У зв’язку з масовим відпочинком людей на водних об’єктах під час літнього сезону особливої уваги потребує питання дотримання вимог санітарного законодавства на пляжах, у рекреаційних зонах та розташованих на них об'єктах з обслуговування населення.
Для забезпечення ефективного та безпечного відпочинку населення на водних об’єктах необхідно дотримуватися наступних порад:
при виборі місця відпочинку слід звертати увагу на облаштування пляжу, наявність сміттєзбірників, тіньових навісів, кабінок для перевдягання, фонтанчиків із підведенням питної води, організованих рятувального та медичного пунктів, а також наявність поблизу пляжу вбиральні;
збираючись відвідати пляж, не забудьте взяти з собою достатньо питної води, капелюх, рушник, парасолю;
не беріть з собою на відпочинок продукти, які швидко псуються;
засмагати краще у ранкові (до 10.00) та вечірні (з 17.00) години під тіньовими навісами, чи парасолькою, уникаючи впливу прямого сонячного опромінення;
у жодному випадку не використовуйте воду з водойми для пиття, полоскання рота, миття овочів і фруктів, а також посуду;
у місцях, призначених для купання, категорично забороняється прати білизну і купати тварин;
перебуваючи на пляжі, утримайтеся від вживання алкогольних напоїв, категорично не рекомендується купатися у стані алкогольного сп’яніння;
не залишайте після себе сміття, зберіть та викиньте його у спеціально відведені для цього місця.
Здавна гриби вважаються поживним і корисним харчовим продуктом. Страви з грибами, сушені, мариновані гриби прикрасять будь-який святковий стіл.
Період збирання грибів в Україні триває від травня до листопада, тобто складає майже 6 місяців. Гриби можна збирати самому або придбати на ринку, в магазині.
Ботулізм - гостра токсикоінфекція, викликана паличкою Clostridium botulinum і її токсином, що міститься в неправильно приготовлених і збережених консервах. Захворювання реєструється повсюдно, окрім районів вічної мерзлоти. Присутність ботулотоксину в харчових продуктах не змінює їх органолептичних властивостей.
У літню пору року, коли в теплі шкідливі бактерії розмножуються досить швидко, дуже легко отримати харчове отруєння чи кишкові інфекції, пов'язані із уживанням продуктів харчування та питної води, забруднених збудниками зазначених захворювань. Більшість групових інфекційних захворювань та отруєнь виникають після проведення масових заходів. Так, на травень-вересень 2017 року в Олександрійському районі заплановано проведення низки масових заходів. Актуальними чинниками передачі кишкових інфекцій є неякісно промиті овочі, зелень, фрукти, ягоди й молочна продукція, що купується населенням на ринках, у т.ч. стихійних, у приватних осіб, зберігається без належних температурних умов та вживається без необхідної термічної обробки. При сальмонельозі провідними факторами передачі є сирі або недостатньо термічно оброблені яйця, м'ясо птиці, приготоване з порушенням гігієнічних вимог.
На поминальні дні усі масово скуповували штучні квіти, кошики, віночки тощо. Повсюди: у крамницях, на базарах та й просто вздовж вулиць, аж рябіло в очах від кольорових штучних квітів. Продавці не приховують, що це прибутковий бізнес, хоч і сезонний. Та й для людей це вигідно: такі квіти не треба поливати і прополювати. А ще... декілька місяців можна не навідуватися на могили померлих родичів. Але насамперед Вам необхідно знати, що ці квіти виділяють різні токсичні речовини, а що з цією «красою» відбувається далі?
Управління Держпродспоживслужби в Олександрійському районі надає інформацію на виконання п.2. та п.3. Доручення Голови Олександрійської районної державної адміністрації від 14 квітня 2017 року № 01-11/11/1, була затверджена робоча група для проведення повторного комплексного обстеження свиногосподарств згідно графіка на предмет виконання заходів біобезпеки. В Олександрійському районі є 11 свиногосподарств - 13 свиноферм та 4 незареєстровані свиноферми.
8 квітня 2017 року , відповідно до розпорядження Кабінету Міністрів України від 31 березня 2010 року № 777-р «Деякі питання проведення щорічної всеукраїнської акції з благоустрою «За чисте довкілля», доручення Кабінету Міністрів України від 27 березня 2017 року № 1248/0/1-17, доручення голови Кіровоградської обласної державної адміністрації від 29 березня 2017 року № 01-26/62/1 був проведений суботник з благоустрою території державних установ ветеринарної медицини району в рамках щорічної всеукраїнської акції «За чисте довкілля».
Диспансеризація – це комплекс планових діагностичних, лікувально-профілактичних і санітарно-гігієнічних заходів, спрямованих на раннє виявлення ознак захворювань тварин, профілактику і лікування хвороб.
Обстеження тварин необхідно проводити до вигону тварин на пасовище, щоб гурти були сформовані заздалегідь обстеженими здоровими тваринами, а вразі виявлення хворих тварин – не допускати їх в загальне стадо.
Основою заходу є діагностичні дослідження тварин на туберкульоз, лейкоз, бруцельоз, а також щеплення проти сибірки.