Нещодавно в селищі міського типу Нова Прага на одне із домогосподарств забігла хвора на сказ лисиця. Лисицю господар заколов вилами. При цьому виникло питання куди діти труп лисиці і хто цим повинен займатися. І така ситуація може виникнути в кожному населеному пункті району.
Захоронення трупів тварин :
На підставі п.6 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні»
вирішення питань збирання, транспортування, утилізації та
знешкодження побутових відходів, знешкодження та захоронення трупів тварин покладені на органи місцевого самоврядування.
Знищення резервуару сказу:
Згідно Інструкції «По заходи щодо боротьби зі сказом тварин» органи лісового господарства, мисливського господарства зобов’язані підтримувати щільність популяції лисиць яка не повинна перевищувати 0,5 – 1 голови на 1000 га угідь.
Щеплення непродуктивних тварин проти сказу:
Згідно пункту 6 підпункту б «Правил тримання собак, котів і хижих тварин у населених пунктах України» власник тварини ЗОБОВ’ЯЗАНИЙ щороку доставляти собак і котів, у ветеринарну установу для огляду, імунізації проти сказу і лікувально-профілактичних обробок.
Незважаючи на вищевказані вимоги не в усіх населених пунктах є в наявності місця для захоронення трупів тварин. Власники собак і котів порушують вищевказані Правила не то щоб доставляти своїх тварин на ветеринарну установу, а навіть відмовляються від щеплень собак і котів коли служба ветеринарної медицини приходить до господаря в двір.
Відмовившись від щеплень собак і котів власник піддає небезпеці їх зараження сказом , що несе загрозу захворіти сказом його сім’ї, пересічним громадянам та створює неблагополучну ситуацію в даному населеному пункті по сказу тварин.
Тому я, як очільник Держпродспоживслужби Олександрійського району звертаюсь до зацікавлених осіб виконувати належним чином свої обов’язки .
Начальник Олександрійського районного управління Головного управління
Держпродспоживслужби в Кіровоградській області Станіслав ЛУМ’ЯНИК