітніх навчальних закладів, працівників промислових підприємств та ін.

Відмова прийняти для розрахунку банківську картку споживача є прямим порушенням п. 2 ст. 17 Закону України «Про захист прав споживачів», згідно з яким продавцю (виконавцю) забороняється у будь-який спосіб обмежувати використання споживачем електронних платіжних засобів. За порушення цього права споживача відповідно до п. 12 ст. 23 Закону України «Про захист прав споживачів» на суб’єкта господарювання накладається штраф у розмірі п'ятисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Отож, якщо вам не дають можливості розрахуватися банківською карткою в кафе чи в магазині, притримуйтеся наступного алгоритму дій:

  1. Дізнайтесь реквізити суб’єкта господарювання. Це можна зробити у «Куточку споживача». Вам потрібні місцезнаходження, назва, ІПН чи код ЄДРПОУ.
  2. Оформіть лист-скаргу, в якому обов’язково опишіть порушення (вкажіть дату здійснення порушення та його суть, питання, зауваження, прохання чи вимоги); зазначте реквізити суб’єкта господарювання; вкажіть ваші контактні дані.
  3. Надішліть лист-скаргу до Головного управління Держпродспоживслужби в Кіровоградській області: поштова адреса - вул. Тараса Карпи, 84, м.Кропивницький, 25006 або електронна адреса - gudpss@kr.consumer.gov.ua

Скористайтесь цією інструкцією та відстоюйте свої права.

За матеріалами сайту Головного управління ДПСС в Кіровоградській області.

Категорія: Новини ветеринарної служби | Переглядів: 291 | Додав: stanislav4450 | Дата: 25.10.2018

До Головного управління Держпродспоживслужби в Кіровоградській області надійшло звернення від споживачки, яка в магазині придбала масло солодковершкове з вмістом жиру 73%, але вдома засумнівалася в його походженні.

 

2

 

На упаковці його виробником вказано ТОВ «Молочний комбінат Соколоський» (орфографія збережена. –Держпродспоживслужба області), потужність розташована в с.Соколівське Кіровоградського району. З метою перевірки зазначеної інформації та встановлення походження харчового продукту спеціалісти Головного управління Держпродспоживслужби в Кіровоградській області разом з представниками Національної поліції провели обстеження магазину, в якому було придбане масло.

Під час вивчення документів та баз даних суб’єктів господарювання встановлено, що за юридичною адресою, вказаною на упаковці (м. Кропивницький, проспект Промисловий, 19) було зареєстроване підприємство, яке з 09.01.2018 року припинило свою діяльність. Дані про провадження господарської діяльності іншими суб’єктами господарювання за цією адресою відсутні.

 

3

 

Оскільки на упаковці масла місцем розміщення потужності зазначене с.Соколівське Кіровоградського району, місцевій сільській раді було направлено лист щодо функціонування підприємства зі схожою назвою - ТОВ «Молочний комбінат «Соколівський». Згідно з відповіддю Соколівської сільської ради цей суб’єкт господарювання вже декілька років не здійснює діяльності.

На підставі вищевикладеного та керуючись п.5 ч.1 ст.11 Закону України «Про державний контроль за дотриманням законодавства про харчові продукти, корми, побічні продукти тваринного походження, здоров’я та благополуччя тварин» Головне управління Держпродспоживслужби в Кіровоградській області направило виявлену інформацію до Головного управління Національної поліції в Кіровоградській області для вжиття заходів щодо встановлення походження продукту, його постачальників та осіб, причетних до можливої його фальсифікації, відповідальність за яку передбачена положеннями ст.227 та ст.229 Кримінального кодексу України за умисне введення в обіг на ринку України небезпечної продукції; незаконне використання знака для товарів і послуг, фірмового найменування, кваліфікованого зазначення походження товару тощо.

 

4

 

На підставі вищевикладеного є всі підстави для висновку про фальсифікацію продукту. Держпродспоживслужба області наголошує: ТОВ «Молочний комбінат Соколоський» не зареєстроване, а ТОВ «Молочний комбінат «Соколівський» припинило свою діяльність. Тож від придбання масла неіснуючих виробників слід утриматися.

У разі виникнення підозри на фальсифікацію продукції можете направити звернення до Головного управління Держпродспоживслужби в Кіровоградській області (поштова адреса: 25006, м. Кропивницький, вул. Тараса Карпи, 84 або e-mail: gudpss@kr.consumer.gov.ua

За інформацією сайту Головного управління ДПСС в Кіровоградській області.

Категорія: Новини ветеринарної служби | Переглядів: 302 | Додав: stanislav4450 | Дата: 24.10.2018

Поради щодо висадки саджанців

Якщо плануєте садити дерева в осінній період, то орієнтуватися слід на початок листопаду, коли ріст дерев зупинився. І закінчити треба за 3-4 тижні до встановлення стійкої морозної погоди. Якщо зробити це раніше, то може статися, що придбані саджанці все ще не ввійшли у фазу спокою і при пересадці не приживуться. Якщо пізніше – великий ризик підмерзання кореневої системи. 

Переглядів: 278 | Додав: stanislav4450 | Дата: 17.10.2018

       У ніч з 11.10.2018 на 12.10.2018 до ГУ Держпродспоживслужби в Одеській області надійшло повідомлення про загибель корови у с. Миколаївка-Новоросійська Саратського району Одеської області.

Категорія: Новини ветеринарної служби | Переглядів: 276 | Додав: stanislav4450 | Дата: 17.10.2018

      Щороку восени можна спостерігати, як клуби диму піднімаються від спаленого листя. Господарі збирають його на купу, а потім спалюють. Вся жовто-оранжева краса дерев зникає, а на зміну їй приходить їдкий запах листяного диму.

Ми не замислюємось, яку шкоду наносимо собі та природі спалюючи листя та сміття, змушуючи тим самим себе та оточуючих дихати продуктами горіння.

При згоранні однієї тони рослинних залишків у повітря вивільняється приблизно 9 кг мікрочастинок диму.

Дим від спаленого листя надзвичайно небезпечний і токсичний, особливо для дітей та людей хворих на астму, бронхіти й інші легеневі недуги. Адже він складається з дрібних часточок, які потрапивши до органів дихання, можуть досягти найглибших ділянок легенів і залишитись там на місяці й навіть роки. Як наслідок, людина частіше хворіє на респіраторні захворювання. Вдихання такого диму сприяє розвитку онкологічних та алергічних захворювань.

Спалювання сухої рослинності чи її залишків, соломи,стерні та опалого листя – це перш за все втрата найбільш родючого поверхневого шару грунту, адже згорає не лише рослинна органіка, а й гумус. За нормальних умов, коли листя перегниває, необхідні для розвитку рослин речовини повертаються в грунт, а при згоранні утворюється зола. Не зважаючи на загально прийняту думку, зола – дуже погане добриво, таким чином, перегоріле листя щороку призводить до все більшого збіднення грунту.

Спалюючи опале листя, ви стаєте шкідником-порушником, адже порушуєте чинне законодавство, а саме:

· статті 9 та 12 Закону України «Про охорону навколишнього природного середовища»;

· статтю 16 Закону України «Про охорону атмосферного повітря»;

· пункти 3.6.14, 3.7.4 «Правил утримання житлових будинків та прибудинкових територій»;

· пункти 3.6, 6.4.2 Правил утримання зелених насаджень у містах та інших населених пунктах України;

· Закон України «Про благоустрій в населених пунктах»,

Порушення зазначених вимог, тягне за собою притягнення до адміністративної відповідальність.

Крім того, потрібно пам’ятати, що спалювання рослинності, не тільки завдає шкоди довкіллю та здоров’ю людей, а й може перерости у неконтрольоване горіння, знищенню будівель та споруд житлового сектору.

Нажаль не кожен з нас і не завжди дослуховується до порад фахівців, але все ж таки перш ніж розводити вогнище, подумайте, як це може вплинути на здоров’я ваше та ваших близьких.

 

Відділ державного нагляду за дотриманням санітарного законодавства

Олександрійського районного управління Головного управління

Держпродспоживслужби в Кіровоградській області

Категорія: Новини ветеринарної служби | Переглядів: 294 | Додав: stanislav4450 | Дата: 16.10.2018

            Із 2 тисяч видів грибів в Україні, їстівними вважаються щонайбільше 500. Олександрійське районне управління Головного управління Держпродспоживслужби в Кіровоградській області нагадує прості правила, які допоможуть уникнути отруєння грибами.

Переглядів: 286 | Додав: stanislav4450 | Дата: 16.10.2018

                Цей етап триватиме до 1 грудня поточного року. Відповідно до Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті для підтримки галузі тваринництва, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 7 лютого 2018 року №107, фізичні особи отримують дотації за утримання молодняка великої рогатої худоби.

Дотація надається на безповоротній основі за утримання ідентифікованого та зареєстрованого в установленому порядку молодняка ВРХ, який народився у господарствах фізичних осіб у поточному році, до тринадцятимісячного віку.

Дотація за молодняк надається за кожні чотири місяці його утримання з урахуванням віку молодняка у розмірі:

- за період утримання молодняка віком від 1 до 5 місяців - 300 гривень за голову;

- за період утримання молодняка віком від 5 до 9 місяців - 700 гривень за голову;

- за період утримання молодняка віком від 9 до 13 місяців - 1 500 гривень за голову.

Загальний обсяг дотації за молодняк не може перевищувати 2500 гривень із розрахунку на одну голову молодняка.

Для отримання дотації за молодняк фізичні особи подають за місцезнаходженням господарства до відповідної сільської, селищної, міської ради або ради об’єднаної територіальної громади копії таких документів:

- паспортів великої рогатої худоби, виданих у встановленому порядку, а у разі утримання 10 і більше голів молодняка - виданий в установленому порядку витяг з Єдиного державного реєстру тварин;

- паспорта громадянина України;

- довідки або договору про відкриття рахунка в банку;

- документа, що засвідчує реєстрацію у Державному реєстрі фізичних осіб - платників податків (крім фізичних осіб, які через свої релігійні переконання відмовляються від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та повідомили про це відповідному органу доходів і зборів і мають відмітку в паспорті).

Бажаючим отримати дотацію необхідно проводити реєстрацію та ідентифікацію новонароджених телят та звертатися до органів місцевого самоврядування за додатковою інформацією.

За матеріалами сайту Головного управління ДПСС в Кіровоградській області

Категорія: Новини ветеринарної служби | Переглядів: 263 | Додав: stanislav4450 | Дата: 16.10.2018

     Інколи покупців торговельних закладів шокує побачене на прилавках: пліснява на хлібі, протермінована молочна продукція, гнилі овочі та фрукти, кремовий торт, що розтанув без холодильного обладанання – словом, «харчова продукція», яка все ще чекає свого покупця. Та тільки-но відкриєш сумку, щоб дістати фотоапарат чи включиш мобільний телефон у режим відеофіксації, як до тебе з усіх кутків торговельної зали спішать охоронці зі словами: «Фотографувати та знімати заборонено!» Або на дверях магазинів ми можемо бачити таблички з зображенням перекресленого фотоапарату. Головне управління Держпродспоживслужби в Кіровоградській області пояснює, чи є така заборона законною.

Стаття 50 Конституції України гарантує кожній людині право вільного доступу до інформації про якість харчових продуктів і предметів побуту, а також право на її поширення. Тож заборона фотографувати товари унеможливлює конституційний механізм реалізації цього права.

Однак це право не абсолютне, адже частина 3 статті 34 Конституції України передбачає випадки, коли право на збирання інформації може бути обмежене: «Здійснення цих прав може бути обмежене законом в інтересах національної безпеки, територіальної цілісності або громадського порядку з метою запобігання заворушенням чи злочинам, для охорони здоров’я населення, для захисту репутації або прав інших людей, для запобігання розголошенню інформації, одержаної конфіденційно, або для підтримання авторитету і неупередженості правосуддя». Крім того, існує ряд місць, де з метою безпеки фотографувати не можна нікому – це ювелірні салони, галереї мистецтв, ломбарди тощо.

Основним законом, який регулює інформаційні відносини в Україні, є Закон України «Про інформацію». Стаття 20 цього закону розділяє інформацію на відкриту і з обмеженим доступом. Відкрита за статусом інформація може розповсюджуватись вільно, на відміну від інформації з обмеженим доступом. До такої в даному випадку відносяться закупівельні ціни на товари, що реалізовуються в торговельному закладі. Фото- і відеофіксація може бути заборонена, якщо приміщення магазину є приватною власністю. Однак якщо мова йде про фіксацію продажу неякісного товару, то заборонити зйомку не мають права. Тобто навіть якщо в магазині діє заборона на фотозйомку, але фотографується протермінований продукт, – заборона не буде правомірною.

Варто звернути увагу ще на один аспект проведення зйомки. Згідно зі статею 307 Цивільного кодексу України фізична особа може бути знята на фото-, кіно-, теле- чи відеоплівку лише за її згодою. Фізична особа може вимагати припинення публічного показу запису в тій частині, яка стосується її особистого життя. Таємне знімання фізичної особи може бути проведене лише у випадках, встановлених законом.

Отож як діяти, якщо Вам забороняють проводити фіксацію, наприклад, протермінованого чи зіпсованого продукту? Варто розуміти, що в такій ситуації може виникнути конфлікт. Якщо до Вас підійде власник закладу і заборонить робити фото чи відео, попросіть його пред’явити паспорт та документи, що є підставою для подібної заборони. Частіше підходять охоронці або продавці, що не мають повноважень забороняти фото- та відеофіксацію. У випадку, якщо охоронець намагається забрати у вас телефон чи фотоапарат, викликайте поліцію, адже ніхто не має права торкатися руками громадянина України. Хіба що правоохоронці у випадках, прописаних у Законі України «Про Національну поліцію».

Якщо вам необхідно отримати консультацію спеціаліста у сфері захисту споживачів або ви вважаєте, що ваші права як споживача було порушено – звертайтеся до Головного управління Держпродспоживслужби області за адресою: м.Кропивницький, вул.Тараса Карпи, 84, каб.409, направляйте звернення на електронну пошту: gudpss@kr.consumer.gov.uaабо телефонуйте в управління захисту споживачів (0522) 32 14 58.

За матеріалами сайту Головного управління ДПСС в Кіровоградській області

Категорія: Новини ветеринарної служби | Переглядів: 304 | Додав: stanislav4450 | Дата: 16.10.2018

« 1 2 3 4 5 6 7 ... 28 29 »
Форма входу
Категорії розділу
Новини ветеринарної служби [270]
Пошук
Календар
«  Квітень 2024  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930
Сайти
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0