28000, м.Олександрія, вул.Користівське шосе, 2
Тел: 7-86-00, Факс: 4-06-03, e-mail: stanislav_kg@ukr.net




Головна » Архів матеріалів

       Вода - це найважливіший природний ресурс нашої планети. Без неї неможливий розвиток живої природи. Вона є найпростішим хімічним компонентом живої матерії, яка об’єднує усі організми, які населяють нашу планету.

За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я, половина жителів нашої планети вживає забруднену воду.

Щорічно у світі через низьку якість питної води помирає близько 6 мільйонів чоловік. Інфекційна захворюваність, пов’язана з незадовільним водопостачанням, сягає півмільярда випадків у рік. ВООЗ наголошує, що одне із чотирьох лікарняних ліжок зайняте хворими, які стали жертвами інфікування води.

В нашій країні гарантоване постачання питної води для населення забезпечується «Водним кодексом України», лабораторно-виробничий контроль якості води здійснюють відповідно до Державних санітарних правил та норм 2.2.4-171-10 «Гігієнічні вимоги до води питної, призначеної для споживання людиною». Згідно з нормативами, зазначеними у вище викладеному документі, питна вода повинна відповідати наступним гігієнічним вимогам:

  • Володіти хорошими органолептичними властивостями.
  • Не бути шкідливою за хімічним складом.
  • Не містити хвороботворні бактерії та інші збудники захворювань.
  • Не мати негативних властивостей, що обмежують її використання у побуті.

Останнім часом, при проведенні моніторингових досліджень якості питної води з джерел централізованого водопостачання, почастішали випадки реєстрації відхилень від вимог по бактеріологічним та санітарно – хімічним показникам. Так, за результатами моніторингових досліджень ДУ «Кіровоградський обласний лабораторний центр МОЗ України» у невідповідних пробах питної води, відібраної на території Олександрійського району, найчастіше спостерігається наявність загальних коліформ та перевищення вмісту нітратів. Ці показники суттєво впливають на якість питної води та можуть завдати шкоди людському організму, викликаючи такі захворювання як гепатит А, холера, дизентерія, черевний тиф, рота вірусні інфекції, водно-нітратну метгемоглобінемію та інші.

Якщо з відхиленням по мікробіологічному показнику (коліформні бактерії) можливо боротись за допомогою очищення та хлорування джерела, то зниження вмісту нітратів потребує більших зусиль та коштів. Позбутися від нітратів у воді на 100 % не вдасться. Можна знизити кількість за допомогою іонообмінних фільтрів або мембранних фільтрів. І у тих і у інших є свої недоліки. Важливо знати, що нітрати – це термостійкі сполуки, тобто вони не знищуються при кип’ятінні. Крім того, концентрація нітратів у воді зростає з часом (за рахунок активності нітрифікуючих бактерій), тому таку воду краще вживати свіжою та зберігати в холодному місці.

Проте, слід пам’ятати, що воду з надлишковим вмістом нітратів (понад 50 мг/дм3) перш за все небезпечно вживати вагітним жінкам та дітям до 3-х років, так як вживання даної води може призвести до захворювання на водно-нітратну метгемоглобінемію.

Якість питної води погіршується з року в рік через загострення екологічної обстановки та несвідому поведінку людей, які нераціонально вносять на своїх присадибних ділянках в ґрунт мінеральні добрива, перегній, будують вигреби, компостні купи. Ми повинні добре усвідомити, що все залежить лише від нас.

Закликаємо усіх з повагою ставитися до природи і докласти максимум зусиль для збереження якості питної води задля майбутніх поколінь.

Пийте якісну воду і будьте здорові!!!

Начальник відділ державного нагляду за дотриманням санітарного законодавства Олександрійського районного управління  Головного управління Держпродспоживслужби в Кіровоградській області  Чижик А.В.

Категорія: Новини ветеринарної служби | Переглядів: 314 | Додав: stanislav4450 | Дата: 16.10.2018

    При утриманні свиней в дрібних особистих селянських господарствах кожен власник повинен дотримуватись та виконувати ветеринарно-санітарні вимоги або проводити еквівалентні до них санітарні заходи, які дають змогу досягти рівноцінного рівня санітарного захисту тварин та людини. З метою запобігання занесенню збудників інфекції на територію дрібного особистого селянського господарства придбання тварин здійснюється тільки за наявності відповідних ветеринарних документів в осіб чи підприємців, які їх реалізують.

Категорія: Новини ветеринарної служби | Переглядів: 280 | Додав: stanislav4450 | Дата: 16.10.2018

       04 квітня набув чинності Закон України "Про державний контроль за дотриманням законодавства про харчові продукти, корми, побічні продукти тваринного походження, здоров’я та благополуччя тварин".
Ним, зокрема, визначено принципи державного контролю за дотриманням операторами ринку законодавства про харчові продукти, корми, здоров'я і благополуччя
тварин.

 

Категорія: Новини ветеринарної служби | Переглядів: 319 | Додав: stanislav4450 | Дата: 16.10.2018

  • НАССР – система, яка ідентифікує, оцінює і контролює небезпечні фактори, що є визначальними для безпечності харчових продуктів. Відповідно до чинного законодавства України оператори ринку повинні розробляти, вводити в дію та застосовувати постійно діючі процедури, що засновані на принципах системи аналізу небезпечних факторів та контролю у критичних точках, а також забезпечувати належну підготовку з питань застосування постійно діючих процедур, що базуються на принципах системи аналізу небезпечних факторів та контролю у критичних точках, осіб, які є відповідальними за ці процедури, під час виробництва та обігу харчових продуктів.

Під дію зазначених норм підпадають заклади громадського харчування.

У п. 27 статті 1 Закону України «Про основні принципи та вимоги до безпечності та якості харчових продуктів» визначено, що закладом громадського харчування є ресторан, бар, кафе, їдальня, закусочна, піцерія, кулінарія, кіоск чи інший заклад, що забезпечує харчуванням невизначену кількість фізичних осіб.

У випадку, якщо заклад громадського харчування провадить діяльність з харчовими продуктами, у складі яких є неперероблені інгредієнти тваринного походження (яйця курячі, м‘ясо тварин та птиці, мед тощо, які не піддавалися термічній обробці) і відноситься до категорії малих потужностей, з 20 вересня 2019 року норма про запровадження НАССР стає обов’язковою для такого закладу.

Якщо заклад громадського харчування провадить діяльність з харчовими продуктами, у складі яких відсутні неперероблені інгредієнти тваринного походження (усі продукти тваринного походження, які використовуються закладом, були піддані обробці на підприємствах, які мають впроваджені системи виробничого контролю (НАССР) до моменту постачання в заклад громадського харчування - крім малих потужностей) відповідні норми вступають в силу з 20 вересня 2018 року.

Невиконання обов’язку щодо впровадження на потужностях постійно діючих процедур, заснованих на принципах системи аналізу небезпечних факторів та контролю у критичних точках (НАССР) тягне за собою накладення штрафу на юридичних осіб - у розмірі від тридцяти до сімдесяти п’яти мінімальних заробітних плат, на фізичних осіб - підприємців - у розмірі від трьох до п’ятнадцяти мінімальних заробітних плат та зупинення роботи потужності.

Начальник Олександрійського районного ГУ ДПСС в Кіровоградській області С. Лумяник

Начальник відділу безпечності харчових продуктів та ветеринарної медицини О. Сіленко

Категорія: Новини ветеринарної служби | Переглядів: 262 | Додав: stanislav4450 | Дата: 16.10.2018

                В районі в цьому році зафіксовано сім випадків сказу тварин.

Сказ, або водобоязнь — особливо небезпечне, гостре, заразне, надзвичайно важке і невиліковне захворювання, яке неминуче закінчується смертю. Хворіють на нього люди і всі теплокровні тварини як свійські, так і дикі. Особливо небезпечні лисиці. Джерелом збудника сказу є хворі тварини, які виділяють вірус зі слиною. Збудник сказу є в слині і мозку хворої тварини або клінічно здорової вже за 10 днів до появи ознак хвороби, тобто, на перший погляд, цілком здорової тварини. Зараження сказом відбувається в основному через укуси чи внаслідок потрапляння слини хворої тварини на свіже поранення, подряпини шкіри або слизових оболонок. Джерелом збудника сказу є хворі тварини, які виділяють вірус зі слиною. Збудник сказу є в слині і мозку хворої тварини або клінічно здорової вже за 10 днів до появи ознак хвороби, тобто, на перший погляд, цілком здорової тварини. Зараження сказом відбувається в основному через укуси чи внаслідок потрапляння слини хворої тварини на свіже поранення, подряпини шкіри або слизових оболонок.

В цьому році вражає захворювання на сказ тварин. На сьогоднішній день зареєстровано 7 неблагополучних щодо сказу пунктів в таких населених пунктах, як с. Ульянівка, с. Степанівка, с. Ізмайлівка, с. Бандурівка, с. Сонине, с. Травневе, с. Головківка. Захворювання на сказ зареєстровано як у диких тварин (лисиці, єнотовидна собака), так і домашніх тварин (собаки, дрібна рогата худоба та велика рогата худоба). Останній випадок захворювання зареєстровано у великої рогатої худоби (корова) в с. Головківка, яка, до речі, не була застрахована і людина втратила тварину і не отримала ні копійки. А, можливо було і компенсувати кошти застрахувавши тварину.

У перебігу хвороби розрізняють 3 стадії: передвісників, збудження і паралічів. У першій стадії, яка триває 1-3 дні, у місці укусу з’являються неприємні відчуття (біль, печіння, заніміння, свербіння), почервоніння і набряк. Провідним у цей час є симптомокомплекс неспокою, страху, занепокоєння: хвора тварина пригнічена, відмовляється від їжі, погано спить, уникає людей. Стадія збудження характеризується розвитком нападів гідрофобії (водобоязні) — дуже болючих спазмів глотки і гортані з шумним диханням і навіть його зупинкою. Також виникають судоми у відповідь на посилений рух повітря (аерофобія), боязнь яскравого світла (фотофобія), голосного звуку. Через 2-3 дні стадія збудження змінюється на стадію паралічів (м’язів кінцівок, язика, глотки).

Як діяти людям, яких покусала тварина? Перш за все необхідно якомога швидше промити рану водою з господарським милом, обробити краї 5-відсотковим розчином йоду, накласти стерильну пов’язку і звернутись у травматологічні пункти (відділення) лікарні за медичною допомогою, або до найближчого лікувально-профілактичного закладу. У разі укусів дикими, безпритульними тваринами треба за порадою лікаря-травматолога пройти курс антирабічних щеплень у стаціонарному відділенні медичного закладу. Ці щеплення на сьогодні єдиний ефективний засіб профілактики, щоб не померти від сказу.

Тварину, яка вкусила, в жодному разі не слід вбивати. Її варто ізолювати, встановити за нею нагляд, попередити ветеринарного працівника, який протягом 10 днів, тобто максимального терміну появи клінічних ознак сказу, буде проводити клінічний огляд тварини.

Для запобігання виникнення сказу потрібно регулярно проводити щеплення домашніх улюбленців проти сказу, а якщо з’явилися клінічні ознаки захворювання, доправити тварину для огляду у ветеринарну установу. Слід дотримуватися правил утримання та вигулу домашніх собак і котів, не створюючи небезпеки оточенню.

Протягом року працівниками Олександрійської районної державної лікарні ветеринарної медицини здійснюються профілактичні подвірні щеплення собак та котів проти сказу. Сподіваємося, що власники домашніх тварин із розумінням поставляться до цієї проблеми і всіляко сприятимуть працівникам ветеринарної служби у профілактиці такого небезпечного захворювання, як сказ. Особливо звертаємо увагу людей, які з власної доброти беруть безпритульних тварин (собак, кішок) до себе до дому, що перед тим, як принести тваринку до дому, для власної безпеки її потрібно доставити у ветеринарну установу для клінічного огляду та профілактичної вакцинації проти сказу в епізоотологічному вогнищі.

Тож оберігайте тварин і себе від небезпечної хвороби.

 

Спеціалісти Держпродспоживслужби

С. Лумяник

Є. Сичов

Категорія: Новини ветеринарної служби | Переглядів: 275 | Додав: stanislav4450 | Дата: 13.09.2018

        До Головного управління Держпродспоживслужби в Кіровоградській області надійшло звернення від споживача. Заявник придбав ковбасні вироби у продуктовому магазині та був незадоволений запахом ковбаси. Також чоловік звернув увагу на порушення температурного режиму зберігання харчової продукції, санітарний стан приміщення та обладнання, порушення товарного сусідства.

За зверненням заявника спеціалісти Держпродспоживслужби області проведели позаплановий захід у формі інспектування, під час якого виявили порушення вимог законодавства:

- санітарний стан приміщення та обладнання незадовільний (в закладі продовольчої торгівлі відсутні дезінфікуючі та миючі засоби для обробки технологічного обладнання);

- температурний режим не дотримується (відсутні засоби для вимірювання температури, необхідної для харчових продуктів).

Керуючись Законами України «Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності України», «Про державний контроль за дотриманням законодавства про харчові продукти, корми, побічні продукти тваринного походження, здоров’я та благополуччя тварин» та відповідно до вимог Закону «Про основні принципи та вимоги до безпечності та якості харчових продуктів» оператору ринку вручено припис щодо вжиття заходів, направлених на усунення порушень вимог чинного законодавства, складено протокол та винесено постанову, відповідно до якої фізичну особу-підприємця притягнуто до адміністративної відповідальності у вигляді штрафу на суму більше 22 тис. грн.

Переглядів: 292 | Додав: stanislav4450 | Дата: 13.09.2018

           Державні інспектори Головного управління Держпродспоживслужби в Кіровоградській області проводять моніторингові перевірки щодо реалізації масла селянського солодковершкового виробників ПВП «Молокозавод-Карпати», ТОВ «Техмолпром», ТОВ «Гадячсир», ТОВ «Лозинський молочний завод» та ТОВ «Полтавамолпрод», що нині не здійснюють виробничої діяльності. Відповідно, масло солодковершкове, яке зараз реалізується у торгових мережах на території України під маркою зазначених підприємств, фальсифіковане і відповідно до Закону «Про основні принципи та вимоги до безпечності та якості харчових продуктів» є небезпечним харчовим продуктом, який має шкідливий вплив на здоров’я людини та є непридатним для споживання.

Моніторингові перевірки Держпродспоживслужби області охопили 945 закладів торгівлі, 12 закладів громадського харчування та 8 об’єктів іншого типу. За результатами обстежень масла перелічених виробників у закладах на території області не виявлено.

Головне управління Держпродспоживслужби в Кіровоградській області звертає увагу реалізаторів та торгових агентів: реалізацію масла селянського солодковершкового необхідно проводити при наявності товарно-транспортної накладної та відповідного маркування.

Споживачів молочної продукції просимо не купувати масло на стихійних ринках та звертати увагу на маркування і склад продукту. В разі виявлення споживачами продукції вищезазначених виробників чи невідповідностей в маркуванні просимо звертатися на гарячу лінію Головного управління Держпродспоживслужби в Кіровоградській області за тел.: (0522) 32 26 38 або на електронну пошту за адресою: gudpss@kr.consumer.gov.ua.

Моніторингові перевірки Держпродспоживслужби області тривають.

Категорія: Новини ветеринарної служби | Переглядів: 280 | Додав: stanislav4450 | Дата: 13.09.2018

       В Україні продовжує поширюватись африканська чума свиней, лише з початку 2018 року зареєстровано всього 109 випадків.З початку 2012 року на території України зареєстровано 420 випадків АЧС. Станом на 31 серпня 2018 року карантин продовжує діяти у 36 неблагополучних пунктах по АЧС – в 10 областях України (Одеській (14), Херсонській (4), Донецькій (4), Сумській (4), Полтавській (3), Черкаській (2), Рівненській (2), Запорізькій (1), Миколаївській (1) та Київській (1)).Втрати від цього «мору» не обмежуються збитками окремих домогосподарств та бюджету. До цього додаються ще й зниження експорту свинини та інвестиційної привабливості сектора. Враховуючи динаміку поширення захворювання впродовж 2014–2018 років – це здатність вірусу АЧС за короткий проміжок часу поширюватися на значні території.

Категорія: Новини ветеринарної служби | Переглядів: 280 | Додав: stanislav4450 | Дата: 10.09.2018

         За останніми даними, від початку цього року в Україні на кір захворіли понад 24 тисячі людей, переважно це діти; від ускладнень хвороби померло 12 людей: восьмеро дітей і четверо дорослих.

Кір — це інфекційна хвороба, збудником якої є вірус. Найчастіше на неї хворіють діти, яким з тих чи інших причин не зробили щеплення. Але також можуть хворіти й дорослі, яким не робили вакцинацію.

Вірус кору дуже легкий і може розноситися потоком повітря, тому заразитися можна, перебуваючи в одному приміщенні з хворим. Вірус швидко гине в зовнішньому середовищі і не передається через побутові предмети (постіль, одяг, предмети побуту) або третіх осіб, які контактували з інфікованими. На кір хворіють лише люди, і зараження відбувається тільки від людини до людини. Перші півроку після народження дитина має материнський імунітет від кору, але ближче до року він слабшає і необхідна вакцинація. Якщо ж мати дитини не хворіла й не робила щеплення, дитина імунітету не матиме.

Інкубаційний період, тобто період від початку захворювання до появи перших ознак триває в середньому 8-14 днів. Пацієнт вважається не заразний після 5 дня висипань.

Зазвичай на кір хворіють один раз. Повторні випадки трапляються вкрай рідко. Заразитися може будь-яка людина, що не має імунітету. Симптомами кору спочатку нагадують застуду: висока температура, нежить, кашель, іноді блювання й пронос, згодом на 4-5 день з’являється висип на слизових оболонках, а далі на шкірі. Найчастіше кір ускладнюється пневмонією, крупом (стенозом гортані), а також може викликати ураження головного мозку.

Вірус кору послаблює імунітет і знижує здатність організму боротися з іншими хворобами.

Специфічного лікування не існує. Антибіотики в даному випадку марні. Лікування проводиться під контролем лікаря, ні в якому разі самолікуванням при такому важкому захворюванні займатися не можна.

За даними ДУ «Кіровоградський обласний лабораторний центр МОЗ України» всього з початку року на Кіровоградщині зареєстровано 277 вірусологічно підтверджених випадків кору, серед них 111 випадків у дітей та 3 випадки у вагітних жінок.

На території Олександрійського району ситуація з захворюванням на кір залишається стабільною. З початку 2018 року зареєстровано 1 випадок кору – у чотирирічної дитини, яка не була щеплена.

Єдиним надійним захистом від кору є вакцинація. Згідно з Календарем щеплень, затвердженим наказом МОЗ України від 16 вересня 2011 року № 595 «Про порядок проведення профілактичних щеплень в Україні та контроль якості й обігу медичних імунобіологічних препаратів» планові щеплення проти кору проводяться дітям у віці 12 місяців та 6 років.

Відповідно до інформації департаменту охорони здоров’я Кіровоградської обласної державної адміністрації всі лікувально-профілактичні заклади Кіровоградщини забезпечені вакциною проти кору. Також дану вакцину можливо придбати в аптечній мережі під замовлення.

 

 

Заступник начальника Олександрійського районного управління

Головного управління Держпродспоживслужби в Кіровоградській області А.Чижик

Категорія: Новини ветеринарної служби | Переглядів: 266 | Додав: stanislav4450 | Дата: 10.09.2018

        5 вересня, у сесійній залі районної ради під головуванням першого заступника голови районної державної адміністрації Юрія Коваля відбулася семінар-нарада з сільськими та селищними головами.

Про епізоотичний стан в Олександрійському районі охарактеризував у своєму виступі начальник Олександрійського районного управління Головного управління Держпродспоживслужби у Кіровоградській області Станіслав Лум’яник. Він наголосив на тому, що протягом 2018 року на території району зареєстровано 7 випадків захворювання тварин на сказ у селах: Улянівці, Степанівці, Бандурівці, Ізмайлівці, Сониному, Головківці, Травневому. Єдиним ефективним засобом боротьби із цим небезпечним захворюванням, як відзначив спеціаліст, є проведення щеплення тварин та знищення бродячих собак та котів. І взагалі, бродячих тварин не повинно бути у населених пунктах, адже вони є розповсюджувачами різних інфекційних, інвазійних хвороб.

Також він звернув увагу сільських та селищних голів на те, що в Україні продовжує поширюватися африканська чума свиней (АЧС). Лише з початку цього року зареєстровано 109 випадків. І закликав присутніх у разі виявлення на своїх територіях випадків захворювання свиней на АЧС негайно повідомляти районне управління Головного управління Держпродспоживслужби в Кіровоградській області для вживання невідкладних заходів, спрямованих на ліквідацію АЧС.

Крім того, Станіслав Лум’яник довів до відома учасників наради  інформацію про стан проведення лабораторного контролю якості питної води та торкнувся у своїй доповіді й питання паспортизації місць видалення відходів.  У свою чергу, Юрій Коваль акцентував увагу сільських та селищних голів на важливості паспортизації наявних сміттєзвалищ та необхідності активізації проведення роботи у відповідному напрямку.

Категорія: Новини ветеринарної служби | Переглядів: 216 | Додав: stanislav4450 | Дата: 10.09.2018

« 1 2 ... 4 5 6 7 8 ... 28 29 »
Форма входу
Категорії розділу
Новини ветеринарної служби [270]
Пошук
Календар
«  Квітень 2024  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930
Сайти
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0