28000, м.Олександрія, вул.Користівське шосе, 2
Тел: 7-86-00, Факс: 4-06-03, e-mail: stanislav_kg@ukr.net




Головна » 2020 » Травень » 6 » Методи профілактики АЧС
08:54
Методи профілактики АЧС

Відповідно до інформації Головного управління Держпродспоживслужби у Кіровоградській області було зареєстровано та підтверджено Кіровоградською регіональною державною лабораторією Держпродспоживслужби, звіт про результати дослідження від 01.04.2020 № 2054,  випадок африканської чуми свиней далі (АЧС) в підсобному господарстві яке розташоване за межамис. Веселівка, Кропивницького району Кіровоградської області. В зв’язку з чим, для забезпечення не поширення Африканської чуми свиней на територію Олександрійського району повідомляємо Вам, що Африканська чума свиней (АЧС) – інфекційна вірусна хвороба свійських і диких свиней. В Україні захворювання переважно уражає приватні господарства та невеликі ферми.Основна причина виникнення захворювання, власники свиногосподарств ігнорують прості, проте обов’язкові правила недопущення захворювання,відтак, нагадуємо основні методи профілактики.

Що треба знати:

– африканська чума НЕ загрожує людям, хворіють лише свині.

– смертність свиней може сягати 100%.

– вилікувати АЧС неможливо – вакцини та ліків не існуєтому єдиний метод боротьби із захворюванням – умертвляти і спалювати хворих свиней, щоб не допустити поширення вірусу.

У разі спалаху АЧС, усе поголів'я свиней у радіусі 3 км є під загрозою знищення.

Ознаки захворювання проявляються у свиней через 3-12 діб після зараження :

Першим і яскравим проявом захворювання на африканську чуму свиней є швидкий розвиток лихоманки. У тварин підвищується температура тіла до 42°С, з’являються задишка, кашель, зникає апетит, посилюється спрага. При надгострому перебігу хвороби свині гинуть протягом 1–3 діб. Так, інколи відмічають раптову загибель свиней без прояву жодних клінічних ознак хвороби, що повинно одразу ж насторожити. При гострому та підгострому перебігу захворювання поряд із лихоманкою та загальним пригніченням спостерігають параліч задніх кінцівок, іноді – блювоту, закрепи. Доволі характерною ознакою африканської чуми свиней є поява червоно-фіолетових плям на шиї, рилі та вухах, череві, між кінцівками. Іноді до основних симптомів захворювання можуть додаватися бронхіт чи пневмонія. За 1–2 доби до загибелі температура тіла хворих свиней опускається нижче норми. У тих свиней, які виживають, відмічають хронічний перебіг захворювання із лихоманкою, виснаженням та відставанням у рості й розвитку, а також запаленнями суглобів, їхніми безболісними набряками, некрозами на шкірі. Такий перебіг хвороби може тривати до 15 місяців.

Вірус хвороби може зберігатися:

– у трупах свиней – до 2,5 місяців;

– у замороженому м'ясі (-20 °С) –  безкінечно.

– у копченій ковбасі та м'ясопродуктах –  упродовж 5 місяців і більше.

– у солонині –  до року;

– у гною та ґрунті залежно від пори року –  до 3 місяців

– термічна обробка вбиває вірус (не менше години при 50 °С).

Щоб господарство не було інфіковане АЧС:

– перезувайтеся і переодягайтеся, коли заходите у приміщення зі свинями.

– вірус не переноситься повітрям потрапити до тварини він може тільки тоді, коли його туди занесе недбалий власник.

– якщо ходите до лісу (збирати гриби чи ягоди), у жодному разі не заходьте в  цьому одязі та взутті до свинарника, адже на ньому може бути вірус АЧС. У лісі вірус  шириться через дикого кабана.

– перед входом у свинарник покладіть килимок (краще поролоновий), який регулярно змочуйте антибактеріальним засобом це добрий спосіб знищити бактерії на взутті.

– не пускайте у свинарник сусідів та інших сторонніх людей.

– не випускайте свиней з хліва –  їх не можна вигулювати.

– не утримуйте в одному приміщенні зі свинями інших тварин чи птицю, особливо, якщо вони виходять на двір.

– не годуйте свиней рештками зі свого столу та помиями. Однак, якщо цього не можна уникнути, прокип’ятіть їх упродовж 20 хв. перед тим, як згодуєте свиням. Корми для свиней також треба проварювати.

– щодня оглядайте свиней. Якщо виникла підозра, що вони захворіли, – обов’язково повідомте ветлікаря. Тільки він зможе підтвердити чи спростувати діагноз АЧС за результатами лабораторних аналізів.

– пам'ятайте, що рано чи пізно інфіковане АЧС м'ясо, яке заморозили в холодильнику, чи сало, яке закрили у банки, може стати причиною наступного спалаху захворювання, адже вірус у них житиме впродовж тривалого часу.

Лише дотримання вище зазначених правил може вберегти господарство від зараження АЧС. Поки власники свиней не почнуть їх виконувати, захворювання продовжуватиме ширитися Україною.

 

Олександрійське районне управління

Головного управління Держпродспоживслужби

В Кіровоградській області         

Категорія: Новини ветеринарної служби | Переглядів: 302 | Додав: stanislav4450 | Рейтинг: 0.0/0
Форма входу
Категорії розділу
Новини ветеринарної служби [270]
Пошук
Календар
«  Травень 2020  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
Сайти
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0