28000, м.Олександрія, вул.Користівське шосе, 2
Тел: 7-86-00, Факс: 4-06-03, e-mail: stanislav_kg@ukr.net




Головна » Архів матеріалів

          Всесвітній день боротьби зі сказом !

28 вересня щорічно відзначається Всесвітній день боротьби зі сказом. Цей день покликаний підвищувати інформованість про наслідки сказу у людини і тварин, про те, наскільки складно попередити  захворювання серед людей, не проводячи належні профілактичні заходи  серед тварин.

       Сказ – особливо небезпечне вірусне захворювання всіх теплокровних тварин і людини. За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ), ця хвороба входить у першу п'ятірку хвороб, спільних для людини і тварин, що наносять найбільший соціально-економічний збиток. На сьогоднішній день сказ реєструється у 113 країнах світу, ця хвороба характеризується гострим перебігом, ознаками поліенцефаломієліту, за відсутності вчасного лікування абсолютною смертністю, через це щорічно гине понад 55 тисяч людей і більше 1 млн. тварин. Прямі збитки від сказу складають біля 4 млрд. євро в рік.

      Щорічно в світі 15 мільйонів людей  одержують направлення на лікування за підозрою в інфікуванні сказом.

      На протязі ряду років епізоотична ситуація зі сказу в районі вимагає уваги як фахівців ветеринарної медицини, так і контролю санепідслужби.

В медичні заклади постійно звертаються жителі району з укусами тварин. Так станом на 01.09.2014 року зареєстровано 26 укусів тваринами людей в т.ч. собаками 21 чоловік, котами 5 чоловік . Викликає стурбованість збільшення кількості бродячих, безпритульних собак в населених пунктах району. Із аналізу даних управління ветеринарної медицини в Олександрійському району при обстеженні на сказ тварин встановлено циркуляцію збудника сказу майже на всій території району. Так з 1999 по 2014 рік найчастіше реєструвались випадки сказу на території  Новопразької селищної ради - 8 випадків, Попельнастівської сільської ради – 5 випадків,Червонокамянська , Шарівська сільські ради  - 4 випадки. Зовсім не було випадків захворювання на сказ на території Приютівської селищної ради , Добронадіївської, Світлопільської, Щасливської сільських рад.

    Сказ, або водобоязнь – небезпечне інфекційне захворювання зоонозної природи, яким хворіють тварини і люди. Збудник сказу – вірус. Вірус живе в природі тільки в організмі теплокровних. Собака або інша тварина, яка захворіла на сказ, стає неспокійною, агресивною. Іноді сказ протікає в тихій (паралітичній) формі. Хвора на сказ тварина під час укусу наносить рани, забруднюючи їх слиною, яка містить мільярди вірусів сказу.

Вірус із рани або подряпини, змоченої слиною хворої на сказ тварини, проникає в спинний і головний мозок і там розмножується. В деяких випадках для захворювання на сказ достатньо попадання слини хворої на сказ тварини в подряпину, тріщину шкіри або слизової оболонки. Час з моменту проникнення вірусу в організм і до початку захворювання називається скритим періодом інфекції. Він може тривати від двох тижнів і до 6 місяців і більше.

Заражена тварина починає виділяти вірус зі слиною за 7-10 днів до появи у неї перших ознак захворювання, але особливо активно виділяє вірус під час хвороби. Якщо вірус сказу проник в організм людини і почав в ньому розмножуватися, він завжди викликає важке запалення спинного і головного мозку (мієлоенцефаліт), яке частіше всього закінчується смертю хворого.

Ще біля 2 тис. років тому назад люди знали, що сказ передається людині хворими тваринами під час укусу. Щоб врятувати людину, древні медики припікали рану розпеченим залізом або відрізали покусані частини тіла (пальці, кінцівки). Але ці жорстокі методи рідко допомагали. По - справжньому вивчення сказу було розпочато в кінці позаминулого століття.

Тепер лікарі добре знають, яким чином цей вірус може бути знищений в природі. Людина, яка заражена вірусом сказу, може бути захищена від захворювання, якщо постраждалий своєчасно звернеться до лікаря.

Начальник Управління ветеринарної

медицини в Олександрійському районі                   С.В. Лум’яник

Категорія: Новини ветеринарної служби | Переглядів: 557 | Додав: stanislav4450 | Дата: 18.09.2014

29 вересня  2014 року з 8 години в управлінні ветеринарної медицини в Олександрійському районі відбудеться прийом звіту за вересень місяць та ІІІ квартал  також семінарське заняття о 12 годині, з спеціалістами ветеринарної медицини на теми:

1.     Африканська чума – епізоотична ситуація та заходи профілактики;

      Доповідач:  начальник відділу УВМ – Шкуринський В.Л.

  2. Діагностика інфекційних хвороб (клінічний огляд, пат. розтин, серологічне та алергічне   дослідження); 

      Доповідач:     Директор ОРДЛВМ Щербань М.І.

    Співдоповідач: начальник відділу УВМ – Шкуринський В.Л.

3. Хвороби птиці – Грип, Ньюкасла;  

      Доповідач:      Завідувач Куколівським ПВМ – Куцак Є.О.

    Співдоповідач: начальник відділу УВМ – Шкуринський В.Л.

 4. Інші питання

 Підведення підсумків наради - начальник управління Лум'яник С.В.

 Начальник управління                                                                 С. Лум’яник

Категорія: Новини ветеринарної служби | Переглядів: 381 | Додав: stanislav4450 | Дата: 04.09.2014

 29 серпня  2014 року з 8 години в управлінні ветеринарної медицини в Олександрійському районі відбудеться прийом звіту за липень місяць  також семінарське заняття о 12 годині, з спеціалістами ветеринарної медицини на теми:

1.    Кампілобактеріоз, псевдомоноз, трихомоноз биків - плідників.

      Доповідач:    Лабораторія ВСЕ  -   Сорока Н.П.

      Співдоповідач: Директор ОРДЛВМ  - Щербань М.І.

 2. Ящур – все про хворобу 

      Доповідач:    Завідувач Червонокам`янської ДВМ   Тутевич  Н.В.

 3Інші питання

 Підведення підсумків наради - начальник управління Лум'яник С.В.

 Начальник управління                                                                 С. Лум’яник

Категорія: Новини ветеринарної служби | Переглядів: 431 | Додав: stanislav4450 | Дата: 13.08.2014

       22 липня 2014 року - Заступник  голови районної Державної  адміністрації ,  голова РАЙОННОЇ ДЕРЖАВНОЇ НАДЗВИЧАЙНОЇ ПРОТИЕПІЗООТИЧНОЇ КОМІСІЇ - Коваль Юрій Леонідович провів засідання.

На порядку денному було  слідуюче  питання1. Про  вжиття невідкладних заходів з недопущення занесення збудника африканської чуми свиней на територію району.

Доповідач: заступник Голови районної державної надзвичайної протиепізоотичної комісії при Олександрійській районній державній адміністрації, Головний державний інспектор ветеринарної медицини Олександрійського району Лум’яник С.В.

    На території Олександрійського району утримується свинопоголів’я в 14 господарствах на 20 фермах  в кількості 8517 голів, – в індивідуальному секторі населення 5243 голови,   всього на території району утримується 13760 голів свиней.За офіційним повідомленням Россільгоспнагляду станом на 05.07.2014 року в Росії продовжуються спалахи африканської чуми свиней. Так, останній випадок зареєстровано у Ростовській області, яка межує із східними областями України. А Департамент ветеринарного і продовольчого нагляду Міністерства сільського господарства та продовольства Республіки Білорусь повідомляє про захворювання   на АЧС на території Гродненської області. Крім того, в цьому році АЧС зареєстровано в регіонах Польщі та Литви, які також в близькості до кордону України, та на Луганщині у приватному господарстві і серед диких свиней. Така ситуація створює постійну загрозу для свинарства України, в тому числі – продовольчої безпеки.

   Африканська чума – це особливо небезпечне захворювання, яке дуже швидко передається від хворих тварин до здорових і закінчується їх загибеллю. Ні вакцини, ні лікування, ні профілактики цього захворювання досі не розроблено в жодній країні. При виникненні хвороби, усе поголів’я свиней знищується.

     При проведенні контролю за проведенням заходів по недопущенню занесення африканської чуми свиней на територію району державними інспекторами ветеринарної медицини щоквартально проводять перевірки свиногосподарств з дотримання ними закритого режиму роботи. Незважаючи на проведені заходи державними інспекторами району на сьогоднішній день не всі керівники агроформувань виконують попередні рішення районної державної надзвичайної протиепізоотичної комісії   так на сьогоднішній день не огороджені свиноферми взагалі в ПАТ «Олександрійський Райагрохім», ПАТ «Шарівське»,ТОВ «УкрАгроКом» с.Головківка. Відсутні дез. бар’єри  в Пат «Шарівське» с.Шарівка ТОВ «УкрАгро Ком» с.Головківка.

   З метою запобігання АЧС на території Олександрійського району необхідно більш суворо  відповідним службам вживати необхідних заходів з недопущення торгівлі продуктами харчування тваринного походження, в тому числі зі свинини, у невстановлених місцях та на стихійних ринках.

    Враховуючи зазначене , Державна надзвичайна протиепізоотична комісія при районній державній адміністрації

ВИРІШИЛА:

1.Взяти до відома інформацію начальника управління ветеринарної медицини в Олександрійському районі, заступника голови державної надзвичайної протиепізоотичної комісії при Олександрійській районній державній адміністрації Лум’яника С.В. про епізоотичну ситуацію щодо африканської чуми свиней.   Термін - постійно 

Керівникам агроформувань , сільським.селищним  головам

2. Під особисту відповідальність посилити державний ветеринарно-санітарний контроль та нагляд, а також вжити вичерпних заходів з метою недопущення занесення збудника африканської чуми свиней на підконтрольні території. Термін - постійно         

3.Установи державної ветеринарної медицини в районі

3.  Керівникам агроформувань взяти під персональну відповідальність охорону ферм від заносу  інфекційних хвороб ( будівництво огорожі, стаціонарних наливних дезбар’єрів, сан.пропускників та ін.)

 4. Керівники агроформувань

4.Продовжити практику проведення тренінгів-навчань з відпрацювання оперативного реагування та моделювання випадків підозри на африканську чуму свиней.   Термін – постійно.                

5. Управлінню ветеринарної   медицини в районі

5. Забезпечити співпрацю з територіальними органами Держлісагенства в районі щодо виявлення загиблих диких тварин, стосовно яких існує підозра на захворювання африканською чумою свиней та проведення лабораторного моніторингу африканської чуми свиней в дикій фауні.Термін-постійно                                                                 

 6. Перевірити та проаналізувати наявність та стан зберігання дезінфікуючих засобів, дезінфікуючої техніки, біопрепаратів, готовність сил та засобів, необхідних для здійснення запобіжних та ліквідаційних заходів на випадок виникнення африканської чуми свиней. Термін до 20.08.2014р.                                           

     Координацію роботи цього рішення покласти на Головного державного інспектора ветеринарної медицини району Лум’яника С.В.,начальника управління агропромислового розвитку при РДА Ткаченка О.М.

 

Голова державної надзвичайної

протиепізоотичної комісії

при райдержадміністрації                                                                Ю.Л. Коваль

 

Секретар комісії                                                                               О.А. Сіленко

 

Категорія: Новини ветеринарної служби | Переглядів: 391 | Додав: stanislav4450 | Дата: 28.07.2014

     15 липня 2014 року Заступник  голови районної Державної  адміністрації  -  Коваль Юрій Леонідович провів засідання  РАЙОННОЇ ДЕРЖАВНОЇ НАДЗВИЧАЙНОЇ ПРОТИЕПІЗООТИЧНОЇ КОМІСІЇ.

На порядку денному було  слідуюче  питання:  1.Утилізація відходів тваринного походження на території населених пунктів Олександрійського району.

На засіданні були присутні члени комісії - 14 чоловік, сільські голови - 20, керівники державних установ ветеринарної медицини - 11.

Голова комісії -  заступник голови РДА  Коваль Юрій Леонідович, звертаючись до присутніх  сільських, селищних голів, та спеціалістів ветеринарної медицини  зауважив, що однією з зон ризику при виникненні та розповсюдження хвороб є невпорядковані місця захоронення трупів тварин ( біотермічні ями ), тому що вони є джерелом або резервуаром збудників багатьох особливо небезпечних хвороб , як для людей так і тварин і тому наголосив про взяття біотермічної ями на баланс і  наведення належноного ветеринарно- санітарного стану на території біотермічної ями згідно «Правила  облаштування і утримання діючих  (існуючих) худобомогильників та біотермічних  ям для захоронення трупів тварин  у населених пунктах України».

Станіслав Лум’яник — заступник голови комісії, головний державний інспектор ветеринарної медицини району детально зупинився на утилізації відходів тваринного походження на території населених пунктів Олександрійського району.   Особливе місце в цьому переліку займає сибірка ( термін зберігання спор сибірки в ґрунті досягає століття), існує необхідність остерігатись розповсюдження даного захворювання через неналежне облаштування на сьогодні біотермічних ям, які реально є загрозою розповсюдження  гостро інфекційних хвороб і можуть причинити шкоду як людині так і тварині , та навколишньому середовищу.

       Основними шляхами можливого розповсюдження інфекції є дикі тварини та птахи, безпритульні собаки та коти , синантропна птиця , які при розриванні землі , при розкльовуванні або розгризанні залишків трупів можуть заражатись інфекційними і інвазійними хворобами та бути переносниками інфекційних та інвазійних захворювань.   Згідно «Правил облаштування і утримання діючих (існуючих) худобомогильників та біотермічних ям для захоронення трупів тварин у населених пунктах України», затверджених наказом Державного комітету ветеринарної медицини України від 27.10.2008, що зареєстрований в Міністерстві юстиції України 29.01.2009 за No85/1601 лише деякі сільські голови навели належний більш менш ветеринарно- санітарний стан на біотермічних ямах і опікуються порядком на своїй території .

       Враховуючи складну епізоотичну ситуацію , щодо африканської чуми свиней і другими гостроінфекційними хворобами на території України та не уможливлення захоронення трупів тварин Державна надзвичайна протиепізоотична комісія при Олександрійській державній адміністрації

ВИРІШИЛИ:

1. Керівникам господарств:

ТОВ «УкрАгроКом», ТОВ «УкрАгроКом» Петриківське молоко,  ТОВ« Колос», Димитрівський ПНІ, ФГ «Олександрівське», ПрАТ « Олександрійське племпідприємство», ДСХП «Лікарівка-2»,ПАТ «Олександрійський Райагрохім»,Кінзавод № 174, Аграрний технікум БНАУ, «Олександрійський аграрний ліцей», ТОВ «ЛКВ ГРУПП», ПАТ « Шарівське», СВК «ім.Фрунзе».

1.1 Заключити угоди про утилізацію відходів тваринного походження Кіровоградським заводом із виробництва м'ясо кісткового борошна «Ветсанзаводом»  до 01.09.2014 року.

2. Сільським і селищним головам та Управлінню Державного земельного агентства Олександрійського району Крюкову О.М.

2.1 Сільським і селищним головам – звернутись до начальника  Управління Державного земельного агентства Олександрійського району  Крюкова О.М. з заявою по питанню виділення землі, яка знаходиться за межами сільської,селищної ради під  біотермічну яму та оформити документи про виділенням землі сільській ,селищній  раді під біотермічну яму. І виготовити технічну документацію  та взяти біотермічну яму  на баланс сільської, селищної ради - Термін до 01.09.2014 року.

2.2 Оформити документи про виділення землі сільській,селищній раді  під біотермічна яму  

2.3 Сільським головам Дівоче Пільської, Косівської, Костянтинівської, Протопопівської, Попельнастівської, Недогарської, Долинської, Михайлівської, Ульянівської, Добронадіївської, Куколівської, Головківської, Шарівської, Комінтернівської, Андріївської, Лікарівської, Щасливської, Пролетарської та Новопразької селищної ради, де є місця захоронення трупів тварин (біотермічні ями) – виготовити технічну документацію  та взяти на баланс сільської ( селищної) ради.- Термін до 01.09.2014 року.

2.4 Сільським головам Дівоче Пільської, Косівської, Костянтинівської, Протопопівської, Попельнастівської, Недогарської, Долинської, Михайлівської, Ульянівської, Добронадіївської, Куколівської, Головківської, Шарівської, Комінтернівської, Андріївської, Лікарівської, Щасливської, Пролетарської та Новопразької селищної ради, керівнику господарства СВК « ім Фрунзе» - навести належний ветеринарно-санітарний стан на території захоронення тупів тварин – біотермічних ям ( під’їдні шляхи, огорожа,кришка з замком і т.д.) , згідно « Правил облаштування і утримування діючих худобо могильників та біотермічних ям для захоронення трупів тварин у населених пунктах України» зареєстровано в Міністерстві Юстиції України 29 січня 2009 року за №85/16101 -  Термін до 01.09.2014 року                                                                             

2.5 Сільським головам Олександрівської ,Світлопільської, Бандурівської, Войнівської, Ізмайлівської  сільської ради та Приютівської селищної ради Олександрійського району вирішити питання , щодо захоронення трупів тварин та птиці з населених пунктів.- Термін до 01.10.2014р 

 2.6  За не виконання рішення Державної надзвичайної протиепізоотичної комісії керівники агроформувань, головам сільських та селищних рад  будуть притягнуті до адміністративної відповідальності згідно чинного законодавства.                                                                   

Голова районної державної

надзвичайної протиепізоотичної комісії

при райдержадміністрації                                                               Ю.Л.Коваль

Секретар комісії                                                                              О.А.Сіленко

 

Категорія: Новини ветеринарної служби | Переглядів: 447 | Додав: stanislav4450 | Дата: 17.07.2014

30 липня  відбудеться прийом звіту

 

30 липня  2014 року з 8 години в управлінні ветеринарної медицини в Олександрійському районі відбудеться прийом звіту за липень місяць  також семінарське заняття о 12 годині, з спеціалістами ветеринарної медицини на теми:

1.   Захворювання викликані  збудниками – пріонами, їх лікування та профілактика.

      Доповідач:   Протопопівська  ДВМ  - завідувач  Савченко Д.Ю.

 2.Особливості лікування абсцесів, флегмон та фурункулів у сільськогосподарських тварин. 

      Доповідач:    фельдшер Червонокам`янської ДВМ  Перев`язко О.М.

3. Відбір проб овочів для дослідження на вміст нітритів  і нітратів.

    Доповідач: директор Олександрійської ДЛВМ ЩербаньМ.І

4. Інші питання

Заключне слово - начальник управління Лум'яник С.В.

 Начальник управління                                                                 С. Лум’яник

Категорія: Новини ветеринарної служби | Переглядів: 421 | Додав: stanislav4450 | Дата: 17.07.2014

   Рибне господарство - це традиційна в Україні галузь, розвиток якої почався більш як 200 років тому назад.  Рибництво відіграє важливу роль в економіці країни, оскільки є постачальником риби для харчування людей та сировини для різних галузей народного господарства України.

За даними літературних джерел і міжнародними медичними нормами, одна людина за рік має споживати 20 кг риби і рибної продукції. Все населення України щороку потребує для харчування близько 1млн тонн риби й рибної продукції, з них прісноводної-240-300 тис. тонн...

Категорія: Новини ветеринарної служби | Переглядів: 638 | Додав: stanislav4450 | Дата: 02.07.2014

26 червня  2014 року з 8 години в управлінні ветеринарної медицини в Олександрійському районі відбудеться прийом звіту за червень місяць та за ІІ квартал, та півріччя також семінарське заняття о 12 годині, з спеціалістами ветеринарної медицини на теми:
 
1.   Блутанг  -   збудник, клініка, патогенез, діагностика та профілактика.
Доповідач:   Куколівський  ПВМ  - завідувач  Куцак Є.О.
Співдоповідач: начальник відділу управління ветеринарної медицини - Шкуринський В.Л.
2 Демодекоз - все про хворобу. 
Доповідач:    Косівський ПВМ – Яценко М.В. 
3. Інші питання.
 
Заключне слово - начальник управління Лум'яник С.В.
 
 Начальник управління                                                                 С. Лум’яник
Категорія: Новини ветеринарної служби | Переглядів: 395 | Додав: stanislav4450 | Дата: 24.06.2014

РІЗНИЦЯ У ТАРИФАХ  МІЖ СЕЛОМ ТА МІСТОМ.

         Спеціалістами Олександрійської районної державної лікарні ветеринарної медицини та її структурними підрозділами  з лютого  2014 року  проводиться  весняна диспансеризація тварин, які утримуються в особистих підсобних господарствах населення (в районі налічується  більше 4500голів великої рогатої худоби , по  місту до 500голів)...

         

Категорія: Новини ветеринарної служби | Переглядів: 524 | Додав: stanislav4450 | Дата: 13.06.2014

ПАМЯТКА ДЛЯ БДЖОЛЯРІВ.

ЩО ПОТРІБНО РОБИТИ ПРИ ОТРУЄННІ БДЖІЛ ТА ЯК ВІДШКОДУВАТИ ЗБИТКИ

Заходи при отруєнні бджіл: гнізда скорочують, рамки зі свіжим нектаром і пергою видаляють. Сім’ї бджіл забезпечують водою, наливаючи її в стільники, пергою, підгодовують рідким цукровим сиропом протягом 3-4 днів. Вулики, що звільнилися, очищають, промивають лугом,  а потім чистою водою й пропалюють вогнем паяльної лампи...

Категорія: Новини ветеринарної служби | Переглядів: 1099 | Додав: stanislav4450 | Дата: 13.06.2014

« 1 2 ... 16 17 18 19 20 ... 28 29 »
Форма входу
Категорії розділу
Новини ветеринарної служби [270]
Пошук
Календар
«  Квітень 2024  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930
Сайти
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0