28000, м.Олександрія, вул.Користівське шосе, 2
Тел: 7-86-00, Факс: 4-06-03, e-mail: stanislav_kg@ukr.net




Головна » Архів матеріалів
Категорія: Новини ветеринарної служби | Переглядів: 394 | Додав: stanislav4450 | Дата: 01.02.2017

Відповідно до інформації Міністерства охорони здоров’я станом на 15 грудня 2016 року на території України зареєстровано 137 спалахів гострих кишкових інфекцій, під час яких постраждало 2762 особи, із них 1277 діти. 

Категорія: Новини ветеринарної служби | Переглядів: 350 | Додав: stanislav4450 | Дата: 29.12.2016

Грип птиці (лат. Grippusavium), який також називають класичною чумою птиці, представляє собою гостре вірусне захворювання, яке характеризується ураженням органів травної і дихальної систем та високою смертністю. 

Категорія: Новини ветеринарної служби | Переглядів: 336 | Додав: stanislav4450 | Дата: 02.12.2016

Управління Держпродспоживслужби в Олександрійському районі інформує про те, що продовжується державна  реєстрація потужностей на території району. Відповідно до ст. 25 Закону України «Про основні принципи та вимоги до безпечності та якості харчових продуктів»  оператори ринку, які провадять діяльність, що не вимагає отримання експлуатаційного дозволу, зобов’язані зареєструвати потужності, які використовуються на будь-якій стадії виробництва та/або обігу харчових продуктів.

Категорія: Новини ветеринарної служби | Переглядів: 309 | Додав: stanislav4450 | Дата: 02.12.2016

Нагадуємо що з 2012 року в Україні зареєстровано 132 випадки Африканської чуми свиней (АЧС) (112 - домашні, 19 – дикі та 1- інфікований об’єкт), в т.ч.: (за роками та в розрізі областей, станом на 08.11.2016 р.)
Категорія: Новини ветеринарної служби | Переглядів: 378 | Додав: stanislav4450 | Дата: 10.11.2016

 Ідентифікація тварин сприяє контролю за обліком та переміщенням худоби, що дає можливість контролювати епізоотичний стан в тваринництві, забезпечити належну охорону і профілактику здоров’я худоби і як наслідок здоров’я людей, а також їх забезпечення високоякісними і безпечними м’ясо-молочними продуктами та достовірною інформацією про умови їх виробництва.

Категорія: Новини ветеринарної служби | Переглядів: 471 | Додав: stanislav4450 | Дата: 02.08.2016

Пам’ятка для населення

Як запобігти захворюванню на сказ?

             Сказ (гідрофобія) – це гостре, особливо небезпечне інфекційне захворювання, що викликається нейротропним вірусом і характеризується тяжким ураженням центральної нервової системи (енцефаліт) і завжди, при відсутності своєчасного проведеного курсу щеплень, закінчується смертю хворого.

 Джерелом інфекції для людини може бути будь-яка теплокровна тварина, але епізоотична ситуація склалась таким чином, що на території України основним джерелом є лисиці. Небезпечні також укуси барсуків, єнотів, єнотовидних собак, куниць, хорів, ласк, вовків, кажанів. З домашніх тварин найбільш часто на сказ хворіють кішки та собаки.

      Передача інфекції здійснюється при укусах тваринами, ослиненні, нанесенні подряпин чи поранень предметами, забрудненими слиною і мозком хворої тварини. Рідше можливе зараження при зніманні шкір з хворих на сказ тварин, особливо лисиць. При великій концентрації вірусу у повітрі можливий аерогенний механізм передачі, але такий механізм існує при передачі інфекції в печерах у комахоїдних кажанів і вампірів в країнах Латинської Америки, а також серед лабораторних працівників в умовах експерименту з великою концентрацією вірусу.  

      В останні роки сказ продовжує залишатись постійною загрозою для людства в багатьох країнах світу та є однією з найважливіших проблем, як в галузі охорони здоров’я населення, так і в ветеринарії. В Україні сказ серед тварин реєструється у всіх регіонах.

      Протягом останніх років в Україні реєструвались поодинокі випадки захворювань на гідрофобію серед людей, виникнення яких було пов'язано з несвоєчасним зверненням потерпілих від укусів тваринами за медичною допомогою.

       Для профілактики цього особливо небезпечного захворювання використовують призначення лікувально-профілактичних антирабічних щеплень, що є єдиним і незамінним методом врятувати хворого.

 -  Якщо вас покусала дика чи безпритульна тварина (або тварина, якій не зроблено щеплення проти сказу) не намагайтеся відразу ж після укусу зупинити кровотечу (якщо, звичайно, воно не дуже сильне). Треба дати слині тварини разом з кров'ю вийти з рани.

-   Місце укусу слід ретельно промити господарським милом (воно допоможе боротися з вірусом сказу).

 -   Шкіру навколо рани обробити йодом. Йод, зеленку або спирт для припікання самого ушкодження краще не використовувати, щоб не обпекти відкриті тканини рани.

 -   Накласти на рану стерильну пов'язку.

 -  Обов'язково відразу ж звернутися в лікарню. Тільки фахівець здатний правильно обробити місце укусу, щоб воно не було інфіковано мікробами та, при необхідності, зашити рану.  

    Тільки в закладі охорони здоров’я вирішується питання щодо початку проведення щеплення від сказу.

     При призначенні антирабічного лікування до уваги приймаються наступні дані: про тварину, що нанесла покус (хвора, здорова, невідома, за якою не можливо встановити 10- ти денне спостереження), вид і ступінь контакту з твариною (ослинення, укус, контакт, подряпання непошкоджених чи пошкоджених шкіряних покривів, чи слизових, укус одиничний, множинні), вид тварини (дика м`ясоїдна, домашня, сільськогосподарська тварина) і дані про тварину (як утримувалась, чи щеплена проти сказу), епізоотична ситуація місцевості, де стався укус, обставини укусу (спровокований чи ні), локалізація укусу. В залежності від вище переліченого призначають курс антирабічного лікування.

      Усі покушені люди, які не отримали курсу антирабічних щеплень та захворіли на сказ - помирають.

     Розпочати курс щеплень необхідно як можна раніше. При отриманні покусу, не зволікайте зі зверненням за медичною допомогою, тому що тільки це допоможе зберегти життя!

    Довідково: Держпродспоживслужба повідомляє, що за оперативними даними з початку 2016 року в Україні зареєстровано 3 випадки сказу серед людей. Всі захворілі на сказ померли.

В.о. начальника Управління

Держпродспоживслужби

в Олександрійському районі                            С.В. Лум’яник

 

Категорія: Новини ветеринарної служби | Переглядів: 333 | Додав: stanislav4450 | Дата: 02.08.2016

        Африканська чума свиней зареєстрована в Україні з 2012 року, незважаючи на вжиті заходи щодо профілактика та недопущення розповсюдження цієї хвороби як в суспільному так і приватному секторі хвороба продовжує розповсюджуватись, в зв’язку з циркуляцією вірусу африканської чуми серед  диких кабанів, динаміку розповсюдження цієї хвороби в дикій фауні прослідкувати дуже важко, тому розповсюдження цієї хвороби стало практично неконтрольованим. Так з 2012 року на території України зареєстровано 74 випадки АЧС в т.ч. 54 – домашні, 19 дикі, та 1 інфікований об’єкт (станом на 01.08. 2016 року). Тільки за 2016 рік африканську чуму свиней зареєстровано 17 випадків в 10 областях. На сьогоднішній день карантин продовжує діяти в 7 неблагополучних пунктах Чернівецькій, Миколаївській, Чернігівській, Черкаські , Сумській та Одеській областях. Для запобігання виникнення африканської чуми свиней необхідно чітко дотримуватись ветеринарно – санітарних правил при утриманні свиней, для цього необхідно:

­­

- Утримувати свиней виключно в закритих приміщеннях, не допускаючи їх вигулу і контакту з іншими тваринами;

- Не завозити свиней без узгодження державної служби ветеринарної медицини відповідної зони обслуговування, без ветеринарних документів:

- Обслуговувати тварин тільки у змінному спецодязі, використовуючи окремі засоби догляду та інвентар;

- Проводити ідентифікацію і реєстрацію тварин у державних установах ветеринарної медицини;

- Надавати свиней для щеплення ветеринарною службою проти класичної чуми свиней;

- Регулярно здійснювати обробку тварин проти комах і кліщів;

- Ретельно і комплексно боротися з гризунами;

- Закуповувати доброякісні комбікорми тільки на офіційних ринках і вимагати від продавців супровідні документи, що гарантують якість безпеки і місце походження корму;

- Не згодовувати свиням харчові продукти, що містять свинину або продукти забою з неї без термічної обробки;

- Не купувати тварин у невстановлених для цього місцях;

- У жодному разі не купувати м'ясо чи сало на стихійних ринках або в місцях несанкціонованої торгівлі – воно може бути небезпечним;

- Не дозволяти стороннім особам відвідувати господарства та тваринницьких приміщень;

- Забезпечувати «закритий» режим роботи господарства незалежно від форми власності.

- Здійснювати подвірний забій тварин тільки з дозволу державної ветеринарної служби;

- Не забивати хворих свиней і не переробляти туші хворих тварин;

- Утриматись від утримання свиней в приватному господарстві, якщо господар мисливець, або з якихось причин має постійний контакт з дикою фауною;

- По можливості утримуватись від приватних поїздок в області та зони, в яких зареєстрована африканська чума свиней, у жодному разі не перевозити з них тварин і продукцію тваринного походження;

- У разі прояву будь – яких ознак захворювання у тварин – невідкладно звертатися  до лікаря ветеринарної медицини;

     Дотримання вище вказаних елементарних заходів вбереже тварин від захворювання на африканську чуму свиней, а їх господарів – від непередбачуваних матеріальних витрат.  

В.о. начальника Управління

Держпродспоживслужби

в Олександрійському районі                                 С.В. Лум’яник

 

 

Категорія: Новини ветеринарної служби | Переглядів: 353 | Додав: stanislav4450 | Дата: 01.08.2016

    Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 10 вересня  2014 року № 442 «Про оптимізацію системи центральних органів виконавчої влади», постанови  Кабінету Міністрів України  від   16 грудня 2015 року № 1092 «Про утворення територіальних органів Державної служби України з питань безпечності харчових продуктів та захисту прав споживачів», наказу  Державної ветеринарної та фітосанітарної служби України від 16 січня 2016 року № 36 «Про реорганізацію територіальних органів Державної ветеринарної та фітосанітарної служби» управління ветеринарної медицини в Олександрійському районі Кіровоградської області реорганізовано шляхом  приєднання до відповідного територіального органу Державної служби України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів - Управління Держпродспоживслужби в Олександрійському районі.

Категорія: Новини ветеринарної служби | Переглядів: 400 | Додав: stanislav4450 | Дата: 01.08.2016

  Згідно Протоколу засідання ДНПК при Олександрійській РДА  від 04.05.2016 року № 8 - знято  карантин по африканській чумі свиней з с. Войнівка  Олександрійського району Кіровоградської області з 04.05.2016 року.

Категорія: Новини ветеринарної служби | Переглядів: 519 | Додав: stanislav4450 | Дата: 05.05.2016

« 1 2 ... 11 12 13 14 15 ... 28 29 »
Форма входу
Категорії розділу
Новини ветеринарної служби [270]
Пошук
Календар
«  Травень 2024  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031
Сайти
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0