Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 10 вересня 2014 року № 442 «Про оптимізацію системи центральних органів виконавчої влади», постанови Кабінету Міністрів України від 16 грудня 2015 року № 1092 «Про утворення територіальних органів Державної служби України з питань безпечності харчових продуктів та захисту прав споживачів», наказу Державної ветеринарної та фітосанітарної служби України від 16 січня 2016 року № 36 «Про реорганізацію територіальних органів Державної ветеринарної та фітосанітарної служби» управління ветеринарної медицини в Олександрійському районі Кіровоградської області реорганізовано шляхом приєднання до відповідного територіального органу Державної служби України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів - Управління Держпродспоживслужби в Олександрійському районі.
Згідно Протоколу засідання ДНПК при Олександрійській РДА від 04.05.2016 року № 8 - знято карантин по африканській чумі свиней з с. Войнівка Олександрійського району Кіровоградської області з 04.05.2016 року.
05 квітня 2016 року в актовому залі Олександрійської РДА відбулось засідання Державної надзвичайної протиепізоотичної комісії " Про розрахунок та відшкодування втрат населенню с. Войнівки, що виникли при ліквідації наслідків виникнення та попередження розповсюдження спалаху АЧС"
30 березня 2016 року в актовому залі Олександрійської РДА відбулось засідання Державної надзвичайної протиепізоотичної комісії " Про внесення змін до п. 3 Протоколу № 3 від 16.03.2016 року засідання районної ДНПК" - населені пункти, які входять в зону нагляду в радіусі 20 км від епізоотичного вогнища в межах території району - с. Косівка, с. Бутівське, с. Занфірівка, с.Лікарівка, с.Константинівка, с.Діброви, с. Недогарки, с.Вільний Посад, с. Володимиро -Ульянова, с. Глибоке, с. Мар'ївка с. Протопопівка,с. Березівка, с. Ягідне, с. Запоріжжя, с. Новоолексіївка, с. Куколівка, с. Солов'ївка, с. Головківка, с. Іванівка, с. Бандурівка, с. Морозівка, с. Оліївка, с. Ясинуватка, с.Комінтерн, с.Веселе, с. Андріївка, с. Мала Березівка, с. Рожеве, с. Степанівка, с.Сургани, с. Олександрівка, с. Соніно.
29 березня 2016 року в актовому залі Олександрійської РДА відбулось засідання Державної надзвичайної протиепізоотичної комісії по питанню " Про стан ліквідації випадку африканської чуми свиней в с. Войнівка Войнівської сільської ради Олександрійського району" та виплати компенсації за кілограм вилученої живої ваги свиней в зоні захисту с. Войнівки.
Відповідно до інформації управління ветеринарної медицини в Олександрійському районі 15.03.2016 в особистому підсобному господарстві громадянина, яке знаходиться на відстані близько 3 км від с. Войнівка Олександрійського району Кіровоградської області, зареєстровано загибель свиней.
При дослідженні відібраних проб біоматеріалу в Державному науково-дослідному інституті з лабораторної діагностики та ветеринарно-санітарної експертизи (м. Київ) 16.03.2016 встановлено діагноз на африканську чуму свиней (АЧС) (експертний висновок № 001599 п.м./16).
У вказаному господарстві утримувалось 29 голів свиней. Падіж тварин різних вікових груп розпочався 10.03.2016, при цьому власник тварин своєчасно не звернувся до державної служби ветеринарної медицини. Всього за період з 10.03.2016 по 15.03.2016 загинуло 15 голів свиней (4 гол. дорослих та 11 гол. молодняк).
До цього часу випадків АЧС на території Олександрійського району не реєструвалося.
З метою координації дій з локалізації та ліквідації спалаху АЧС 16.03.2016 заплановано проведення засідання Державної надзвичайної протиепізоотичної комісії при Олександрійській райдержадміністрації, рішенням якої буде затверджено план з ліквідації АЧС, визначено межі епізоотичного осередку, зону захисту та нагляду.
В осередку виявлення захворювання вживаються заходи з локалізації та недопущення поширення збудника АЧС.
29 лютого 2016 року з 7-30 години в управлінні ветеринарної медицини в Олександрійському районі відбудеться прийом звіту за лютий місяць та семінарське заняття о 12 годині.
Прошу прибути спеціалістів ветеринарної медицини державних установ та спеціалістів відомчої служби ветеринарної медицини району.
29 січня 2016 року відбулася розширена щорічна підсумкова нарада за 2015 рік.
У роботі наради взяли участь керівник апарату райдержадміністрації Олександр Лисенко та начальник райуправління агропромрозвитку Олександр Ткаченко.
З детальною, розгорнутою підсумковою доповіддю виступив начальник управління ветмедицини в районі Станіслав Лум’яник, який проаналізував роботу практично кожного із своїх підлеглих і ветеринарних установ району з усіх основних 20 критеріїв, за якими ця робота оцінюється.
З 2008 року і по сьогодні Олександрійський район залишається благополучним на лейкоз великої рогатої худоби. За минулий рік на цю хворобу було проведено досліджень у більше, як 14 тис. голів худоби, у тому числі у понад 10 тис. – у колективних господарствах.
Згідно із планом протиепізоотичних заходів проводилися і дослідження на туберкульоз худоби. Всього було досліджено 15 тис. 286 голів, у тому числі в господарствах – 10 тис. 734 голови. Особливу увагу було зосереджено на епізоотичній обстановці в Україні з такого страшного захворювання, як африканська чума свиней, та заходах по недопущенню цієї хвороби на території нашого краю. В 2015 році АЧС була зареєстрована в 9 областях у 40 випадках.
За 2015 рік на території району виявлено 8 випадків сказу тварин (1 собака, 5 лисиць і 2 котів). З метою упередження цього захворювання було провакциновано 6587 голів собак, 5413 котів, 73 голови ВРХ та 109 голів дрібної рогатої худоби. Та все ж таки щеплення проти сказу собак та котів було недовиконано через відсутність антирабічної вакцини. З цієї ж причини не повністю було щеплено і поголів’я птиці проти хвороби Ньюкасла по державних установах. У той же час повністю було щеплено все поголів’я свиней у приватному секторі проти класичної чуми. У ряді установ не до кінця проведені дослідження на лейкоз і туберкульоз.
Проаналізувавши надходження коштів у касу від установ ветмедицини району за лікувальну роботу було відзначено, що найбільше їх надійшло від Попельнастівської дільниці – 1419 грн., Косівського пункту – 1297 і Новопразького пункту – 1144 грн.
Завдяки зусиллям та наполегливій праці кращих результатів з організації ветеринарного забезпечення за рік домоглися спеціалісти Червонокам ‘янської дільниці – завідувач Світлана Шпурик (І місце), Олександрівської дільниці – завідувач Юрій Татаров (ІІ місце) і Звенигородської дільниці ветмедицини – завідувач Оксана Бойко (ІІІ місце). Переможцям в урочистій обстановці вручили дипломи управління ветмедицини та подарунки.
З привітальними словами перед ветпрацівниками виступили О. Лисенко і О. Ткаченко, які відзначили надзвичайну важливість праці спеціалістів ветеринарної медицини, висловили щиру вдячність за неї та побажали подальшого закріплення на цій ниві здобутих досягнень, адже за рік наші ветпрацівники справді спрацювали добре, повною мірою володіючи ситуацією в районі..