Якщо пасічник хоче відшкодувати заподіяні йому збитки то він повинен діяти швидко й оперативно. Адже через 3-4 дні слідів отрутохімікатів в відібраному матеріалі вже можна не знайти.
Терміново звернутись до місцевої влади (голови районної державної адміністрації, міськвиконкому, сільського чи міського голови) офіційно з письмовою заявою про отруєння бджіл з проханням про створення комісії. Голова письмовим розпорядженням створює комісію, яка оглядає пасіки, виявляє причини загибелі бджіл, ймовірних підозрюваних осіб в загибелі бджіл, оцінює розміри збитків.
Лише правильне застосування пестицидів та агрохімікатів у приватних домогосподарствах збереже здоров’я сусідів та не зашкодить довкіллю
Щороку навесні з початком сільськогосподарського сезону в приватних домогосподарствах, на присадибних та дачних ділянках господарі висаджують городину, садки та сільськогосподарські культури, застосовують різноманітні засоби захисту рослин, пестициди та агрохімікати.
Водночас з початком таких робіт до органів Держпродспоживслужби від мешканців сіл та міст починають надходити звернення стосовно того, що сусіди обробляють свої посіви пестицидами та агрохімікатами і це шкодить здоров’ю тих громадян, які проживають поряд.
Відповідно до інформації Головного управління Держпродспоживслужби у Кіровоградській області було зареєстровано та підтверджено Кіровоградською регіональною державною лабораторією Держпродспоживслужби, звіт про результати дослідження від 01.04.2020 № 2054, випадок африканської чуми свиней далі (АЧС) в підсобному господарстві яке розташоване за межамис. Веселівка, Кропивницького району Кіровоградської області. В зв’язку з чим, для забезпечення не поширення Африканської чуми свиней на територію Олександрійського району повідомляємо Вам, що Африканська чума свиней (АЧС) – інфекційна вірусна хвороба свійських і диких свиней. В Україні захворювання переважно уражає приватні господарства та невеликі ферми.Основна причина виникнення захворювання, власники свиногосподарств ігнорують прості, проте обов’язкові правила недопущення захворювання,відтак, нагадуємо основні методи профілактики.
Китайпереживаєспалах коронавірусу, який вже розповсюджується в інші країни та континенти.На даний момент відомо, що небезпечний штам коронавіруса викликає вірусну пневмонію, крім Китаю зафіксований ще у восьми країнах - Таїланді, В'єтнамі, Сінгапурі, Південній Кореї, США, Японії,Тайвані,Непалі.
Коронавіруси – це велика родина вірусів, які можуть спричиняти як легкі захворювання типу застуди, так і серйозні, як, наприклад, атипова пневмонія. Їхнім природним резервуаром є тварини. Коронавіруси також часто мутують і швидко змінюються. Разом з новим штамом, який зараз активно поширюється в Китаї та інших країнах, їх існує вже сім. Новий штам коронавірусу поки відомий під назвою 2019-nCOV. Науковці припускають, що це вірус тієї самої родини, що і той, який спровокував епідемію атипової пневмонії в Китаї десять років тому.
На підприємстві «Хутір» у селі Бугаків Немирівського району Вінницької області виявили загибель птиці від пташиного грипу,повідомилаДержавна служба з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів.
Загибель птахів на підприємстві сталася ще минулої суботи, 18 січня. Дослідження відібраних проб біоматеріалу в Державному науково-дослідному інституті з лабораторної діагностики та ветеринарно-санітарної експертизи встановило діагноз – грип птиці.
За попередньою інформацією, в ПП «Хутір» станом на 1 січня 2020 року утримувалося близько 98 тис. голів птиці яєчного напрямку. До такої птиці відносять, зокрема, курей та індиків.
Сказ — це гостре інфекційне захворювання тварин і людини, спричинене нейротропним вірусом сказу. Характеризується розвитком своєрідного енцефаліту зі стрімким пошкодженням центральної нервової системи. У разі зволікання з наданням квалфікованої медичної допомоги смерть неминуча.
Причини сказу і шляхи передавання інфекції
Джерелом та резервуаром збудника сказу є дикі та свійські хижі тварини, що належать до класу ссавців. Людина може заразитися сказом від інфікованої тварини через:
1.укус;
2.подряпину та мікроушкодження шкіри;
3.потрапляння зараженої слини на слизові оболонки.