28000, м.Олександрія, вул.Користівське шосе, 2
Тел: 7-86-00, Факс: 4-06-03, e-mail: stanislav_kg@ukr.net
Головна » Entries archive

         Обидва пляжі – в м. Олександрії.

Це - міський пляж на р. Інгулець в районі парку ім. Т. Шевченка управління житлово-комунального господарства, архітектури та містобудування Олександрійської міської ради (КП «Благоустрій»), комунальна власність; та пляж ОЦС-1 Громадської організації «Рибальське товариство «Перемога» (ставок вздовж Кіровоградського шосе), приватна власність.

Минулого року в області на початку сезону купання Держпродспоживслужба підписала паспорти 15 пляжів (5 з них – комунальної власності, 10 – приватних баз відпочинку), наприкінці сезону таких пляжів було 21 (5 – комунальної власності, 1 – в оренді, 15 – приватних баз відпочинку).

В обласному центрі протягом багатьох років немає офіційних пляжів. тобто ні місцева влада, ні суб’єкти господарювання не обтяжують себе турботою про цивілізований відпочинок мешканців.

Відповідно до змін у нормативній базі Держпродспоживслужба вже не підписує паспорти пляжів – усю відповідальність має нести балансоутримувач або власник, отже, саме вони мають забезпечити безпечний відпочинок людей. Тим більше що вимоги до цих місць відпочинку не змінилися. Ці вимоги визначені Державними санітарними нормами та правилами утримання територій населених місць, затвердженими наказом Мінохорони здоров’я 17.03.2011 № 145 та зареєстрованими в Міністертсві юстиції 5.04.2011 за № 457/19195. Власники чи балансоутримувачі повинні забезпечити прибирання пляжу, зеленої зони, роздягалень, дезінфекцію вбиралень, встановити урни для сміття, контейнери для зберігання твердих побутових відходів, фонтанчики з підведенням питної води, придатної для споживання людиною відповідно до вимог санітарного законодавства. Щорічно на пляж необхідно підсипати чистий пісок або гальку. Не рідше одного разу на тиждень проводити рихлення поверхневого шару піску і видаляти зібрані відходи, після чого вирівнювати його поверхню. На пляжах повинні бути організовані медичні пункти і рятувальні станції. Об’єкти обслуговування населення, що розташовуються на пляжах, повинні бути забезпечені централізованими системами водозабезпечення і водовідведення.

Крім того, обов’язково повинне бути обстежене дно водойми, щоб відпочивальники не травмувалися, скошений очерет на березі, проведені дослідження піску чи грунту, води з річки чи ставка,.

Мешканцям області слід пам’ятати, що під час відпочинку на пляжі, який не є безпечним, їх підстерігає небезпека захворіти на лептоспіроз, гельмінтози, кишкові інфекції. А ще - малярію, адже ряд водойм у нашому регіоні – сприятливе середовище для виплоду малярійних комарів, здатних переносити збудники цього тяжкого інфекційного захворювання. Отже, за наявності джерела інфекції може відбутися зараження.

За матеріалами сайту Головного управління Держпродспоживслужби в Кіровоградській області.

Category: Новини ветеринарної служби | Views: 188 | Added by: stanislav4450 | Date: 04.06.2018

          З настанням літа в області проблема стихійної торгівлі продуктами харчування набуває більших масштабів, адже збільшується кількість тих, хто має лишки вирощеного на городах і в садах, живності і прагне їх продати й поповнити свій сімейний бюджет. Однак тим мешканцям, які підтримують торгівлю у невстановлених місцях, слід пам’ятати, що вживання продуктів, які невідомо скільки знаходилися під палючим сонцем, несе ще більше ризиків для здоров’я населення. Адже до всіх чинників небезпеки додається ще один – температурний, тобто сприятливі умови для розвитку мікроорганізмів. Особливо це стосується домашніх молочних та м’ясних продуктів, м’яса.

Головне управління Держпродспоживслужби в Кіровоградській області застерігає: харчові продукти рослинного і тваринного походження, які реалізуються на стихійних ринках, законодавчо визначені як завідомо небезпечні і непридатні до споживання людини. Вкотре нагадуємо, чому це так.

На жаль, покупці не замислюються про якість цих продуктів, ким та в яких умовах вони виготовленні, де зберігались і як транспортувались. Не лякає наших людей і пил, що летить на продукти, бруд від машин та з-під ніг перехожих.

Продукція реалізується безконтрольно, без дотримання належного температурного режиму, не пройшовши лабораторний контроль, на ній немає маркування, вона не упакована належним чином, не має супровідних документів, які свідчать про її безпечність та якість. До того ж, продавці не проходять обов’язкові профілактичні медичні огляди та не мають особових медичних книжок, не дотримуються правил особистої гігієни - торгують з брудними руками, бо помити їх немає де, без спеціального одягу.

Не відомо також те, чи тварина, м'ясо якої реалізують, перед забоєм була здорова чи хвора, чи навіть забита в агональному стані. Вживання не досліджених м’ясних продуктів несе людям загрозу зараження небезпечними хворобами – наприклад, трихінельозом, саркоцистозом.

Для реалізації молока та молочних продуктів власник повинен мати ветеринарну довідку про стан здоров’я тварини, від якої отримано молоко, і де вказано, чи обстежувалась вона на мастит, лейкоз, бруцельоз і туберкульоз, чи щеплена проти сибірки, а продавці повинні щодня надавати зразки продукції для дослідження у лабораторії ветсанекспертизи. За результатами таких досліджень видається відповідний експертний висновок.

Продукція рослинного походження потребує контролю не менше. Не слід вірити, що зелені огірочки або кабачки, які продає бабця, безпечні і справді домашні! Адже рівень нітратів неможливо визначити на око, а тільки лабораторними методами.

Свіжу сільськогосподарську продукцію краще для здоров’я купувати на агропродовольчих ринках, де її безпечність підтверджена експертними висновками державних лабораторій ветеринарно-санітарної експертизи Держпродспоживслужби, а також в офіційний торговій мережі, де повинні гарантувати безпеку та якість харчових продуктів. У разі виникнення конфліктних ситуацій у зв’язку із харчовими продуктами споживач зможе подати обгрунтовану скаргу до компетентних органів.

Category: Новини ветеринарної служби | Views: 211 | Added by: stanislav4450 | Date: 25.05.2018

                       Для супроводження домашніх тварин при їх переміщенні за межі території нашої держави з 01.06.2018 до уваги будуть братись лише ветеринарно-санітарні паспорти встановленого зразка, зміст яких розміщено зокрема на сайті Верховної Ради України за посиланням  http://zakon2.rada.gov.ua/laws/show/z1381-17/print1487077616812867 . Інформацію про це розміщено на сайті Держпродспоживслужби.

Підставою для оформлення ветеринарно-санітарного паспорта є:

1) клінічний огляд тварини;

2) наявність відповідних діагностичних, профілактично-лікувальних обробок (дегельмінтизації), включаючи дослідження і щеплення (сказ та інші інфекційні хвороби в залежності від виду тварини).

Видача ветеринарно-санітарного паспорта на тварину передбачена Законом України «Про ветеринарну медицину» та входить до переліку платних адміністративних послуг, які надаються Держпродспоживслужбою, органами та установами, що належать до сфери її управління, тобто лише державними установами ветеринарної медицини, зокрема державними лікарнями ветеринарної медицини (району, міста, області). Розмір плати за їх надання затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 9 червня 2011 року № 641 та складає 51 грн 29 коп.

Видача ветеринарно-санітарного паспорта невстановленого зразка установами, не уповноваженими на їх видачу, була підставою для численних запитів інших контролюючих служб, які призводять до проведення відповідних розслідувань.

Підстави для відмови у видачі ветеринарно-санітарного паспорту визначені частиною сьомою статті 32 Закону України «Про ветеринарну медицину» та передбачають:

1) недотримання ветеринарно-санітарних заходів, передбачених законодавством; ускладнення епізоотичної ситуації на відповідній території, потужності (об'єкті);

2) неможливість безпосереднього огляду об'єкта державного ветеринарно-санітарного контролю та нагляду;

3) відсутність документального підтвердження епізоотичного благополуччя місцевості походження та ветеринарно-санітарного стану об'єктів; відсутність необхідної ветеринарної обробки тварин, їх карантинування, відповідних досліджень та/або експертного висновку.

Ветеринарно-санітарний паспорт на тварину дійсний до моменту її смерті.

 

Category: Новини ветеринарної служби | Views: 187 | Added by: stanislav4450 | Date: 25.05.2018

 8 травня напередодні Дня Перемоги районне управління Держпродспоживслужби провели урочисту зустріч з ветеранами праці, спеціалістами ветеринарної медицини. Тепла душевна атмосфера, спогади про великі події та радість перемоги панували весь час!

Під час зустрічі Станіслав Лум'яник подякував кожному за мужність, відвагу, терпіння і за всі випробування, які їм довелося пройти у ці складні часи.

Щиро висловлюємо подяку нашим ветеранам!

Довгих років життя Вам та міцного здоров’я!

Category: Новини ветеринарної служби | Views: 237 | Added by: stanislav4450 | Date: 10.05.2018

   Необхідно пам’ятати, що сказ — це надзвичайно небезпечна інфекційна хвороба, яка супроводжується тяжким ураженням центральної нервової системи і завжди закінчується смертю. Щорічно від сказу в світі гинуть від 20 до 70 тисяч людей. Згідно із статистичними даними в Україні кожна 12-та сім'я в місті та третя в сільській місцевості мають домашню тварину (собаку або кішку).Через скрутне матеріальне становище чи безвідповідальне ставлення власників до своїх улюбленців частина тварин поповнює лави безпритульних. Контактуючи з іншими безпритульними тваринами, зокрема, лисицями, вони заражаються сказом.

Нині контроль за кількістю безпритульних тварин набуває першочергового значення з огляду на забезпечення захисту населення від заразних хвороб.

Зараження людини відбувається при укусі чи ослиненні хворою на сказ твариною. Деякий час вірус знаходиться у місці проникнення (6–12 днів), потім, рухаючись уздовж нервових волокон до спинного і головного мозку, накопичується і розмножується у нейронах, викликаючи фатальний енцефаліт. Особливо небезпечні укуси чи ослизнення голови та рук.Термін інкубаційного періоду та ймовірність летального кінця залежить від місця укусу. При укусі в обличчя ймовірність захворіти, а значить, — гарантованої смерті, складає 90%, при укусах в кисті рук — 63%, в нижні кінцівки — 23%. Чим краще іннервується ділянка тіла, тим швидше вірус потрапляє у центральну нервову систему. Інкубаційний період — у середньому від 2 тижнів до 3 місяців, іноді — до одного року.

Що необхідно робити при укусах тварин?

 

  • При укусах, подряпинах, ослиненні людей будь-якими тваринами, а також при ушкодженні шкіряних покривів і потраплянні інфікованого матеріалу на слизові оболонки при розтині туш тварин, які загинули від сказу, потрібно терміново звернутись до лікувально-профілактичних закладів, де буде надано першу медичну допомогу, а також, у разі потреби, призначено курс лікувально-профілактичної імунізації проти сказу.
  • Укушені рани, подряпини, ослинення негайно промийте протягом 5 хвилин водою з господарським милом. Краї рани обробіть розчином перекису водню або 70 % спиртом чи 5% настоянкою йоду, та накладіть стерильну пов’язку.
  • Негайно звернутись за медичною допомогою, для проведення антирабічного лікування.

Що робити з твариною?

Якщо тварина загинула, або була вбита необхідно труп тварини доставити в Олександрійську міжрайонну державну лабораторія Держпродспоживслужби, де спеціалісти лабораторії відберуть необхідний матеріал і відправлять в Кіровоградську регіональну державну лабораторію Держпродспоживслужби для проведення люмінесцентної мікроскопії, вразі якщо збудника сказу не буде виявлено, хвороба не виключається тоді ставиться біопроба в Олександрійській міжрайонній державній лабораторії Держпродспоживслужби і дослідження триває на протязі одного місяця (але ознаки сказу в заражених тварин можуть проявитись і раніше).

У разі укусу домашньою твариною лікар ветеринарної медицини повинен тварину ізолювати і поставити на 10-дений карантин та проводити спостереження за даною твариною.

Якщо в цей час з’являються показники захворювання, вона гине від сказу або тікає, тоді постраждалому терміново призначають повний курс лікування. Якщо ж тварина протягом 10 днів залишалась здоровою, спеціаліст ветеринарної медицини виписує довідку, що у тварини клінічних ознак сказу не виявлено.

Щоб не заразитись сказом необхідно чітко дотримуватись Інструкції « Про заходи щодо боротьби зі сказом тварин», а саме:

ВЛАСНИКИ тварин повинні доставляти своїх тварин (собак , котів) на державну установу ветеринарної медицини, яка розташована на даній території для проведення клінічного огляду тварини та проведення профілактичного щеплення проти сказу.

- Утримуйтесь від контактів з дикими та безпритульними тваринами.

- Власникам тварин дотримуватись правил утримання домашніх тварин і поводження з ними.

В разі покусів тваринами необхідно , терміново викликати спеціаліста державної установи, який обслуговує дану місцевість.

Якщо тварина веде себе не агресивно в жодному разі не треба вбивати тварину, яка покусала людину чи тварину! Тварину тримати ізольовано і спостерігати за нею протягом 10 - 15 днів.

- Слід пам'ятати, що кожна дика, свійська та безпритульна тварина, яка поводить себе незвичайно (наближається до людей, тварин, населеного пункту) є підозрілою щодо захворювання на сказ.

Про кожен випадок незвичайного поводження тварин (збудження, поїдання сторонніх предметів) потрібно негайно повідомити спеціаліста ветеринарної медицини .

Значну роботу в профілактиці сказу тварин, боротьбі з цим небезпечним захворюванням, яке завжди закінчується смертю, виконують фахівці державних установ ветеринарної медицини Олександрійського району.

Основним засобом запобігання сказу тварин є антирабічне щеплення.

Боротьба з цим страшним захворюванням може бути вирішена лише завдяки спільним зусиллям органів державної ветеринарної медицини, органів місцевого самоврядування, та усіх причетних служб, а також власників домашніх собак і котів.

Доброго Вам здоров’я !!!

 

 

Лум’яник С.В., Васілова В.В.

Олександрійське районне управління Головного управління
Держпродспоживслужби в Кіровоградській області.

Category: Новини ветеринарної служби | Views: 206 | Added by: stanislav4450 | Date: 24.04.2018

          За час дії нових умов реєстрації потужностей операторів ринку до Олександрійського районного управління Головного управління Держпродспоживслужби в Кіровоградській області звернулися та зареєстровані у Державному реєстрі потужностей 240 операторів ринку, в т.ч. закладів громадського харчування (кафе, їдальні) – 53, закладів роздрібної торгівлі харчових продуктів – 156, аптек – 2, первинне виробництво харчових продуктів – 22, зберігання харчових продуктів – 7.

Category: Новини ветеринарної служби | Views: 464 | Added by: stanislav4450 | Date: 18.04.2018

                Україна – одна з провідних держав світу, яка має розвинуте бджільництво, що забезпечує запилення ентомофільних сільськогосподарських культур, виробництво меду, воску та іншої продукції бджільництва для потреб населення, харчової, медичної, хімічної та інших галузей. Бджільництво має запилювально - медовий напрям, що забезпечує виробництво продукції та використання бджіл в якості запилювачів ентомофільних сільськогосподарських рослин.

Станом на 01.04.2018 року в Олександрійському районі налічується 3119 бджолиних сімей в господарствах всіх форм власності, в тому числі 251 в сільськогосподарських підприємствах, та 2868 в індивідуальному секторі.

В останні роки почастішали випадки отруєння та загибелі бджіл в районі при обробці суб’єктами господарювання сільськогосподарських угідь пестицидами.

Для попередження отруєння та загибелі бджіл на пасіках в господарствах всіх форм власності керівники сільгосппідприємств, фермерських господарств та безпосередньо пасічники повинні дотримуватись заходів:

1. Отримати ветеринарно-санітарний паспорт на пасіку та провести дослідження

для виключення наявності захворювань бджіл.

2. Поставити пасіку на облік у сільській (селищній) раді або ОТГ за місцем

постійного розташування пасіки, а у випадку кочівлі – у раді або ОТГ, на

територію якої прибули на кочівлю.

3. Отримати ветеринарне свідоцтво Ф №1 на перевезення бджолосімей на медозбір

та запилення сільськогосподарських культур за межі району (при перевезенні у

межах району – ветеринарну довідку), яке підтверджує благополуччя пасік.

4. При отриманні повідомлення від організації про проведення обробітку

сільськогосподарських культур пасічник повинен вивезти пасіку в безпечне

місце або ізолювати бджіл у вуликах на термін, передбачений обмеженням при

застосуванні пестицидів.

5. За три дні до проведення обробітку засобами захисту рослин, керівники

сільськогосподарських підприємства та фермерських господарств сповіщають

пасічників (населення) цієї місцевості (преса, подвірні обходи, сільські ради)

про місце, терміни і час проведення обробітку, встановлює спеціальні

попереджувальні знаки безпеки з указаною датою обробітку с/г угідь.

 

Порушення законодавства в галузі бджільництва тягне за собою дисциплінарну, адміністративну, цивільно-правову або кримінальну відповідальність згідно з законами України.

 

 

 

Лумяник С.В., Чередниченко В.О.

Олександрійське районне управління

ГУ ДПСС в Кіровоградській області

 

 

Category: Новини ветеринарної служби | Views: 216 | Added by: stanislav4450 | Date: 17.04.2018

         Лише у 15 населених пунктах Олександрійського району водопостачання населення здійснюється із джерел централізованого водопостачання - водогонів. Більшість же населення Олександрійського району використовує воду із джерел децентралізованого водопостачання: громадських та індивідуальних колодязів, свердловин.

Розміщення колодязів на територіях приватних домоволодінь та невеликі площі земельних ділянок стають на заваді створення необхідної зони їх санітарної охорони і тому поряд з джерелами водопостачання часто знаходяться господарські споруди для тварин, туалети на вигріб, гнойові купи, городи, на які вносяться добрива, все це в сукупності призводить до забруднення ґрунтових вод, що створює реальну загрозу для здоров’я.

Category: Новини ветеринарної служби | Views: 218 | Added by: stanislav4450 | Date: 17.04.2018

     Проблема стихійної торгівлі існує у всіх містах та районах України. У жодній європейській країні не побачимо вуличних продавців харчовими продуктами на тротуарах чи в інших не облаштованих для цього місцях.

На вулицях торгівля продуктами несанкціонована.

Неорганізовану торгівлю ніхто не контролює, якість і свіжість продуктів на стихійних ринках не перевіряють. Адже продукти, які безконтрольно реалізуються не пройшли лабораторний контроль, не мають відповідного маркування, не упаковані належним чином, не мають документів, які свідчать про безпеку та якість. А самі продавці не проходять обов’язкові профілактичні медичні огляди та не мають особових медичних книжок, не завжди дотримуються правил особистої гігієни (торгують із брудними руками, бо помити їх ніде), не мають санітарного одягу.

Category: Новини ветеринарної служби | Views: 227 | Added by: stanislav4450 | Date: 12.04.2018

Відповідно до інформації, наданої ДУ «Кіровоградський обласний лабораторний центр МОЗ України» епідемічна ситуація з ГРВІ в області на протягом поточного періоду 2018 року була відносно спокійною, рівень епідемічного порогу не перевищено. Так за останніми даними рівень епідпорогу в області на 12 тижні 2018 року знаходиться на рівні мінус 43,2% до значення епідпорогу.

Разом з тим, в Олександрійському районі на 11 та 12 тижні 2018 року рівень епідпорогу був перевищеним та знаходився на рівні плюс 163% та плюс 91,2% відповідно.

Тож, Олександрійське районне управління Головного управління Держпродспоживслужби в Кіровоградській області закликає дотримуватися декількох простих правил, які допоможуть Вам знизити ризик захворювання на грип та ГРВІ:

- Уникати скупчень людей - аби зменшити вірогідність контактів із хворими людьми, при тому що деякі з них є заразними навіть до появи очевидних симптомів.

- Користуватися одноразовими масками при необхідності – щоб захистити себе чи оточуючих від зараження. Так маскою повинна користуватися людина, яка доглядає за інфекційним хворим чи просто спілкується з ним. Хвора людина повинна використовувати маску лише в одному випадку: якщо їй доводиться перебувати серед здорових людей, не захищених масками. Маска ефективна, тільки якщо вона прикриває рот і ніс. Важливо пам'ятати, що маску потрібно регулярно замінювати.

- Регулярно провітрювати приміщення і робити вологе прибирання - як у помешканні, так і в робочих приміщеннях, щоб зменшити навколо себе кількість живих вірусів й бактерій, що можуть залишатися активними впродовж годин після перебування у приміщенні хворої людини.

- Повноцінно харчуватися, висипатися, уникати перевтоми - для підвищення опірної здатності організму. Це збільшить шанси запобігти як зараженню, так і важким формам хвороби та її ускладненням.

- Частіше мити руки з використанням мила.

- Користуватися тільки одноразовими паперовими серветками і рушниками - як після миття рук, так і для того, щоб прикрити обличчя під час кашлю, а також при нежиті. Використані серветки необхідно одразу викидати у смітник, оскільки вони також можуть стати джерелом зараження. Багаторазові серветки та рушники, особливо у громадських місцях, суттєво підвищують ризик зараження і широкого розповсюдження інфекції.

У разі виникнення симптомів захворювання необхідно звертатися за кваліфікованою медичною допомогою.

Будьте здорові!

 

Олександрійське районне управління Головного управління Держпродспоживслужби в Кіровоградській області

Category: Новини ветеринарної служби | Views: 202 | Added by: stanislav4450 | Date: 29.03.2018

« 1 2 ... 6 7 8 9 10 ... 28 29 »
Форма входу
Категорії розділу
Новини ветеринарної служби [270]
Пошук
Календар
«  May 2022  »
SuMoTuWeThFrSa
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031
Сайти
Статистика

Total online: 1
Guests: 1
Users: 0