29 січня 2016 року відбулася розширена щорічна підсумкова нарада за 2015 рік.
У роботі наради взяли участь керівник апарату райдержадміністрації Олександр Лисенко та начальник райуправління агропромрозвитку Олександр Ткаченко.
З детальною, розгорнутою підсумковою доповіддю виступив начальник управління ветмедицини в районі Станіслав Лум’яник, який проаналізував роботу практично кожного із своїх підлеглих і ветеринарних установ району з усіх основних 20 критеріїв, за якими ця робота оцінюється.
З 2008 року і по сьогодні Олександрійський район залишається благополучним на лейкоз великої рогатої худоби. За минулий рік на цю хворобу було проведено досліджень у більше, як 14 тис. голів худоби, у тому числі у понад 10 тис. – у колективних господарствах.
Згідно із планом протиепізоотичних заходів проводилися і дослідження на туберкульоз худоби. Всього було досліджено 15 тис. 286 голів, у тому числі в господарствах – 10 тис. 734 голови. Особливу увагу було зосереджено на епізоотичній обстановці в Україні з такого страшного захворювання, як африканська чума свиней, та заходах по недопущенню цієї хвороби на території нашого краю. В 2015 році АЧС була зареєстрована в 9 областях у 40 випадках.
За 2015 рік на території району виявлено 8 випадків сказу тварин (1 собака, 5 лисиць і 2 котів). З метою упередження цього захворювання було провакциновано 6587 голів собак, 5413 котів, 73 голови ВРХ та 109 голів дрібної рогатої худоби. Та все ж таки щеплення проти сказу собак та котів було недовиконано через відсутність антирабічної вакцини. З цієї ж причини не повністю було щеплено і поголів’я птиці проти хвороби Ньюкасла по державних установах. У той же час повністю було щеплено все поголів’я свиней у приватному секторі проти класичної чуми. У ряді установ не до кінця проведені дослідження на лейкоз і туберкульоз.
Проаналізувавши надходження коштів у касу від установ ветмедицини району за лікувальну роботу було відзначено, що найбільше їх надійшло від Попельнастівської дільниці – 1419 грн., Косівського пункту – 1297 і Новопразького пункту – 1144 грн.
Завдяки зусиллям та наполегливій праці кращих результатів з організації ветеринарного забезпечення за рік домоглися спеціалісти Червонокам ‘янської дільниці – завідувач Світлана Шпурик (І місце), Олександрівської дільниці – завідувач Юрій Татаров (ІІ місце) і Звенигородської дільниці ветмедицини – завідувач Оксана Бойко (ІІІ місце). Переможцям в урочистій обстановці вручили дипломи управління ветмедицини та подарунки.
З привітальними словами перед ветпрацівниками виступили О. Лисенко і О. Ткаченко, які відзначили надзвичайну важливість праці спеціалістів ветеринарної медицини, висловили щиру вдячність за неї та побажали подальшого закріплення на цій ниві здобутих досягнень, адже за рік наші ветпрацівники справді спрацювали добре, повною мірою володіючи ситуацією в районі..