Якщо пасічник хоче відшкодувати заподіяні йому збитки то він повинен діяти швидко й оперативно. Адже через 3-4 дні слідів отрутохімікатів в відібраному матеріалі вже можна не знайти.
Терміново звернутись до місцевої влади (голови районної державної адміністрації, міськвиконкому, сільського чи міського голови) офіційно з письмовою заявою про отруєння бджіл з проханням про створення комісії. Голова письмовим розпорядженням створює комісію, яка оглядає пасіки, виявляє причини загибелі бджіл, ймовірних підозрюваних осіб в загибелі бджіл, оцінює розміри збитків.
Лише правильне застосування пестицидів та агрохімікатів у приватних домогосподарствах збереже здоров’я сусідів та не зашкодить довкіллю
Щороку навесні з початком сільськогосподарського сезону в приватних домогосподарствах, на присадибних та дачних ділянках господарі висаджують городину, садки та сільськогосподарські культури, застосовують різноманітні засоби захисту рослин, пестициди та агрохімікати.
Водночас з початком таких робіт до органів Держпродспоживслужби від мешканців сіл та міст починають надходити звернення стосовно того, що сусіди обробляють свої посіви пестицидами та агрохімікатами і це шкодить здоров’ю тих громадян, які проживають поряд.
Відповідно до інформації Головного управління Держпродспоживслужби у Кіровоградській області було зареєстровано та підтверджено Кіровоградською регіональною державною лабораторією Держпродспоживслужби, звіт про результати дослідження від 01.04.2020 № 2054, випадок африканської чуми свиней далі (АЧС) в підсобному господарстві яке розташоване за межамис. Веселівка, Кропивницького району Кіровоградської області. В зв’язку з чим, для забезпечення не поширення Африканської чуми свиней на територію Олександрійського району повідомляємо Вам, що Африканська чума свиней (АЧС) – інфекційна вірусна хвороба свійських і диких свиней. В Україні захворювання переважно уражає приватні господарства та невеликі ферми.Основна причина виникнення захворювання, власники свиногосподарств ігнорують прості, проте обов’язкові правила недопущення захворювання,відтак, нагадуємо основні методи профілактики.
Китайпереживаєспалах коронавірусу, який вже розповсюджується в інші країни та континенти.На даний момент відомо, що небезпечний штам коронавіруса викликає вірусну пневмонію, крім Китаю зафіксований ще у восьми країнах - Таїланді, В'єтнамі, Сінгапурі, Південній Кореї, США, Японії,Тайвані,Непалі.
Коронавіруси – це велика родина вірусів, які можуть спричиняти як легкі захворювання типу застуди, так і серйозні, як, наприклад, атипова пневмонія. Їхнім природним резервуаром є тварини. Коронавіруси також часто мутують і швидко змінюються. Разом з новим штамом, який зараз активно поширюється в Китаї та інших країнах, їх існує вже сім. Новий штам коронавірусу поки відомий під назвою 2019-nCOV. Науковці припускають, що це вірус тієї самої родини, що і той, який спровокував епідемію атипової пневмонії в Китаї десять років тому.
На підприємстві «Хутір» у селі Бугаків Немирівського району Вінницької області виявили загибель птиці від пташиного грипу,повідомилаДержавна служба з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів.
Загибель птахів на підприємстві сталася ще минулої суботи, 18 січня. Дослідження відібраних проб біоматеріалу в Державному науково-дослідному інституті з лабораторної діагностики та ветеринарно-санітарної експертизи встановило діагноз – грип птиці.
За попередньою інформацією, в ПП «Хутір» станом на 1 січня 2020 року утримувалося близько 98 тис. голів птиці яєчного напрямку. До такої птиці відносять, зокрема, курей та індиків.
Сказ — це гостре інфекційне захворювання тварин і людини, спричинене нейротропним вірусом сказу. Характеризується розвитком своєрідного енцефаліту зі стрімким пошкодженням центральної нервової системи. У разі зволікання з наданням квалфікованої медичної допомоги смерть неминуча.
Причини сказу і шляхи передавання інфекції
Джерелом та резервуаром збудника сказу є дикі та свійські хижі тварини, що належать до класу ссавців. Людина може заразитися сказом від інфікованої тварини через:
1.укус;
2.подряпину та мікроушкодження шкіри;
3.потрапляння зараженої слини на слизові оболонки.
За даними Центру громадського здоров’я Міністерства охорони здоров’я України, станом на 25 листопада в Україні зареєстровано 22 випадки дифтерії, із яких 2 захворіло в листопаді. Шість випадків дифтерії підтверджено лабораторно: в Луганській, Хмельницькій, Закарпатській, Тернопільській, Харківській та Київській областях.
Незважаючи на те, що у світі, в тому числі і в Україні підвищується рівень захворюваності на вірусні гепатити В та С, нерідко реєструються і випадки захворювання на вірусний гепатит А (ВГА).
За даними Державної установи «Кіровоградський обласний лабораторний центр Міністерства охорони здоров’я України» в місті Кропивницький в поточному році відмічається збільшення кількості хворих з підозрою на вірусний гепатит А серед дітей та дорослих. Так, з початку року на Кіровоградщині зареєстровано 20 випадків захворювання на вірусний гепатит А, з них 13 в м. Кропивницький.
Вірусний гепатит А - це гостре інфекційне захворювання всього організму з переважним ураженням печінки. За механізмом передачі збудник інфекції гепатиту А відноситься до кишкових інфекцій. Вірус частіше всього потрапляє в організм людини фекально-оральним шляхом через інфіковані харчові продукти та воду, а також через предмети побуту та брудні руки. Інкубаційний період вірусного гепатиту А зазвичай триває від 7 до 51 дня, в середньому 35 днів. Симптоми ВГА можуть бути як легкими, так і тяжкими. У більшості випадків хвороба починається гостро з підвищенням температури до 38,5 0С протягом перших 2-3 днів, ломота в тілі, можливим першінням у горлі. Хвора людина відчуває загальну слабкість, погіршення апетиту, нудоту, іноді характерна блювота, біль та відчуття важкості у правому підребер’ї, змінюється колір сечі, знебарвлюються випорожнення, змінюється колір слизових оболонок та шкіри, з’являється жовтушність. Раннє виявлення і госпіталізація перший і надважливий крок в припиненні розповсюдження вірусу. Для вірусного гепатиту А характерні спалахи, які найчастіше реєструються в організованих колективах (особливо в дитячих дошкільних та навчальних закладах). Тож, своєчасне звернення хворого до лікаря, підвищує ефективність лікування недугу та унеможливлює розповсюдження вірусу в навколишньому середовищі, тим самим запобігає виникненню спалахів даного захворювання.
Як уникнути зараження вірусом гепатиту А:
• дотримуйтеся правил особистої гігієни: мийте руки перед уживанням їжі, а також після кожного відвідування туалету;
• для пиття та приготування їжі використовуйте воду гарантованої якості з перевіреного джерела водопостачання;
• добре мийте овочі, фрукти, зелень та ягоди перед вживанням, а для споживання дітьми краще обдати окропом;
• не займайтеся самолікуванням, пам’ятайте тільки лікар може діагностувати вірусний гепатит A і надати рекомендації щодо режиму та лікування.
Бережіть себе та своє здоров’я!
Відділ державного нагляду за дотриманням санітарного законодавства Олександрійського районного управління Головного управління Держпродспоживслужби в Кіровоградській області
Нещодавно в селищі міського типу Нова Прага на одне із домогосподарств забігла хвора на сказ лисиця. Лисицю господар заколов вилами. При цьому виникло питання куди діти труп лисиці і хто цим повинен займатися. І така ситуація може виникнути в кожному населеному пункті району.
Захоронення трупів тварин :
На підставі п.6 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні»
вирішення питань збирання, транспортування, утилізації та
знешкодження побутових відходів, знешкодження та захоронення трупів тварин покладені на органи місцевого самоврядування.
Знищення резервуару сказу:
Згідно Інструкції «По заходи щодо боротьби зі сказом тварин» органи лісового господарства, мисливського господарства зобов’язані підтримувати щільність популяції лисиць яка не повинна перевищувати 0,5 – 1 голови на 1000 га угідь.
Щеплення непродуктивних тварин проти сказу:
Згідно пункту 6 підпункту б «Правил тримання собак, котів і хижих тварин у населених пунктах України» власник тварини ЗОБОВ’ЯЗАНИЙ щороку доставляти собак і котів, у ветеринарну установу для огляду, імунізації проти сказу і лікувально-профілактичних обробок.
Незважаючи на вищевказані вимоги не в усіх населених пунктах є в наявності місця для захоронення трупів тварин. Власники собак і котів порушують вищевказані Правила не то щоб доставляти своїх тварин на ветеринарну установу, а навіть відмовляються від щеплень собак і котів коли служба ветеринарної медицини приходить до господаря в двір.
Відмовившись від щеплень собак і котів власник піддає небезпеці їх зараження сказом , що несе загрозу захворіти сказом його сім’ї, пересічним громадянам та створює неблагополучну ситуацію в даному населеному пункті по сказу тварин.
Тому я, як очільник Держпродспоживслужби Олександрійського району звертаюсь до зацікавлених осіб виконувати належним чином свої обов’язки .
Начальник Олександрійського районного управління Головного управління
Держпродспоживслужби в Кіровоградській області Станіслав ЛУМ’ЯНИК
Під час проведених моніторингових досліджень мишовидних гризунів лабораторією особливо небезпечних інфекцій ДУ «Кіровоградський обласний лабораторний центр Міністерства охорони здоров’я України» відловлених на території Олександрійського району. В одному зі зразків було виявлено збудник ієрсиніозу (Yersiniapseudotuberculosis), що відносить до особливо – небезпечних інфекцій, та декілька років не реєструвався на території нашого району.
Тож, що варто знати про збудника псевдотуберкульозу!
Ієрсиніоз – це захворювання тварин і людей, що характеризується ураженням паренхіматозних органів, шлунково-кишкового тракту, репродуктивної системи, суглобів і очей. Yersiniapseudotuberculosis викликає ієрсиніоз з характерними ознаками туберкульозу, тому цю форму захворювання називають псевдотуберкульозом.
Псевотуберкулез відносять до зоонозних інфекцій з природною осередковістю. При псевдотуберкульозі основним джерелом інфекції для людини є синантропні та дикі гризуни. Найчастіше спалахи хвороби реєструють пізньої зими і на початку весни, подеколи восени і взимку, коли є міграція синантропних гризунів на ферми і тваринницькі комплекси.
Механізм передачі фекально – оральний: вживання забруднених збудниками продуктів (овочі, фрукти, молоко, м'ясо тощо), що не пройшло термічну обробку, особливо після тривалого зберігання в холодильнику чи підвалі, води з зараженого джерела (річки, ставки).
Інкубаційний період 7-10 днів. Захворювання починається гостро, вже в перші години температура підвищується до 38-39С0. Збудник потрапляє в організм через стравохід і дуже швидко через лімфатичне та кровоносне русло розповсюджується організмом та спричиняє одночасне ураження багатьох паренхіматозних органів у вигляді гнійно-некротичного запалення. Симптоми захворювання схожі на грип та скарлатину. Тож, ефективність лікування залежить від своєчасно встановленого вірного діагнозу, тому головним є вчасно звернутись за допомогою до лікаря.
Пам’ятайте специфічної профілактики (щеплення) від даного захворювання не існує.
Основу профілактики псевдотуберкульозу складають цілеспрямовані санітарно-гігієнічні заходи, а саме:
для пиття та приготування їжі використовувати воду тільки з перевіреного джерела водопостачання;
дотримуватись правил зберігання продуктів (в недоступному для гризунів місці) та технологій їх приготування;
постійно контролювати зберігання та вивезення побутового сміття і харчових відходів для запобігання розмноження мишей та щурів;
постійно дотримуватись правил особистої гігієни, особливо при догляді за тваринами та польових роботах;
вчасно проводити дератизаційні заходи в підсобних приміщеннях.
Бережіть себе та своє здоров’я!
Відділ державного нагляду за дотриманням санітарного
законодавства Олександрійського районного управління
Головного управління Держпродспоживслужби в Кіровоградській області